(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Підвищено штрафи за керування в стані алкогольного сп'яніння

  • 07 лютого 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 643
  • Автор: admin
  • 0
19 листопада 2013 року Верховна Рада України прийняла Закон № 693-VII «Про внесення змін до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння». Згідно з цим законом вносяться зміни до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де зазначено, що керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою:
- накладення штрафу на водіїв від 3400 до 5950 грн. (раніше — від 2550 до 3400 грн.),
- або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років,
- або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб і на інших осіб;
- накладення штрафу від 3400 до 5950 грн. (раніше — від 2550 до 3400 грн.),
- або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб.
Повторне протягом року скоєння будь-якого із вище перелічених порушень тягне за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб — адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Звертаю увагу, що за повторне таке порушення штраф не передбачено!
Також цим Законом слова «оплатне вилучення транспортного засобу» замінено словами «адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу».
Кілька слів про оплатне вилучення транспортного засобу. Відповідно до ст. 28 КУпАП, оплатне вилучення полягає в його примусовому вилученні за рішенням суду і наступній реалізації з передачею вирученої суми колишньому власникові з відрахуванням витрат по реалізації вилученого предмета.
Оплатне вилучення транспортних засобів здійснюється виключно за постановою суду. Ця постанова виконується державним виконавцем. Предмет, вилучений на підставі постанови про його оплатне вилучення, здається державним виконавцем для реалізації в порядку, встановленому законом. Відповідно до статті 62 ЗУ «Про виконавче провадження» реалізація майна здійснюється шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах або на комісійних умовах.
Не реалізоване на прилюдних торгах, аукціонах або на комісійних умовах протягом двох місяців майно підлягає уцінці державним виконавцем, що проводиться в десятиденний строк з дня визнання прилюдних торгів чи аукціону такими, що не відбулися, або закінчення двомісячного строку реалізації майна на комісійних умовах. Майно може бути уцінене не більш як на 30 відсотків. У разі нереалізації майна в місячний строк з дня проведення уцінки воно повторно уціняється в такому самому порядку, але не більш як на 50 відсотків початкової вартості майна. Суми, виручені від реалізації оплатно вилученого предмета, передаються колишньому власникові з відрахуванням витрат, пов’язаних з проведенням виконавчих дій.

Ольга ДИННИК,
адвокат, фахівець з цивільного,сімейного, трудового права.
Тел. 066-1676875

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.