(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Олег Гелевей: «Нинішня влада ненаситна до збагачення…»

  • 27 червня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 470
  • Автор: admin
  • 0
На сторінках нашого часопису ми уже неодноразово повідомляли про ті небезпеки, що чатують на українців у випадку, коли уряд таки запровадить, як він то собі замислив, так звану «вексельну реформу». Сьогодні на наші запитання ми попросили відповісти народного депутата України, «свободівця» Олега Гелевея.

— Пане Олеже, чому саме зараз уряд надумав спробувати «проштовхнути» вексельну реформу? Порожня казна чи є інші причини?

— «Проштовхуючи» вексельну реформу, ініціатори і лобісти внесення змін у вексельне законодавство ставлять за мету перш за все впровадження в Україні корупційних схем швидкого надзбагачення. Жадоба грошей нинішньої влади сягнула небачених розмірів. А оскільки коштів стає все менше, бо економіка країни руйнується на очах − закриваються підприємства, відбуваються колосальні невиплати зарплати, пенсій, повернення експортного ПДВ − можновладці вимушені вигадувати, а точніше − пригадувати випробувані в минулому схеми заробляння грошей. Звичайно, опосередковано фінансові векселі збільшують грошову масу, що рано чи пізно може призвести до гіперінфляції.

— Поясніть, будь ласка, чим відрізняються векселі від реальних грошей?

— Вексель (нім. Wechsel − означає «розмін») — це різновид цінного паперу, який засвідчує, що боржник (векселедавець) зобов’язується сплатити на певну дату векселетримачу визначену суму грошей. Тож вексель не є різновидом реальних грошей, а швидше борговим зобов’язанням.

— Хто відчує на собі вексельну реформу?

— Найболісніше вексельна реформа вдарить по представниках малого та середнього бізнесу, які на сьогодні не можуть себе захистити від свавілля влади. Покажемо це на прикладі повернення експортного ПДВ. Український виробник постачив товар за кордон, і держава повинна повернути йому ПДВ. У некорумпованих країнах світу це відбувається автоматично — упродовж 2-3 місяців. У нас бідний підприємець змушений роками бігати по кабінетах різноманітних установ, пройти з десяток перевірок, не раз принизитися і ще й погодитись дати хабара, відсотків отак з 30. І тоді з’явиться надія, що колись він можливо отримає свої кошти.
Так от. Запровадивши фінансові векселі, держава замість живих грошей віддасть підприємцю папірець, яким гарантуватиме, що з ним точно розрахуються через рік або два, що і так слід зробити за законом. І тут дуже швидко з’являться «фірми-доброчинці», звісно ж приближені до влади, які мають можливість без проблем отримувати кошти від казначейства. Вони почнуть скуповувати векселі, але з певним дисконтом. Спочатку це буде 20–30 відсотків, а згодом дійде до 70–80. Бідні підприємці, щоб отримати хоч щось, вимушені будуть продавати ці векселі з величезним дисконтом. Принагідно зазначу, що ВО «Свобода» взагалі виступає за скасування ПДВ. І тоді зруйнуються схеми, за якими заробляють гроші «великі» бізнесмени від Партії регіонів, і фінансові векселі стануть просто нікому непотрібні.

— Пане Олеже, розкажіть трохи про історію веселів в економіці…

— Широкомасштабно обіг векселів розпочався у світі після ухвалення Уніфікованого закону про переказні та прості векселі на Женевській конвенції 1930 року. Україна неодноразово приєднувалась до цього законодавчого акту. Тому приблизно з середини 90-х років у нас стали впроваджувати вексельні схеми у ринкові відносини, які на кінець 90-х сягли величезних масштабів. В основному це стосувалося галузей економіки, пов’язаних з електроенергетикою і газом. По країні «бігало» векселів на десятки мільярдів гривень, виписаних різними енергетичними компаніями. Дисконти доходили до 90 відсотків!!! Звичайно, були ті, котрі на цьому заробляли значні статки. Але верхівка влади на чолі з Кучмою не контролювала цей процес і значні кошти проходили повз них. Тому, звичайно, й було ухвалено рішення про заборону виписувати векселі компаніям, пов’язаним з енергетикою, і негласно ходив наказ − хто скаже слово «вексель» − узагалі буде звільнений з роботи.

— Чи минула «вексельна» загроза для України, адже регіоналам наразі не всі «вексельні» закони вдалося проштовхнути, а чи, на Ваш погляд, уряд не відмовився від ідеї...

 — Нинішня влада ненаситна до збагачення — країна попросту віддана на розграбування дітям наших можновладців. Створено систему так званих «смотрящих», які мають необмежені повноваження, з головною ціллю — жодна гривня без того, щоб певний відсоток не прилип до їхніх рук, − не може бути витрачена з бюджету держави. А спробуйте в Україні мати успішний бізнес! До вас відразу прийдуть і запропонують поділитися, а то й взагалі все відберуть. Прибуткового бізнесу стає все менше, бюджет хронічно недофінансовується, державні борги сягли фантастичних розмірів, грошей брати нема звідки, а апетити у представників верхівки влади все ростуть. Дійшло до того, що вони починають поглинати і знищувати один одного за принципом хто сильніший, тому можна все. Конкуренція всередині Партії регіонів і їхніх прибічників комуністів дуже велика. Що тоді говорити простим українцям, про яких просто ніхто з них не думає і доводять до зубожіння. «Сім’я» і її оточення поставила чітку ціль − побудувати країну купки олігархів і мільйонів злиднів.
Тому в таких умовах відмовитися від схем суперзбагачення вони просто не зможуть, і тому будуть постійні спроби у Верховній Раді «протиснути» зміни до вексельного законодавства.
Представники провладної більшості, схоже, просто забули, що терпіння людей не безмежне, і право на гідне життя має кожен українець…

Розмовляла Олеся Білик.
Газета ВО «Свобода»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.