(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Осінні роботи в саду

  • 06 листопад 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 140
  • Автор: admin
  • 0
Осінь вже ввійшла у свої права. Ось і заморозки швидкі обіцяють. У гарну погоду треба прибрати листя з газону. Також необхідно добре «вичесати» газон спеціальними граблями і зробити аерацію. Аерація робиться звичайними вилами, проколюючи газон на глибину 15 см  через кожні 20 см.
Обов’язково  треба зробити  спеціальний вологозаряджувальне поливання, витрачаючи 20–30 відер води на дорослі яблуню і грушу, а на вишню, сливу і черешню 10–15 відер води. А щоб вона не розтікалася, можна зробити поливні «ополонки», нагортаючи землю навколо куща. Потім ці ополонки мульчать шаром торфу або компосту (8–10 см.). Таке  мульчування допоможе кущам для гарної зимівлі. Треба подбати і про захист саду від мишей — розкладіть отруйні приманки.
Якщо на корі штамбів і скелетних гілках багато лишайників і мохів, у сонячний день їх обробляють 5-відсотковим розчином залізного купоросу. Тепер можна побілити стовбури вапняним молоком (2-3 кг на 10 л води). Рекомендую додавати 500 г коров’яку або глини, щоб препарат краще прилипав. Побілювання стовбурів допомагає уникнути сонячних опіків взимку і навесні
Можна підготувати посадкові ями для весняного садіння дерев і кущів. Потрібно вкрити багаторічники, які потребують укриття, але й поспішати з укриттям не потрібно, тому що прихована передчасно рослина може випріти і загинути. До утеплення рослини, зазвичай, приступають тільки після того, як уже встановлюються легкі і стійкі морози (близько мінус 5 оС), земля промерзає приблизно на 3-5 см і потепління більше не очікується.
Укривання на зиму щороку потребують теплолюбні види рослин. Наприклад, рододендрони, азалії, клематиси, троянди. Потребують укривання і кущі, які можуть обмерзати вище рівня снігу. У їх укриванні є свої особливості. Пагони кущів пригинають до землі, а за сильних морозів присипають снігом. Протягом зими до них постійно досипають сніг. При  такому укриванні добре зимують вейгела, форзиція, айва японська, гортензія.
Укривання не повинно пошкоджувати і ламати гілки рослин. Тому розлогі кущі рекомендується спочатку акуратно зв’язати мотузкою, потім обмотати мішковиною і лише після цього укрити лапником у три шари.
Роботи багато, але ж усім хочеться, щоб протягом довгих зимових місяців усе було добре — і в саду, і на городі, і щоб душа не боліла за своє залишене на зимовий час господарство.

Валерій АНДРОЩУК

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.