(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Сім способів тренування мозку

  • 14 листопад 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 284
  • Автор: admin
  • 0
Ні для кого не секрет, що з віком пам’ять кожної людини слабшає, і її доводиться постійно підтримувати. Звичайно, сучасна медицина постійно пропонує нам диво-пігулки для покращення нашого здоров’я, але, крім цього, існує кілька способів тримати мозок у тонусі і без досягнень фармацевтики. Є вправи, які, на думку експертів, слугують не лише засобом покращення пам’яті, а й непоганою профілактикою хвороби Альцгеймера. То що ж потрібно зробити, щоб покращити роботу мозку й уникнути проблем з пам’яттю?
Вживайте вуглеводи. Дослідники з університету Тафтса виявили, що люди, які вилучили продукти насичені вуглеводами зі свого раціону, набагато гірше впоралися з тестами на запам’ятовування, ніж ті, хто вживав солодке. Річ у тім, що клітинам мозку потрібні вуглеводи, які перетворюються в нашому організмі в цукор, і відмова від них може завдати шкоди вашій пам’яті.
Ходіть до спортзалу. Фізична активність покращує надходження крові до мозку, збагачуючи його киснем і цукром, які виконують для нього роль «пального». Науковці стверджують, що ваш словарний запас збільшуватиметься на 20 % швидше, якщо ви будете запам’ятовувати нові слова відразу після інтенсивного тренування.
Змініть шрифт на комп’ютері. Якщо ви звикли читати тексти на комп’ютері чи планшеті шрифтом Times New Roman, то корисним буде час від часу змінювати шрифт на більш складний для читання. Це змусить ваш мозок напружуватися, що й буде для нього непоганим тренуванням.
Пошук в інтернеті. Дослідники з Каліфорнійського університету дійшли висновку, що люди, які хоча б годину в день витрачають на пошук відповідей на запитання, що їх цікавлять, в інтернеті, стимулюють цим фронтальну ділянку кори головного мозку, яка контролює тимчасову пам’ять.
Розв’язуйте кросворди та сканворди. Спробуйте розв’язати кросворди чи зіграйте в інтелектуальну комп’ютерну гру — ваш мозок це оцінить.
Келих вина. Звучить парадоксально, але помірне вживання алкоголю знижує ризик виникнення проблем з пам’яттю. Американські вчені вважають причиною ефективності алкоголю його протизапальні властивості, проте не варто забувати, що зловживання алкоголем, навпаки, може стати причиною провалів у пам’яті.
Слідкуйте за зубами. Здавалося б, яке відношення має порожнина рота до мозку? Виявляється, що чим більше проблем із зубами та яснами, тим більше бактерій потрапляє до кровотоку. Перебуваючи у крові, бактерії викликають запальні процеси у всьому організмі, в тому числі й у мозку. Саме мозок є найвразливішим до бактерій цього типу, тому вчені радять слідкувати за зубами та яснами і не нехтувати зубною ниткою.

Володимир ПЕТРЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.