(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Домовленості з Москвою можуть поховати євроінтеґрацію України

  • 23 грудня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 484
  • Автор: admin
  • 0
Опозиція розкритикувала московські угоди, підписані Віктором Януковичем. Експерти не виключають, що зниження ціни на газ і російські кредити заблокують євроінтеґрацію. Лідери трьох українських опозиційних партій вкрай негативно оцінили домовленості президента України Януковича в Москві 17 грудня. З цією думкою повністю згодні учасники багатотисячного Народного віча на Майдані. Українські експерти зазначають, що двосторонні угоди були підготовлені і підписані в обстановці «надзвичайної непрозорості». Вони не виключили, що ціною надання російського 15-мільярдного кредиту та 30-відсоткової знижки на газ для України може стати відмова країни від євроінтеґрації.

Україну здали в ломбард?

У лідерів української опозиції немає сумнівів у тому, що досягнуті в Москві українсько-російські домовленості суперечать українським національним інтересам. «Ніякі документи, що йдуть урозріз з європейською інтеґрацією України, не пройдуть процедуру ратифікації у Верховній раді», — заявив на Майдані лідер опозиційної партії ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Він пообіцяв понад десятьом тисячам учасників Народного віча, що опозиція заблокує парламент і не дозволить владі проіґнорувати волю Євромайдану.
Спільник Яценюка, лідер партії «УДАР» Віталій Кличко припускає, що Росія дає Януковичу гроші і знижку на газ під державні гарантії. А це, на думку політика, може означати, що розплачуватися доведеться стратегічно важливими підприємствами, а то й цілими галузями економіки України. Серед таких галузей політик назвав сільське господарство, авіабудування і газотранспортну систему України. Кличко назвав Януковича своїм персональним супротивником і заявив, що викликає його «на ринг».
«Янукович зробив українців «довічними кріпаками Москви», — заявив у своєму виступі на Майдані голова партії ВО «Свобода» Олег Тягнибок. — Сьогодні він здав у ломбард агропромисловий комплекс, космічну, авіа- і суднобудівну галузі. Цими московськими грошима він хоче латати дірки у бюджеті», — заявив політик. На його думку, замість цього Янукович мав вимагати від Кремля компенсацій українцям заощаджень, які вони втратили в 1993 році в Ощадбанку СРСР, а також надання Україні її частки золотовалютного і діамантового фондів СРСР.

Тривожна непрозорість

У московських домовленостях Януковича найбільше впадає в очі їхня надзвичайна непрозорість, сказав в інтерв’ю DW науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко. «Виникають цілком обґрунтовані підозри, що ціною цієї угоди для України є стратегічні активи і відмова від суверенітету в багатьох зовнішньополітичних та зовнішньоекономічних питаннях», — сказав експерт. Він нагадав, що багато з підписаних Януковичем угод не потребують ратифікації парламентом. Але опозиція все ж зможе їх заблокувати при розгляді державного бюджету та інших важливих документів, від яких залежатиме виконання московських домовленостей, вважає експерт.
В українсько-російських стосунках ніколи не було рівноправності, а тому поки немає ніяких підстав вважати, що російська сторона пішла на економічні поступки Україні, сказав в інтерв’ю DW голова Комітету економістів України Андрій Новак.
«Завжди, коли російська сторона давала Україні будь-який кредит, це супроводжувалося здачею промислових або інфраструктурних українських об’єктів або політичними поступками з боку Києва», — нагадав економіст. Разом з тим, він закликав почекати з остаточними оцінками до оприлюднення офіційних документів.

Жертва євроінтеґрації

Президент Росії Володимир Путін 17 грудня в Москві заявив, що розміщення в цінних паперах України частини резервів Фонду національного добробуту Росії (тобто фактичне надання кредиту Україні. — Ред.) не пов’язане ні з якими умовами. Тим часом депутат парламенту від партії «УДАР», екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник поширив заяву, в якій попередив, що платою за газову знижку стане українська газотранспортна система. На його думку, зниження ціни газу для України до 268,5 доларів може бути тимчасовим, а пов’язані з цим довгострокові домовленості намертво прив’яжуть Україну до російських умов постачання газу і його транзиту до ЄС. У разі створення українсько-російського газотранспортного консорціуму Україна не зможе виконувати свої зобов’язання члена європейського Енергетичного співтовариства. А вихід з цієї організації «виключає підписання угоди про асоціацію з ЄС», попередив Пинзеник.

www.dw.de

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.