(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Як зекономити на відпочинку

  • 09 серпня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 743
  • Автор: admin
  • 0
Більшість із нас, зазвичай, планує відпустку на літо, чим, без сумніву, радує власників баз відпочинку, готелів і т.д. Та кожен з нас завжди хоче хоч трохи зекономити, тому давайте поміркуємо, як можна зберегти трохи грошей під час відпочинку. Ціни на путівки починають підніматися вже на початку червня і до самого липня, хоча, як свідчить статистика, найдорожчим курортним сезоном є серпень. Якщо порівняти серпневі ціни з червневими, то серпневі будуть приблизно на 15–20 % вищими. Найвигіднішим у співвідношенні ціна/якість є липень. У цей час можна вигідно придбати путівки у безвізові країни — Туреччину, Чорногорію, Хорватію. Або плануйте відпустку на сам кінець серпня чи початок вересня. В останні дні серпня путівки дуже сильно знижуються в ціні, бо попит на відпочинок знижується (дітей потрібно готувати до школи, студентам збиратися до вишів). У вересні тури дешевше порівняно із серпнем на $ 200–400 — суттєва різниця чи не так? 
Вигідно також бронювати тури за півроку чи мінімум пару місяців, бо деякі турфірми надають знижки від 10 до 15 % завдяки попередньому бронюванню. Якщо на місце відпочинку прибути чартерним рейсом, то можна зекономити на авіаквитках. Але в цьому випадку ви повинні бути готові до «плаваючого» розкладу, можливих затримок рейсу і вильоту о 4-6 годині ранку… Ціни на білети у різних авіакомпаній можуть суттєво відрізнятися. Можна знайти зовсім дешеві, але тут існує велика вірогідність перельоту на малокомфортних старих літаках з перенесеннями рейсів. Авіакомпанії інколи влаштовують розпродаж білетів, але влітку в розпал сезону відпочинку такого не буває. 
Якщо плануєте відпочинок з дитиною, то зверніть увагу на спеціальні знижки для сімей з дітьми. Дуже часто готелі з гарно облаштованою інфраструктурою для відпочинку дітей і підлітків до 16 років дають дуже хороші знижки. Найчастіше це практикується в Греції, Туреччині, Іспанії. У грецьких готелях діти віком до 12 років проживають безкоштовно, вам потрібно тільки заплатити за страховку, переліт і трансфер. Деякі грецькі готелі практикують безкоштовне проживання підлітків до 16 років чи надають їм знижку 50–70 % від суми проживання дорослого. У авіакомпаній також є система знижок для дітей. 
У багатьох туроператорів існує система «Фортуна»: ви купуєте тур дешевше на 10–15 % у будь яку країну чи курорт, але до останнього моменту вам буде невідомо, в якому готелі проживатимете. Така собі лотерея: якщо все складеться вдало, то вас поселять в хороший готель поряд з морем, якщо ні — в готель третього розряду без душу чи ремонту. Чи варто ризикувати — вирішувати тільки вам. 
Мандрувати наодинці не дуже вигідно, бо одномісний номер завжди дорожчий за двомісний. Якщо ви не маєте супутника, то його можна знайти за допомогою туристичної аґенції: попросіть, щоб вам підселили підходящу людину. 
Користуйтеся дисконтними картками. Часто тураґенції надають своїм клієнтам дисконтні картки зі знижкою від 5 до 15–20 %. Цілком можливо, що у когось з ваших знайомих є така. До речі, власник дисконтної картки, даючи її комусь у користування, отримує бонус, бо, як правило, для таких карток працює система накопичувальних знижок. Якщо користуєтеся кредитками, то ви також можете зекономити від 3 до 12 %, оскільки багато банків укладають угоди з туристичними фірмами. Чи є така система знижок, можна дізнатися на сайті вашого банку чи у самому банку.
Тепер щодо «горящих турів»… Влітку путівки на море продаються дуже швидко, попит на них і так добрий. Запитання: чи буде пристойна тураґенція займатися «горящими турами» влітку? Звичайно ж, ні! Тому будьте пильні, коли вам пропонують тур за $ 300 при реальній його вартості $ 800–1000. Вартість «горящого туру» може бути нижчою на 30–50 %, інакше ви ризикуєте купити щось дуже незрозуміле і неякісне. Величина знижки обумовлена політикою туроператора і готелю. Існує велика кількість готелів, путівки до яких ніколи не «горять». Це обумовлено не тим, що номери в них завжди продаються, а рішенням керівництва цих готелів, яке вважає, що краще нехай номери простоюють, ніж здавати їх по низькій ціні. Керівництво інших готелів готове на будь-які знижки щоб уникнути простою, туроператори також можуть знижувати ціни в розумних межах, щоб не прогоріти. І нарешті, ви реально зекономите, якщо пошукаєте «горящі тури» самостійно в мережі Інтернет.
Володимир ПЕТРЕНКО
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.