(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Трипільська земля зустрічала гостей

  • 04 липня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 918
  • Автор: admin
  • 0
У місті Ржищів Київської області чотири дні (27–30 червня) тривав VI Міжнародний етно-фестиваль «Трипільське коло». І хоча періодично пагорби Лівобережжя Дніпра спалахували від блискавок, прокочувалися громи, а рясний дощ скроплював спраглу землю, культурний захід відвідало близько семи тисяч людей, значна частина з яких мешкали у наметах серед мальовничої природи. «Трипільське коло» стало місцем зустрічі друзів, шанувальників мистецтва і прекрасною нагодою побувати на трипільській землі — землі наших Пращурів. Організатори цьогорічного фесту намагалися привернути увагу людей до розуміння, що вода — основа усього живого, донести важливість дбайливого ставлення до неї, адже від якості води залежить наше життя і здоров’я.
Програма фестивалю була настільки різноманітною, що кожен міг знайти для себе щось пізнавальне і захоплююче: виступи відомих гуртів з семи країн світу (Казахстан, Білорусь, Польща, Росія, Естонія, Молдова та Україна), різноманітні майстер-класи та конкурси, цікаві презентації і зустрічі з відомими людьми, захоплюючі видовища і ознайомлення з культурами різних народів світу.
Бажаючі мали можливість виліпити вручну глиняний посуд або спробувати створити глечика на гончарному крузі, виготовити ляльку-мотанку, листівку чи оберіг з трипільською символікою, прикраси з бісеру або витинанку, розписати посуд або полотняну торбину, навчитися грати на дримбі, барабані та народних інструментах різних народів. Хтось навіть змінив свій імідж: несподівана зачіска, розпис хною на тілі, екзотичний одяг...
Багато нового мали можливість почути батьки про виховання і народження дітей, про давні українські сімейні традиції і звичаї. Навчання танцям народів світу, психологічні тренінґи, бесіди з пропагування здорового способу життя, екологічні майданчики — постійно збирали велику кількість учасників і глядачів.
Пізнавальним був майданчик «Етно-толока», який діяв протягом усіх попередніх років. Тут можна було взяти участь у будівництві трипільської хати із природних матеріалів: соломи, глини і дерева; сплести лісу з лози, навчитися співати колискових, спробувати змолотити зерно ціпом і змолоти борошно на ручних жорнах.
Казки від Сашка Лірника, спілкування із улюбленими виконавцями, прогулянки верхи на конях і квадроциклах, заняття з йоги, уроки з приготування вегетаріанських та сироїдних страв, вогняне шоу, ігри та розваги для дітей і дорослих, пізнавальні лекції та дискусії надовго запам’ятаються відвідувачам «Трипільського кола».
На території фестивалю вже другий рік поспіль були запроваджені власні гроші — копи, за які можна було придбати вироби у майстрів, відвідати заклади харчування, що діяли у польових умовах. Але такий вид розрахунку створював незручності і не сприймався позитивно багатьма учасниками заходу. Як зазначило чимало відвідувачів, не вистачало українського колориту, відчувалося засилля східних культур. Нинішнього року значно менше було людей у вишиванках, мало було майстер-класів з українських танців, з багатьох майданчиків лунала російська мова (думаю, в іншій державі такого б не допустили). Люди також обурювалися з приводу надмірної уваги головним спонсорам…
Та, звичайно, приємних моментів було значно більше. Усі почувалися у безпеці: цілодобово вартувала поліція (так було написано на бірках), а за порядком стежили волонтери. Територія була оголошена вільною від тютюнопаління, алкоголю і наркотиків. Кожен повіз додому позитивні емоції, лікарські трави з трипільської землі і бажання знову зустрітися на березі Дніпра наступного року.

Лариса ГРОМАДСЬКА
Фото автора

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.