(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

ВІЛ-інфекція — загроза для кожного!

  • 05 грудня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 494
  • Автор: admin
  • 0
На сьогодні епідемічна ситуація характеризується широким поширенням ВІЛ-інфекції серед представників різних груп населення. Ннасамперед серед осіб, які належать до групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ (люди, які вживають наркотичні речовини ін’єкційним шляхом та випадкові статеві стосунки), переважними ураженнями осіб працездатного віку, нерівномірним поширенням та зміною основного шляху передачі ВІЛ з парентерального (ін’єкційно через кров) на статевий (при всіх видах статевих стосунків).
Нині проблеми, пов’язані з поширенням ВІЛ-інфекції та СНІДу в Україні, залишаються гострими, незважаючи на зусилля держави. Так, від реєстрації першого випадку ВІЛ-інфекції (1987 рік), за станом на 01 січня 2013 р., у країні зареєстровано 223 530 випадків ВІЛ-інфікованих осіб, з них — 36 830 дітей до 14 років, зокрема, 56 382 особи із захворюванням на СНІД, у тому числі 1 224 дітей до 14 років.
Хвороба катастрофічно прогресує не тільки в Україні та Київській області — неухильно зростає кількість ВІЛ-інфікованих людей і на Бориспільщині. Епідеміологічна ситуація із захворюваності на ВІЛ/СНІД залишається напруженою. Щомісяця реєструються нові випадки захворювання, а також смерті від ВІЛ. Так, за станом на 1 листопада 2013 р., з ВІЛ- інфекцією зареєстровано 243 особи, з них — 50 мають діагноз СНІД. Дітей, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів — 23, четверо з них мають ВІЛ-інфекцію. Від початку року на ВІЛ-інфекцію зареєстровано 25 осіб, яким вперше встановили діагноз ВІЛ, й двадцятьом встановлено діагноз СНІД.
На жаль, наведені цифри далекі від реалій, оскільки діагностика ВІЛ переважно відбувається пасивно. Щонайменше, їх потрібно множити на п’ять Місцеві жителі неохоче приходять на обстеження, щоб знати свій ВІЛ-статус, а це призводить до загрози погіршення здоров’я як самої ВІЛ-інфікованої особи, так і її оточення. Для ВІЛ немає обмежених кордонів — він однаково уражає чоловіків, жінок, дітей... Багато хто не замислюється над тим, що можуть бути схильні до зараження цією інфекцією, ведучи безтурботний спосіб життя.
Що треба знати про ВІЛ-інфекцію? Що ж таке ВІЛ/СНІД ?
Я захистити себе?
ВІЛ — це вірус імунодефіциту людини, який при потраплянні в організм уражує клітини імунної системи й руйнує їх, внаслідок чого організм не може протистояти різним інфекційним захворюванням, у тому числі й туберкульозу, що в кінцевому підсумку призводить до загибелі людини. СНІД — синдром набутого імунодефіциту людини — термінальна (остання) IV стадія ВІЛ.
Як передається ВІЛ? Основні шляхи передачі:
- статевий — при незахищених статевих контактах, якщо один з партнерів ВІЛ-інфікований;
- через кров та інші біологічні рідини організму (сперма, вагінальний секрет та грудне молоко), а також під час вагітності від ВІЛ — інфікованої матері до дитини.
У першу чергу, високий відсоток схильних до зараження на ВІЛ-інфекцію серед ін’єкційних наркоманів, гомосексуалістів, повій, людей, які користуються чужими станками для гоління та зубними щітками, а також тих, хто відвідує манікюрні/педикюрні салони, застосовує на собі пірсінг і татуаж тіла при недотриманні працівниками салонів санітарно-гігієнічних норм та непроведенні обробок інструментів дезінфікуючими засобами.
Багато не підозрюють, що вони хворі, адже на перших стадіях хвороба себе не проявляє. Людина веде звичайний спосіб життя, тим самим наражаючи на небезпеку інших. Нині на першому місці стоїть статевий шлях передачі ВІЛ — при різноманітних статевих стосунках без захисту (презерватива).
Варто знати і про те, що, якщо турбує постійна втома, слабкість, піднімається невмотивовано (тобто без причини) температура тіла, з’являються диспепсичні розлади у вигляді діареї (проносу ), часті висипання на шкірі або в роті, герпетичні висипання, збільшилися лімфатичні вузли шиї — необхідно подумати про те, щоб пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію.
Сумно те, що високий відсоток інфікованих — це молоді люди у віці від 18 до 30 років. Враховуючи тенденцію до прогресуючого зростання ВІЛ-інфекції, кожен повинен знати свій ВІЛ-статус, дбати за себе і стан свого здоров’я. Кожна людина має знати свій ВІЛ-статус: в інфікованих — позитивний ВІЛ-статус, у здорових людей — негативний.
ВІЛ-інфекція не передається через рукостискання, обійми, поцілунки, укуси комарів, предмети домашнього вжитку, одяг, іграшки, користування спільним санвузлом.
Знати про ВІЛ — значить попередити захворювання, вберегти себе і своїх близьких від однієї з найпідступніших інфекцій нашого часу. Дбаючи за себе, за своє здоров’я та здоров’я оточуючих, ми можемо попередити епідемію ВІЛ!
На території Бориспільської центральної районної лікарні в будівлі пологового відділення функціонує кабінет «Довіра», де є можливість безкоштовно обстежитися на ВІЛ, дізнатися про свій статус, отримати кваліфіковану консультацію у лікаря-інфекціоніста кабінету «Довіра» з усіх питань щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу особисто або по телефону 5-16-27, а також у соціального працівника «Фондів допомоги ВІЛ-інфікованим». З етичних міркувань, можливе анонімне обстеження на ВІЛ-інфекцію.

Підготувала до друку лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра»
О. М. Черткова

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.