(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Інтелектуальний виборець не потребує популізму і пропаганди або Кілька аргументів на користь «Свободи» для тих, хто ще не визначився

  • 24 жовтня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 259
  • Автор: admin
  • 0
Український патріот, який суттєво інтелектуалізувався та політизувався протягом і внаслідок подій Революції Гідності та за час війни з Росією, сьогодні ставить куди більше вимог до політиків, потребує вагоміших аргументів, аби віддати свій голос за ту чи іншу політичну силу. Події цієї зими показали, що помилка на виборах може призвести до трагічних кривавих наслідків. «Свобода», як відповідальна політична сила, свідомо відмовилась під час передвиборчого періоду спекулювати темою війни, вдаватися до популістських гасел, обіцянок та необґрунтованого критиканства непопулярних рішень влади. Згідно з офіційними даними соціологів, на минулих парламентських виборах найбільш освіченими були саме виборці ВО «Свобода». Саме до таких людей — освічених, інтелектуальних, інтелігентних та ідейних — націоналісти і намагаються апелювати протягом всього періоду передвиборчих перегонів. Сьогодні значна частина українців, що відповідально ставиться до обов’язку волевиявлення, перебуваючи у безперервному потоці політагітації, ще не визначилась, а кому ж усе-таки довірити представництво в парламенті. Спробуємо донести мовою цифр та фактів кілька простих, логічних, однак вельми промовистих аргументів на користь саме Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Сподіваємось, що ці аргументи за «Свободу» спростують найпопулярніші антисвободівські меседжі в українських ЗМІ та суспільстві. Переважно дорікають таким: «а де ви були на революції?», «чому воюєте сьогодні в парламенті, а не на фронті?», «нічого не зробили за два роки у ВР», «такі самі, як всі інші політичні сили».

Найактивніші, найдисциплінованіші, найпослідовніші

«Свобода» у нинішньому парламенті має лише 35 з 450 депутатів — це 8% від складу парламенту. Попри це, за два роки роботи у ВР депутати-свободівці внесли близько 900 законодавчих ініціатив, з яких ухвалено менше ніж 10%. Принциповою перемогою для націоналістів стало ухвалення закону про люстрацію влади — такий законопроект вперше в Україні Олег ТЯГНИБОК вносив на розгляд парламенту ще 2005 року.
Народні депутати-націоналісти створили 115 громадських приймалень. За два роки роботи до них звернулось майже 96 000 громадян. «Свобода» опрацювала понад 3,4 тисячі звернень громадян, що становить 28% від всіх опрацьованих звернень всіма фракціями парламенту. Народні депутати-свободівці внесли понад 13 000 депутатських запитів і звернень до центральних та місцевих органів виконавчої влади в інтересах громади та окремих громадян.
Тему діяльності парламентських фракцій вивчали кілька незалежних груп аналітиків. Різні були дослідження, однак всі результати красномовно демонструють те, а яка ж політична сила по-справжньому працює і голосує за проукраїнські законопроекти. До прикладу, Центр політичних студій та аналітики встановив середній відсоток депутатів фракцій та груп, що голосували за реформаторські законопроекти. Найвищий відсоток саме у «Свободи» — 94%, а далі уже йдуть фракції з такими цифрами: 87%, 73%, 70%, 63%, 44%, регіонали — 3%, комуністи — 0%. Серед народних депутатів, які балотувалися у президенти на минулих виборах, найбільш сумлінний — голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок. Десять з одинадцяти рішень і перше місце в рейтингу кандидатів у президенти.
За даними Аналітичний проекту «Хто є хто в Україні», серед всіх фракцій парламенту 7-го скликання саме депутати від «Свободи» — найбільш дисципліновані та найбільш активні. Інші фракції парламенту за цим показником далеко позаду. Окрім того націоналісти, за даними «Хто є хто в Україні», найменш схильні до конформізму, тобто до пасивного, пристосовницького прийняття готових стандартів у поведінці, безапеляційного визнання чинного становища, законодавства…
Аналітичний відділ ГО «Всеукраїнська Люстрація» підготував цілу низку таблиць про статистику голосування народних депутатів за ключові проекти законів, які відповідають актуальним вимогам Революції Гідності, захищають інтереси виборців і держави. До прикладу, за люстрацію влади та силових структур повним складом голосують тільки націоналісти, за боротьбу з корупцією — 100% голосів в парламенті дають лише свободівці, за захист середнього класу, за безпеку і обороноздатність держави, за захист національного інформаційного простору, за припинення кремлівської пропаганди, за покарання зрадників, за відкриті виборчі списки, і, врешті, за визнання УПА борцями за Незалежність повним складом голосують тільки представники ВО «Свобода». Жодна з парламентських фракцій чи груп, окрім «Свободи», не спромоглася надати 100 відсотків голосів за найважливіші та найпринциповіші законопроекти. Натомість жоден депутат «Свободи» жодного разу не зрадив українця, кожного разу і за всяких обставин голосуючи за державницькі закони.
«Свобода» у цьому скликанні парламенту — єдина фракція, у якій депутати не «займалися кнопокодавством», себто не порушували закону, голосуючи за свого сусіда. Також «Свобода» не дала регіоналам жодного «тушки»-депутата, який би по-зрадницьки перебіг у зручну провладну більшість. Попри це, «Свобода» показує всьому політикуму приклад самоочищення. Ще в червні націоналісти виключили із лав «Свободи» 988 осіб, серед них 3 депутати обласних рад та 23 депутати районних і міських рад.

Герої Майдану, герої війни

За даними незалежних досліджень, активістів «Свободи» було найбільше на Революції Гідності — порівняно з представниками інших партій. Щодня 2-5 тисяч свободівців брали участь в заходах Майдану. Звичайно, олігархи і підконтрольні їм ЗМІ малювали зовсім інших героїв, а націоналістів паплюжити та оббріхували. І це логічно — влада воює з тим, хто найнебезпечніший. Насправді статистика нівелює увесь потік політтехнологічного бруду проти «Свободи». Протягом усього Майдану соціологи Центру дослідження суспільства фіксували всі протестні події, які відбувалися на території України. Таким чином їм вдалось створити унікальну базу даних протестів та репресій на всіх майданах, антимайданах та поза ними. Отож, за даними дослідників, серед всіх учасників Майдану організація, участь якої у протестах найчастіше фіксували ЗМІ — це ВО «Свобода» — 18%. Жодна інша, чи то політична, чи то громадська організація, не може зрівнятися за цим показником з активістами «Свободи».
Сьогодні 360 свободівців беруть участь в бойових діях на Донбасі у складі підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, батальйонів територіальної оборони («Артемівськ», «Чернігів», «Луганськ-1», «Львів»), добровольчих батальйонів («Азов», «Айдар», «Донбас», «Дніпро»). «Свобода» ініціювала створення і забезпечення батальйону особливого призначення МВС «Січ», а це — 200 вояків, переважно членів та прихильників партії. Силами свободівців зібрано допомогу для армії на суму понад 37 млн грн, а з урахуванням залучених коштів місцевих бюджетів — понад 51 млн грн. Фракція «Свободи» внесла понад 40 законопроектів, спрямованих на протидію російській агресії, зміцнення обороноздатності, посилення соціального захисту військовослужбовців, з яких близько 10 ухвалено. Практично кожного тижня народні депутати-свободівці везуть в зону АТО чергові передачі різного забезпечення для фронтовиків.

Політичні шахраї бояться народу, який думає та аналізує

У друкованих ЗМІ та по телебаченню замовчують позитивну статистику діяльності і боротьби «Свободи» на різних фронтах. Часами доходить до смішного, коли, до прикладу, знімають сюжет чи публікують інтерв’ю зі свободівцем, героєм війни, однак вперто не згадують про його членство у націоналістичній силі. Політичні партії, членами чи спонсорами яких є медіа-магнати, зловтішаються. Мовляв, неважливо, що ти робиш — важливо тільки те, що про тебе пишуть ЗМІ. У цьому контексті не цураються ще й сумнозвісного нацистського пропагандиста Гебельса цитувати: «Дайте мені засоби масової інформації і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней». Але українці ніколи не були і не будуть стадом. На Майдані перемогли внутрішнього ворога, а «свині» з країни повтікали. Щоб не допустити нових «свиней» до влади, щоби знову не гинути на Майдан — мусимо зробити усвідомлений вибір цієї неділі.
«Свобода» сьогодні — це найбільша організація в Україні з-поміж усіх існуючих — політичних чи громадських. Жодне інше політичне об’єднання не має настільки потужного членства та широкої сітки вишколених ідеологічних активістів. Саме цей факт убезпечив націоналістичну силу від грошей олігархів та будь-яких зобов’язань перед ними. «Свобода» — це не бутафорне об’єднання економічно зацікавлених у доступі до влади. «Свобода» — це потужна всеукраїнська структура, яка будувалась і кристалізувалась протягом десятиліть. «Свобода» — єдина українська партія, яка пройшла випробування часом, єдина політична сила, яка з часу Незалежності, з року в рік розростається, міцнішає, модернізується та очищається. Всі інші партії, що створювались на початку дев’яностих, або пішли небуття, або надто нечисельні, або існують лише формально — на папері, чекаючи коли їх викуплять і перейменують «нові політики». Натомість сучасні «партії на слуху» — сформовані під конкретного політичного лідера, під чиїм крилом об’єднуються люди незрозумілих політичних поглядів та протилежних бізнесових інтересів. Ідеологія цих об’єднань — питання стодесяте… Саме через такі формати політсил і реалізовуються ганебні явища парламентського «тушкування» та розпродажу місць у списку прохідних партій за мільйони доларів.
Неможна після всіх подій на Майдані та у зоні війни надалі бути лінивим щодо осмислення політичних процесів, вірити гаслам, обіцянкам та красивій рекламі, не пам’ятати брехні та злочинів старих-нових ораторів, читати тільки одну газету, довіряти безапеляційно ведучому на ТБ і диктору на радіо. Саме здатності українського народу аналізувати, пам’ятати і робити висновки і бояться найбільше політичні шахраї. Наша сила — у політичній грамотності та обізнаності.
Всі наведені у цьому матеріалі цифри, факти і статистики є у вільному доступі в Інтернеті, зокрема на сайтах аналітичних служб, незалежних організацій та установ, на які ми посилалися. Детальніше про діяльність ВО «Свобода» в парламенті та виконавчій вдалі, про участь націоналістів в Революції гідності та війні з Росією можна ознайомитися, прочитавши офіційний звіт «Свободи» на сайті партії. Націоналісти потребують більше депутатів у Верховній Раді, щоб через парламент запровадити закони, яких прагне і вимагає постреволюційне українське суспільство. Дай Боже, усім нам розуму та зрілості не помилитися цього разу…

Святослав КОСТЮК

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.