(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Якщо вас затримали працівники міліції

  • 28 листопад 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 415
  • Автор: admin
  • 0

Пам’ятка

Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.
Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.
Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей та інтереси держави.
Одним із видів такого порушення є адміністративне правопорушення, за яке може наступати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Так органами внутрішніх справ може бути здійснено затримання громадянина при вчиненні ним такого правопорушення, як дрібне хуліганство, вчинення насильства в сім’ї, порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, при поширюванні неправдивих чуток, вчиненні злісної непокори законному розпорядженню чи вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, а також військовослужбовця чи образи їх, публічних закликів до невиконання вимог працівника міліції, при прояві неповаги до суду, вчиненні незаконного доступу до інформації в автоматизованих системах, порушення правил про валютні операції, правил обігу наркотичних засобів або психотропних речовин, незаконного продажу товарів або інших предметів, дрібної спекуляції, торгівлі з рук у невстановлених місцях, при розпиванні спиртних напоїв у громадських місцях чи появі у громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, у випадках, коли є підстави вважати, що особа займається проституцією, при порушенні правил дорожнього руху, правил полювання, рибальства й охорони рибних запасів та інших порушень законодавства про охорону і використання тваринного світу, при порушенні правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні і транзитного проїзду через територію України, а також в інших випадках, прямо передбачених законами України;
Згідно зі ст. 263 КУпАП, термін затримання становить не більше трьох годин. У виняткових випадках (при порушенні прикордонного режиму або режиму у пунктах пропуску через державний кордон України чи порушенні правил обігу наркотичних засобів і психотропних речовин), аналогічний термін затримання застосовується для складання протоколу, а для встановлення особи і з’ясування обставин правопорушення у наведених вище випадках термін затримання може тривати до трьох діб.
Про адміністративне затримання складається протокол, у якому зазначаються: дата і місце його складання; посада, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу затриманого; час і мотиви затримання. Протокол підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим. У разі відмови затриманого від підписання протоколу у ньому робиться запис про це.
Про місце перебування особи, затриманої за вчинення адміністративного правопорушення, негайно повідомляються її родичі, а на її прохання також власник відповідного підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган.
Таким чином, якщо до вас звернувся працівник органів внутрішніх справ, вам необхідно:
1) посилаючись на Закон України «Про міліцію», вимагати пред’явлення службового посвідчення;
2) з’ясувати підставу затримання та порівняти її з вищепереліченими випадками, передбаченими законом;
3) згідно зі ст. 213 КПК України, вимагати негайного повідомлення осіб, яких вважаєте за потрібне повідомити. При цьому обов’язково необхідно нагадати, що, згідно зі ст.209 КПК України, особа є затриманою з моменту, коли вона силою або через підкорення наказу змушена залишатися поряд із уповноваженою службовою особою чи в приміщенні, визначеному уповноваженою службовою особою;
4) у разі доставлення до райвідділу міліції — вимагати у відповідального за затриманих:
а) запису до книги затриманих і доставлених;
б) забезпечити запис усіх дій, що проводяться із залученням затриманого, у тому числі час їх початку та закінчення, а також осіб, які проводили такі дії або були присутні при проведенні таких дій;
в) забезпечити невідкладне надання належної медичної допомоги та фіксацію медичним працівником будь-яких тілесних ушкоджень або погіршення стану здоров’я затриманого.

А. ХОЛОДЕНКО,
прокурор Бориспільської міжрайонної прокуратури

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.