(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Як спілкуватися з підлітком

  • 24 жовтня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 431
  • Автор: admin
  • 0
У наш час комп’ютеризації та технічного прогресу чимало батьків і вчителів помічають, що спілкуватися з дітьми, а особливо підлітками, стає все складніше. А якщо ваша дитина ще й потрапила до не зовсім порядної компанії, то проблем точно не уникнути. Що ж робити в такій ситуації?
Психологи радять не впадати у відчай, а намагатися налагодити стосунки з вашою дитиною. Більшість батьків роблять одну й ту ж помилку: при виникненні проблем забороняють підлітку спілкуватися з однолітками. Такий підхід тільки поглиблює кризу. Правильним рішенням з вашого боку в цьому випадку буде прагнення до частішого тактовного спілкування з підлітком. Ставтеся до нього, як до дорослого, запитуйте його думку щодо різних життєвих ситуацій.
Щоб підліток не слідував сліпо за оточуючими, демонструйте на власному прикладі, як ви вирішуєте спірні питання. Наприклад, розмовляйте при дитині по телефону, спілкуйтеся з знайомими, продавцями, партнерами по бізнесу. Під час конфліктів ніколи не підвищуйте голос, будьте терплячими і спокійно відстоюйте свою точку зору. Як показує практика, такий досвід є безцінним, бо підлітки в багатьох випадках копіюють поведінку своїх батьків.
Дуже корисно також забезпечити зайнятість підлітка вдома. Дайте йому таке завдання, з яким він точно впорається. Головне не примушувати дитину робити щось. Краще користуйтеся методикою «Без тебе — ніяк»: «Перевір домашню роботу у молодшого брата/сестри, бо ти краще знаєш математику», «Сходи, провідай бабусю, бо вона дуже скучила», «Знайди в Інтернеті рецепт нової страви до свята на твій власний розсуд», «Знайди батькові новий фільм, бо в нього щось не виходить» і т.д.
Цікавтеся, з ким спілкується ваш підліток: з ким більше, а з ким — менше і чому. Запрошуйте додому його друзів. Зверніть увагу, як вони ставляться один до одного, на які теми розмовляють, як спілкуються. Якщо ваш син чи донька потрапили до поганої компанії, поясніть їм, що справжні друзі допомагають один одному, а не використовують у корисних цілях. Якщо ви помітили у вашої дитини чужі речі, гроші, алкоголь чи наркотики, то краще запитайте про це прямо.
Обов’язково поясніть: що б не трапилося, ви не засуджуватимете, а спробуєте зрозуміти і допомогти. Можливо, що ваш син чи донька розкажуть вам те, про що боялися розказувати.

Володимир ПЕТРЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.