(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Зюзькін Олександр Дмитрович

  • 16 грудня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1014
  • Автор: admin
  • 0
хоровий диригент, музикознавець, громадський діяч, заслужений артист України.

Народився 9-го лютого 1943 року в селі Молотовка Кокчетавської області Казахської РСР в сім’ї військового. Зацікавлення музикою виникло ще в дитинстві, а першим учителем був батько, який усіляко підтримував захоплення сина. Не менше враження справила на сина і мати, яка знала безліч українських пісень і співала їх аж до смерті.


Після школи і служби в армії з 1965 по 1969 рік навчався в Петропавлівськ-Камчатському обласному музичному училищі на відділі хорового диригування. У 1975 році закінчив музичний факультет Державного  Далекосхідного музично-педагогічного інституту мистецтв (м. Владивосток; науковий керівник Герцман Є. В.) за фахом «Музикознавство» і протягом 4-х років працював у ньому викладачем кафедри історії музики. За час роботи в Інституті написав ряд наукових статей, у яких досліджував середньовічну музику Київської Русі і Скандинавії.
У 1980 році разом з родиною переїхав в Україну, оселившись спочатку в Києві, а згодом — у селі Велика Олександрівка Бориспільського району. Працював з самодіяльними хоровими колективами, викладав музику в школах району та міста, був методистом науково-методичного кабінету Міністерства культури УРСР, а у 1987–1989 роках працював на посаді директора Бориспільської дитячої музичної школи.
У 1989 році організував у Великій Олександрівці академічний хоровий колектив , який у 1991 році отримав звання Народної академічної хорової капели. З того часу вона носить ім’я видатного українського вченого-етнографа, фольклориста Павла Чубинського. Метою колективу є не тільки популяризація музичного мистецтва та активна концертна діяльність в Україні, а й прагнення познайомити інші народи з багатою українською музичною культурою.
Основу репертуару складають твори вітчизняних композиторів М. Березовського, Д. Бортнянського, М. Леонтовича, М. Лисенка, К. Стеценка, Б. Лятошинського, М. Колесси, М. Скорика, Л. Дичко. Важливе місце займають обробки українських народних пісень та пісень народів світу. У творчому доробку капели також твори російських композиторів П. Чайковського, С. Рахманінова, О. Архангельського, М. Глінки, О. Свєшнікова, В. Шебаліна. Західноєвропейська музика представлена творами А. Вівальді, Й. С. Баха, В. А. Моцарта, Дж. Россіні, Р. Шумана.
Однією з перших на Київщині капела виконала пісні «Червона калина» та «Ще не вмерла Україна» під час відкриття пам’ятного хреста (тоді ще дерев’яного) на могилі Павла Чубинського у Борисполі.
Творчі досягнення колективу отримали високу оцінку експертів та членів журі України і світу. Адже Народна академічна хорова капела імені Павла Чубинського під керівництвом     О. Д.  Зюзькіна — унікальний колектив з високим рівнем виконавської майстерності — неодноразово ставала переможцем, призером і лауреатом більше 20-ти всеукраїнських та міжнародних конкурсів, фестивалів, олімпіад, концертна діяльність якої зачаровувала Україну, Росію, Білорусь, Литву, Естонію, Фінляндію, Польщу, Італію, Німеччину, Грецію, США та багато інших країн.
У 1990 році О. Д. Зюзькін організував Великоолександрівську школу мистецтв і ремесел Бориспільського району і залишається до цього часу незмінним її директором. У ній діють класи сольного співу, бандури, духових інструментів, театральне й хореографічне відділення.
У 2007 році з ініціативи Бориспільського голови Анатолія Федорчука було створено Муніципальний камерний хор, художнім керівником і диригентом якого став  Олександр Зюзькін.
У 2011 році колективу присвоєно почесне звання «народний».
За роки свого існування колектив опанував великий і різноманітний репертуар, основу якого складають твори української, російської та західноєвропейської хорової класики. Камерний хор бере активну участь у творчому житті міста, масових заходах та святкових літургіях. Підготував та провів ряд моно-тематичних концертів, зокрема «Георгій Свиридов», «Петро Чайковський», «Павло Чубинський і його доба», «В. А. Моцарт. Реквієм», «Духовна музика православної церкви» та ін.
У 2010 році камерний хор став лауреатом VI всеукраїнського конкурсу імені Миколи Леонтовича (м. Київ) та ІІ Міжнародного конкурсу православної духовної музики CREDO (м. Таллінн), у 2011 році був учасником І Міжнародного театрального фестивалю «Булгаківська весна» (м. Буча).
О. Д. Зюзькін неодноразово нагороджувався грамотами управління культури та туризму Київської облдержадміністрації, почесними грамотами Міністерства культури і мистецтв України, у 1998 році він став Лауреатом всеукраїнської акції «Золота фортуна» в номінації «Кращий працівник культури Київської області». У 2003 році Олександр Зюзькін — лауреат першої обласної музичної премії. У 1999 році Указом Президента України за особливий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки йому присвоєно почесне звання «Заслужений артист  України», у 2008 році нагороджено орденом «За заслуги ІІІ ступеня» і в тому ж році рішенням Бориспільської райдержадміністрації присвоєно звання «Почесний громадянин Бориспільського району».
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.