(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Мовне ЗНО-2013

  • 27 червня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 230
  • Автор: admin
  • 0
Зовнішне незалежне оцінювання з українскьї мови та літератури, а також з англійської мови завершилося. Для когось успішно, для декого — не зовсім. Проте офіційних результатів ще не оприлюднено.
Та вже зараз враження від процедур оцінювання знань абітурієнтів з основних мовних предметів є досить контрастними.
У незалежній громадянській мережі «ОПОРА», яка проводить спостереження за дотриманням процедур ЗНО, повідомили, що організацією і проведенням ЗНО з української мови і літератури задоволені.
А ось тестування з англійської мови, навпаки, викликало негативний резонанс у абітурієнтів та їхніх батьків. Учасники тестування заявляють, що деякі відповіді на завдання тесту були неоднозначними та містили граматичні помилки. У зв’язку з цим вони відправили електронне звернення до представників УЦОЯО, в якому сказано:
«Ми, абітурієнти 2013 року, не згодні із деякими відповідями у тестах з англійської мови. Ми вважаємо, що відповіді були доволі двозначними. Особливо багато запитань у нас виникає стосовно Task 5, адже саме там більшість абітурієнтів допустили помилку.
У варіантах відповідей була виключно рідковживана лексика. Також у тексті зустрічаються граматичні помилки. Ми хочемо звернути вашу увагу на те, що навіть викладачі, переглядаючи завдання, робили помилки.
Ми просимо вас переглянути відповіді та прийняти відповідні міри. Велике прохання розібратися у цій ситуації, адже, можливо, саме цей Task 5 може зруйнувати долі та мрії багатьох людей. Покажіть, що вам не все одно, що ви дбаєте про нас і про наше майбутнє».
Звернення вже отримало понад п’ять тисяч підписів. Проте відповіддю Українського центру оцінювання якості освіти стала заява, в якій зазначається, що всі тести зовнішнього незалежного оцінювання в 2013 році були розроблені досвідченими фахівцями, укладені відповідно до програм ЗНО та мають позитивні експертні висновки.
Що ж до статистичних даних, то за офіційними мірками на тести з’явилися в середньому 92–93 відсотки від тих, хто зареєструвався. Той, хто пропустив ЗНО з поважних причин (наприклад за станом здоров’я), надавши відповідні документи, зможуть здати тести на додатковій сесії. Проте це не стосується тих, хто проспав чи забув вдома необхідні документи. Такі особи будуть допущені до тестування лише в наступному році.
Випадків порушення законності проведення незалежного оцінювання не виявлено, тому можна вважати, що ЗНО-2013 з двох найважливіших та наймасовіших мовних предметів проведено успішно та на достойному рівні.
Офіційні результати своєї роботи абітурієнти зможуть дізнатися в інтернеті в період з 18 червня до 7 липня.
Чи хвилюються вчорашні випускники про бали, які побачать? Це, звісно, особиста справа кожного. Хтось спокійний, дякуючи «зв’язкам» батьків, хтось вже має альтернативні варіанти, інші покладаються на місяці невтомної підготовки, ну а дехто просто намагається не перейматися і повторює про себе: «будь-що-будь». Залишається лише побажати їм всім вдалого вступу до вищих навчальних закладів і поздоровити з першими кроками дорослого життя.

Володимир КОСИНСЬКИЙ

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.