(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Як вибрати сосиски

  • 04 липня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 872
  • Автор: admin
  • 0
У радянські часи за сосисками вишиковувались довжелезні черги. Сьогодні, незважаючи на відсутність дефіциту, сосиски також добре розбираються покупцями. Але як змінився улюблений багатьма продукт за цей час і чи залишилися сосиски та сардельки такими ж, як і були?
То з чого ж роблять сосиски? Багато людей вважає сосиски чи сардельки продуктом майже дієтичним і кориснішим для здоров’я, ніж копченості. Справді, на відміну від копчених ковбас, в сосисках набагато менше спецій, що можуть подразнювати шлунок. Крім того, в них немає залишків продуктів горіння чи, простіше кажучи, чадного газу, що є невід’ємним супутником процесу копчення.
Давним-давно вимоги ГОСТу зобов’язували виробників використовувати для виготовлення своєї продукції натуральне м’ясо, причому м’яса повинно було бути не менше 50 %. У наші дні виробництво частіше орієнтується не на ГОСТ , а на ТУ (технічні умови), бо так вигідніше, адже до складу сосисок, виготовлених відповідно до норм ТУ, може входити лише до 10% натурального м’яса, 30 % може припадати на тваринний жир, шкіру та м’ясо птиці. Решта, як кажуть, «ріжки та ніжки», тобто різноманітні білково-жирові емульсії, білкові стабілізатори, рослинна олія, вода, казеїнат натрію (збільшує кількість білка у м’ясних продуктах), крохмаль (ну куди ж без нього?) і борошно.
То корисні чи шкідливі сосиски? Спеціалісти з дієтології зауважують, що до складу сосисок входять як м’ясні, так і молочні білки, що є несумісними між собою. Крім того, до складу сосисок часто входять різноманітні підсилювачі смаку, барвники, згущувачі, ароматизатори, які можуть спровокувати розвиток алергії та розлади травлення. До того ж добавки, що містяться в сосисках часто викликають звикання.
Підсилювачі смаку і аромату спочатку і розроблялися з метою викликати у людини постійне бажання купувати один і той самий продукт весь час. Наші смакові рецептори дуже чутливі, особливо дитячі, тому діти, звикнувши до сосисок, починають вимагати їх регулярно. Деякі речовини, що містяться в напівфабрикатах фізіологічно не придатні для перетравлювання людським організмом. Потрапляючи до організму, вони примушують його посилено працювати, всі ресурси йдуть на переробку таких «корисностей». Як наслідок послаблюється імунітет, бо сили організму, які повинні були протистояти вірусам та інфекціям, були витрачені на перетравлювання ненатуральної їжі.
То як же обрати сосиски, що будуть і смачні, і, якщо вже не корисні, то хоча б нешкідливі для нашого організму? Перш за все дивимось на ціну. Кілограм натуральних сосисок повинен коштувати ніяк не менше кілограма м’яса, адже воно має бути основним інгредієнтом, що входять до складу продукту. Тому занадто дешева ціна сосисок повинна сигналізувати про низький вміст свинини або яловичини. Замість них, зазвичай, кладуть більш дешеве м’ясо птиці або соєвий замінник.
Уважно прочитайте склад сосисок. Знак ГОСТу на упаковці свідчить, що у стандартному складі — яловичина або свинина, вода, білок, вершки, яєчний порошок або яйця, молоко, спеції (зазвичай, це цукор, сіль, мускатний горіх, мелений запашний і чорний перець) і нітрит натрію. Трохи нітриту натрію додають, щоб продукт став рожевим. Натуральний колір сосисок сіруватий, що виглядає не дуже апетитно. Не купуйте яскраво-рожеві чи темні сосиски. Яскраво-рожевий колір вказує на те, що в сосисках багато барвників, а темний — на те, що в них багато консервантів. Найбільш прийнятним вибором буде продукт з однорідним фаршем сірувато-рожевого кольору.
Якщо наважилися взяти сосиски дітям, то обов’язково зверніть увагу на упаковку: на ній повинен бути значок, що вказує на придатність продукту для дитячого харчування. Сама оболонка сосисок особливого значення не має. Вона може бути целофановою, натуральною або штучною непрозорою поліамідною плівкою. Плівка з усіх цих матеріалів найдешевша, тому всередині неї , зазвичай, низькоякісні сосиски. Різниці між натуральною і целофановою оболонкою ніякої немає, просто натуральна дорожча. Обов’язково подивіться на термін придатності, візьміть найсвіжіші сосиски. У продуктів на вагу низький термін придатності — 3-5 діб. Сосиски в захисному середовищі або вакуумній упаковці можуть зберігатися 15–20 діб.
Під час приготування варто звернути увагу на те, якими стали напівфабрикати після термічної обробки. Якщо сосиски занадто м’які, то до їхнього складу входять переважно білкові добавки, а не м’ясо. Якщо вода після варіння сосисок стала рожевою, то їх краще не їсти, бо в таких напівфабрикатах забагато барвників. Якщо після приготування в мікрохвильовій печі сосиска зморщилася чи роздулася, то в ній багато каррагінану (один з підсилювачів смаку), який може викликати алергічну реакцію. Любителі хімічних експериментів можуть крапнути на сосиску йодом. Якщо крапля посиніє, то в складі напівфабрикату забагато крохмалю. Ну і нарешті, не будемо забувати про братів наших менших… Якщо сосиска чи сарделька не викликає цікавості у вашого чотириногого друга, то й вам не варто її їсти.

Володимир Петренко

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.