(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Візитівка міста Борисполя

  • 03 жовтня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 984
  • Автор: admin
  • 0

Назва «музей» ніби приховує в собі щось архаїчне і давнє, де зберігаються предмети старовини і пожовклі фотографії. Проте, відвідавши міський музей «Сучасний Бориспіль», який відкрився 27 червня минулого року як відділ Бориспільського Державного історичного музею (директор — Н. В. Йова), можна зрозуміти, що іноді цей культурно-освітній заклад може стати справжньою візитною карткою міста.

Створено «Сучасний Бориспіль» за ініціативи заступника міського голови Людмили Пасенко та за підтримки міського голови Анатолія Федорчука і директора Наталії Йови. Адже Бориспіль — одне із перспективних міст, входить до Асоціації міст України. Тут часто бувають поважні гості, керівники інших міст, представники різних держав. То й вирішили, що варто створити музей, де повною мірою можна представити все, чим місто сьогодні живе, які перспективи розвитку. Відкриття такого музею — це ще одна чудова нагода для народних умільців, митців Бориспільщини представити свої роботи, виявити таланти, об’єднати людей, за спільними інтересами.
Кореспонденту випала нагода поспілкуватися з патріотами Бориспільського краю, завідувачу відділу Людмилою Кущ і старшим науковим співробітником музею Володимиром Литвином.
«У міськвиконкомі накопилося дуже багато матеріалу про наше місто, — розповів Володимир Миколайович. — Тож і постало питання, як узагальнити цей матеріал і представити не тільки для гостей, але й для мешканців важливі сучасні моменти життя, щоб бориспільці більше дізналися про рідне місто, полюбили його…»
Перша зала розповідає про символіку Борисполя: карта, герб, гімн та ін. Екскурсовод розповість про співпрацю й обмін досвідом з містами-побратимами. Тут вміщені основні дати історичного становлення міста.
У наступній залі можна ознайомитися із Почесними громадянами Борисполя. Значну частину експозиції займає освіта: чим сьогодні живуть школи, позашкільні заклади, відділ освіти. Цікаві експонати демонструють, чому навчають в навчально-виховних закладах, досягнення і перемоги педагогічних колективів…
Стенд про культурно-масову роботу у Борисполі показує традиційні сучасні заходи, які проводяться відділом культури спільно із підприємцями й активними мешканцями міста: Трійця, Масляна, Купала, фестиваль джазової і фолькмузики «Компот»... Тут робота і муніципального театру, і закладів творчості школярів.
Документами представлений у музеї і виконавчий комітет Бориспільської міської ради. Це інвестиційний паспорт Борисполя, Сертифікат якості ІСО, угода про партнерство, звіт міського голови, програми соціального і економічного розвитку міста, матеріали міських і всеукраїнських конференцій, видання про Бориспіль. Цікавими є сувеніри із символікою Борисполя: папки, блокноти, тарілки, годинники, прапорці, магнітики із бориспільськими краєвидами тощо. Є речі, подаровані міськвиконкому від делегацій міст-побратимів.
Розмаїте спортивне життя, спортивні команди — їхні досягнення і нагороди добре висвітлені в експозиції музею. Окремий стенд розповідає про знамениту бориспільську жіночу команду з хокею на траві «Колос», яка відома далеко за межами України…
Чимало місця відведено молодіжному парламенту як організатору і рушійній силі, ініціатору роботи з молоддю.
Багата бориспільська земля і на талановитих творчих людей, які пишуть поетичні і прозові твори. Виходять різні періодичні видання, друкуються і наукові видання. Ця тема частково також показана у вітринах.
У стані формування зала музею про приватні і комунальні підприємства міста, про товари, які виробляють у Борисполі, які послуги надаються. Саме тут планується профорієнтаційна екскурсія для молоді. Думається, підприємцям, яким потрібна реклама свого закладу, варто тісніше співпрацювати з музеєм, надавати необхідну інформацію і матеріальну підтримку, аби представити для відвідувачів свою продукцію, напрямок діяльності і розвиток. Та поки що представлені лише приватні підприємства «Агробудмеханізація» й «Елегант» та комунальні підприємства «Бориспільводоканал» і «Тепломережа».
Дві зали «Сучасного Борисполя» ознайомлюють відвідувачів із місцевими майстрами: художниками, вишивальницями, фотографами.
«У музеї проходять численні майстер-класи: писанкарство, лялька-мотанка, вишивка стрічкою, малювання на склі, маркетрі (виготовлення картин зі шпону), петриківський розпис, фотографія. Ми до співпраці постійно залучаємо творчу молодь, створюємо групи за інтересами. На базі музею працюють волонтери з учнів ліцею «Дизайн-освіта» та гімназії «Перспектива». Проводимо науково-пошукову роботу, — розповіла завідувач відділом Л. В. Кущ. — Хочеться подякувати за підтримку і допомогу у роботі почесному громадянину Борисполя Володимиру Крилачу, депутату міськради Юрію Локайчуку, фотографу Сергію Свідру, Інституту обдарованості.»
Відмінною особливістю новітнього музею є те, що експозиція постійно змінюється, ніби крокує у ногу з часом. Експонати, які поступаються місцем новим, зберігаються потім в архіві. І хоча заклад культури влітку відсвяткував лише річницю створення, робота проведена справді велика, бо працюють тут ініціативні і творчі люди, закохані у поезію, мистецтво і рідне місто.
До речі, у перспективі — створення туристичного маршруту по місту, який би розповідав про історичні місця, пам’ятки і визначні об’єкти Борисполя. До співпраці з музеєм залучається творча молодь, люди, небайдужі до виховання і майбутнього підростаючого покоління.
Адреса музею «Сучасний Бориспіль»: вул. Головатого, 3; тел.: 6-86-65.

Лариса ГРОМАДСЬКА

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.