(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Чому ви втрачаєте енергію

  • 07 листопад 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 460
  • Автор: admin
  • 0

Дуже часто кожен з нас визнає, що для досягнення цілі, здійснення давно спланованої мандрівки чи просто для розваг не вистачає сили. Чому ж ми втрачаємо необхідну для життя енергію? Що «жере» нашу силу? З’ясуймо це разом.

1. Недосипання. Усі знають, що недосипання — це погано. Лікарі радять спати не менше 8 годин на добу, але це не є правилом для абсолютно всіх. Головне — виспатися. Якщо ви спали більше 7 годин і прокинулися стомленими, то причина, швидше за все, в тому, що ви прокидаєтеся в непідходящу фазу сну. Що це означає? Науковцями доведено, що є повільні і швидкі фази сну, які чергуються одна за одною і тривають приблизно по півгодини. Вчені дійшли висновку, що коли людина прокидається відразу після фази швидкого сну, то почувається бадьорою, а якщо після фази повільного сну, то стомленою. Щоб прокинутися бадьорим, потрібно лягати спати в один і той самий час і завести будильник скажімо на 7.30 ранку. Якщо ви прокинулися бадьорим, то все нормально, а якщо важко і з втомою, то наступного дня заведіть будильник на 7.00 чи на 8.00. Таким чином ви експериментально визначите оптимальний саме для вас час пробудження. Головне не забувати, що лягати спати ввечері потрібно в один і той самий час.
2. Кофеїн. Звучить парадоксально, але після ранкової чашки кави ваш рівень бадьорості через певний час дуже різко знизиться. За швидке збадьорення більшості людей через кілька годин доведеться розплачуватись знервованістю і втомою до кінця дня.
3. Цукор. Через деякий час після поїдання цукерок чи випитої солодкої води вам неодмінно захочеться подрімати. Зменшити негативний вплив цукру на організм можна з допомогою клітковини. Тобто після вживання цукру варто з’їсти пару фруктів.
4. Нестача кисню. Більшість з нас ніколи не вчились правильно дихати, тому майже всі ми дихаємо поверхневим диханням, що призводить до недостатнього рівня кисню у крові. А тим, хто працює в офісах із зачиненими вікнами і взагалі не позаздриш… Для вирішення цієї проблеми достатньо тричі на день хвилин по 5 присвячувати глибокому диханню. Дихайте повільно, глибоко втягуючи повітря аж до самого живота, і почуватиметеся набагато краще.
5. Надмірна термічна обробка їжі. Чим більше ви будете їсти овочів і фруктів — тим кращими будуть самопочуття. Надмірно оброблена їжа (особливо смажена) потребує багато енергії на її перетравлення. Вчені вважають, що на перетравлення їжі людський організм використовує до 70 % свого енергетичного ресурсу (20 % іде на розумову діяльність і 10 % на моторику, тобто рухи). Тому якщо весь час відчуваєте втому, подумайте: можливо, час змінити дієту…
6. Зневоднення. Нестача води в організмі призводить до появи проблем з кровообігом і до погіршення розумової активності, що, в свою чергу, примушує вас відчувати втому. Лікарі радять пити до 8 склянок води щоденно (приблизно 1,5 літра). Зверніть увагу: якщо ви любите каву чи напої з кофеїном, то вам потрібно пити ще більше води, бо кофеїн виводить воду з організму.
7. Стрес. Ну тут все зрозуміло: більше стресу — більше втоми. Намагайтеся ставитися до всього простіше — менше стомлюватиметеся.
8. Хронічні болі. Біль — страшний ворог. Дехто роками живе з болем, що постійно «жере» не лише енергію, а й душевний спокій. Навіть якщо вам не вдалося позбутися якогось недугу багато років тому, то вам все одно потрібно звернуться до лікаря за консультацією. Наука не стоїть на місці і, можливо, сучасні методи лікування допоможуть вам знову жити без болю.
9. Нестерпні люди. Таких дуже часто називають енергетичними вампірами, бо вони весь час розповідають про щось негативне, конфліктують. Після спілкування з ними зникає оптимізм і хороший настрій. Краще просто уникайте таких людей. При зустрічі попросіть вибачення, зішліться на безліч невідкладних справ і якомога швидше зникніть з її поля зору.
Сподіватимемося, що наведені вище поради допоможуть вам «заощадити» трохи енергії для справді важливих справ: спілкування з дорогими вам людьми, творчості, навчання чи просто активного відпочинку.

Володимир ПЕТРЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.