(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Керівники місцевої міліції відповіли на запитання журналістів

  • 18 липня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1055
  • Автор: admin
  • 0

Нещодавно у приміщенні виконавчого комітету міської ради відбулася конференція для місцевих засобів масової інформації, на яку були запрошені начальник Бориспільського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Київські області, підполковник міліції Козьяков Роман Сергійович, заступник начальника, начальник кримінальної міліції Бориспільського МВ, майор міліції Гудіма Андрій Миколайович та начальник відділу ДАІ Бориспільського МВ ГУ МВС України, майор міліції Смусь Андрій Андрійович. Питання на конференції, яку проводила заступник міського голови Л. В. Пасенко, порушувалися різні, у тому числі — й у зв’язку з тривожними подіями у Миколаївській області. Тож пропонуємо нашим читачам ознайомитися з висвітленням найцікавіших і найактуальніших із них.

На початку конференції було почуте вступне слово начальника Бориспільського міського відділу.
Р. С. Козьяков: Наша робота спрямована на своєчасне і якісне реаґування на заяви громадян, на задіяння усіх можливих сил та засобів, які маємо безпосередньо у міському відділі. Нині штат становить 207 працівників, у тому числі й неатестованих, які також допомагають і забезпечують роботу підрозділу. Хочу зазначити, що наша робота побудована таким чином, щоб не лише виконувати, а й розвивати усі наші напрацювання за поточний та минулий роки. Це також взаємодія з громадськими формуваннями, які залучаються до охорони правопорядку під час свят. Загальні статистичні дані цікавлять, у першу чергу, нас, щоби бачити, де у нас ще не допрацьовано…
Кор.: Чи відомі якісь нові подробиці у справі побиття лікаря Бориспільської ЦРЛ?
Р. С. Козьяков: Зловмисник поки що не затриманий, але нині вживаються заходи оперативного характеру щодо встановлення місця його перебування та затримання.
Кор.: Чому випустили вказану особу під заставу? Яке Ваше ставлення до цього?
Р. С. Козьяков: Працівники міліції працювали злагоджено і відповідно до чинного законодавства. Як вам відомо, ми уже 7 місяців працюємо за новим Кримінально-процесуальним кодексом, який має як сильні сторони, так і недоліки. Мені, звичайно, неприємно, що особу, яка скоїла напад на лікаря, відпустили. Можливо, цього й не потрібно було робити, але, де-юре, такі заходи законом передбачені.
Кор.: Який рівень аварійних ситуацій на дорогах міста?
А. А. Смусь: ДАІ проводить профілактичну роботу. За минулий рік у Борисполі сталося 13 ДТП — 2 людини загинуло, 11 травмовано. З початку року і до сьогодні у Борисполі сталося 4 ДТП — 6 потерпілих. Тобто спостерігаємо тенденцію зниження кількості дорожньо-транспортних пригод. У поточному році нашим підрозділом складено 2797 протоколів, 196 із них — за керування автомобілем у нетверезому стані.
Кор.: Останнім часом дедалі більше помічаємо, як в нічний час центральною вулицею міста збільшився рух вантажних автомобілів. Чи можливо щось зробити, щоб Бориспіль закрити від транзитного транспорту? Це перше запитання. І друге: як вирішується питання, пов’язане з нинішнім браком бланків водійських посвідчень і техпаспортів?
А. А. Смусь: Бланки посвідчень і техпаспортів уже є.
Кор.: Профілактика аварійності у нашій державі — це також дорожні покриття… Скажіть, як давно ви їздили дорогою із Глибокого до Головурова через Вороньків?
А. А. Смусь: Я зрозумів Вас… Ми неодноразово зверталися з питанням про стан доріг у районі до ДРБУ. Але поки що зрушень бачимо мало.
Кор.: На якому рівні сьогодні перебуває дитяча злочинність?
Р. С. Козьяков: Хоч сьогодні підлітки не такі, як 10 років тому. Але й нині також вживаємо профілактичних заходів. У цьому я закликаю всіх до співпраці.
Кор.: Більшість правопорушень стаються у стані алкогольного сп’яніння. Який механізм, на Вашу думку, можна запропонувати, щоб виконувати рішення міської ради про заборону торгівлі алкогольними напоями у нічний час?
Р. С. Козьяков: На сьогодні ми задокументували факти продажу спиртних напоїв неповнолітнім у «Сільпо» та у продовольчому магазині, що при в’їзді до Борисполя, Це те, що можемо зробити в рамках закону. А загалом, те, що відбувається вночі біля «Сільпо», це жах. Проблема досить серйозна.
Кор.: Який район у нашому місті найкриміногенніший? Скільки там працює дільничних інспекторів?
А. М. Гудіма: Проблема Борисполя полягає у тому, що він є транзитним містом. І більшість злочинів скоюють у нас «транзитери». Який край міста вони обиратимуть, важко сказати. Якщо своїх злодіїв ми знаємо і знаємо, чого від них чекати, і відразу ж перешкоджаємо їхнім діям, то «транзит» нас сильно турбує. Гадаю, що нашу роботу тут полегшує встановлення у місті камер відеонагляду — бажано було б охопити якомога більшу площу, щоб ми змогли покрити ними місто…
Якби Бориспіль розташовувався трохи в іншому місці, скажімо, в Іванківському районі чи Згурівському, тобто в стороні від аеропорту й такої автостради, то там є тільки «свої» правопорушники, там їх знають, і злочини такі не відбуваються. А ось коли, приміром, на Київ їдуть «барсетники» з Харкова і, зупиняючись у нашому місті, «відпрацьовують» «ФОЗЗІ», «Аеромол» тощо, а з Києва їдуть на Львів.., то отримати оперативну інформацію про таких дуже важко. Тому що люди не «наші», ні з ким у місті не спілкуються, тобто точок дотику, як на них вийти, у нас немає.
Кор.: Чи вплинуло відеоспостереження на розкриття якихось злочинів?
А. М. Гудіма: Так, нам вдалося завдяки відеокамерам викрити один розбій і одну крадіжку. Однак більшість відеокамер є неякісними. Тобто ми бачимо постать людини, але не можемо встановити вигляду її обличчя, або ж бачимо обриси автомобіля, та не можемо розрізнити цифри її номеру. Усе якось розмите…
Усі побиття, порізи та інші злочини трапляються переважно біля місць розпивання алкогольних напоїв. Якщо ми зобов’яжемо підприємців встановити відеокамери як з-зовні, так і всередині торгівельних приміщень та зможемо об’єднати їх на один сервер, то це було б дуже добре.
Кор.: Наскільки відсотків укомплектований штат міського відділу?
Р. С. Козьяков: Нині відбулося доукомплектування штату: нещодавно до нас прийшли випускники Академії МВС. Але ми й без того над цим постійно працюємо. Що ж стосується повноти штату, то кількість населення, яка збільшується, зумовлює відповідну потребу і в збільшенні штатних одиниць — як у патрульній службі, так і дільничних інспекторах, карному розшуці, у відділі боротьби з економічною злочинністю… Тож якби була така можливість, ми би порушили питання щодо розширення штату. А цей штат, що є нині, формувався років двадцять тому… Тоді він був відповідний, а нині скоротився. Так, дільничних у нас має бути 29, а нині їх 26…
Кор.: Хотілося почути і про якість працівників правоохоронних органів. Чи можете нашій територіальній громаді гарантувати, що серед працівників нашого міськвідділу немає таких, як у Миколаївській області, на Харківщині?..
Р. С. Козьяков: Якість кадрів залежить не від академії, а від знань, у ній отриманих. Адже у кожній ситуації необхідно знати, як ефективно діяти, не порушивши при цьому закону. Це залежить і від виховання, яке проводиться у нашому підрозділі.
А. М. Гудіма: Наша міліція — це такі ж хлопці, які йдуть з народу, тому відсоток невідповідності тут такий же, як і в цивільному середовищі. За цим, звісно ж, потрібно слідкувати…

Підготував до друку Вадим ШАПОШНІКОВ

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.