У Києві пройшов багатотисячний марш «За європейську Україну!»
- 28 листопад 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 463
24 листопада 2013 року в Києві відбулося народне віче «За європейську Україну!». Десятки тисяч українців сформували колону біля пам’ятника Тарасові Шевченку та рушили до Європейської площі. Попереду колони несли Державний Прапор України та прапор ЄС. Участь у заході візяли очільники опозиційних сил: ВО «Свобода» — Олег Тягнибок, ВО «Батьківщина» — Арсеній Яценюк, партії «УДАР» — Віталій Кличко, народні депутати від опозиції, представники громадських організацій та українці з усіх реґіонів держави. Після прибуття колони учасників на Європейську площу там розпочалося народне віче за участю представників опозиції та громадських діячів.
Того дня Київ заповнила нова сила. Сила сотень тисяч людей, які готові боротися за своє майбутнє та майбутнє своєї країни. Кілька днів Майдан розростався та надихав громадян по всій державі на виступ на захист національних цінностей в європейській родині на противагу безликому «совку» із московським акцентом.Скільки збереться людей у столиці на загальнонаціональну акцію у неділю — ніхто не брався передбачити. Адже влада чинила перешкоди, звозила тисячі «ті тушок», перевізники відмовлялися надавати послуги, але разом з тим у Донецьку, Луганську, Миколаєві, Луцьку, Львові, Тернополі, Черкасах, Полтаві й інших містах тисячі мешканців виходили на свої «євромайдани». Хто виявиться сильнішим — репресивний апарат влади чи нескореність української нації — це питання висіло в повітрі від початку Євромайдану. Й ось у неділю народ «прорвало».
Стотисячне бурхливе людське море вирувало вулицями столиці, у нього вливалися все нові людські ріки й потічки, дружні компанії, факультети, сім’ї. Люди йшли з намальованими власноруч гаслами, присмачуючи загальнонаціональний пиріг колоритними родзинками. «Росія — для сумних», «Якщо не ми — то хто?!», «Yanukovych — is not Ukraine», «Луганська область за угоду з Європою!», «Буковина — за ЄС!» — у кожного було своє гасло, свій неповторний голос. Попереду колони, що рухалася від парку Шевченка через «Бессарабку» та Хрещатик до Європейської площі, — великі стяги України та ЄС. У колоні — Олег Тягнибок, Арсеній Яценюк, заступник Голови Верховної Ради «свободівець» Руслан Кошулинський та депутати-«свободівці» Андрій Мохник, Юрій Сиротюк, Олег Гелевей, Андрій Міщенко, Михайло Блавацький, Олег Панькевич, Олег Осуховський, Ігор Янків, Валерій Черняков, Святослав Ханенко, Олег Махніцький, Андрій Тягнибок, Євген Мельник, Олександр Мирний, Андрій Іллєнко, Михайло Головко, Руслан Зелик, а також депутати інших опозиційних фракцій.
Перший «теплий» прийом народ влаштував Лєніну — одному з ідеологів Голодомору, 80-ті роковини якого ми з сумом відзначали напередодні. Єдиними заступниками злочинця у камені стали сотні бійців «Беркуту». Не забули мітингувальники й про «справделивий» Печерський суд. А біля Майдану Незалежности відбулося символічне братання. Ті, хто очікував на колону, влилися в неї. Однак символічне місце, де починаються українські революції, порожнім не залишили.
Мітинг на Європейській площі довго не розпочинали — адже очікували на прибуття «хвоста» колони. Однак усі охочі не вмістилися — довелося вилазити на довколишні пагорби. Перших прибулих зустріла співом Марія Бурмака, по тому — виступили політики, громадські діячі та журналісти.
Лідер Всеукраїнського обєднання «Свобода» Олег Тягнибок наголосив: «Пам’ятаймо: наша боротьба не буде одноденною. Нам, можливо, буде важче, ніж на початку 90-х і ніж під час Помаранчевої революції. Режим готується, щоби чинити опір нам, українцям. Тож готуймося, розбиваймо розчарування людей, піднімаймо їх на боротьбу!»
По завершенню віча було ухвалено резолюцію з вимогою до чинного режиму Януковича негайно відновити курс на євроінтеґрацію та підписати Угоду про асоціацію Україна–ЄС на саміті у Вільнюсі. У разі відмови учасники віча домагатимуться імпічменту президента Януковича, розпуску та позачергових перевиборів Верховної Ради України, а також координуватимуть дії опозиції, громадськості та всіх українських проєвропейських сил з метою створення умов для підписання Угоди про асоціацію після зміни влади в державі.
За матеріалами прес-служби ВО «Свобода»
P.S. Коли версталося це число «РБ» стало відомо, що опозиційний Майдан перемістився з Європейської площі на Майдан Незалежності, де до того проводили свою акцію на підтримку євроінтеґрації студенти вишів України; а 27 листопада опозиція пікетувала Кабмін.