(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Відкритість» міської влади і що хоче обговорювати громада Борисполя

  • 20 листопад 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 272
  • Автор: admin
  • 0
12 листопада 2014 актова зала Бориспільської міської ради стала місцем проведення чергового засідання громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської оади. Цього разу засідання було ініційоване виконавчим комітетом, тому порядок денний включав наступні для обговорення питання: про аналітичний звіт «Громадська думка про взаємодію громадськості з органами місцевого самоврядування» (доповідач Анатолій Федорчук, міський голова), про Глобально-партнерську угоду 7 основ «АллатРа» (доповідачі Альона Номеровченко та Олександр Єфименко, учасники Міжнародного громадського руху «АллатРа»), про встановлення відзначення 14 жовтня Дня захисника України (доповідач Петруша Тамара Василівна, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю виконавчого комітету Бориспільської міської ради) та різне.
Такий порядок денний так «зацікавив» більшість учасників громадської ради, що зібралося менше половини від загальної чисельності ради. Втім відсутність кворуму не завадила провести засідання. Зваживши на те, що доповідачі все ж готувалися до викладення інформації, вирішено було проявити до них повагу та заслухати інформацію.
Першими взяли слово представники громадського руху «АллатРа». У їхній доповіді йшлося про те, що життя людини — найвища цінність, духовність, совість, творити добро — все це та інше є основами цього руху. Партнерську угоду, за словами доповідачів, уклали майже мільйон людей, вона не має жодного відношення до релігії та політичних партій. Однак форма доведення цієї інформації у вигляді читання «з папірця» та неякісного подання відеоматеріалів, ще більше спричинили у слухачів байдужість до цього питання.
Ще до цього засідання членам громадської ради для ознайомлення був розісланий Аналітичний звіт «Громадська думка про взаємодію громадськості з органами місцевого самоврядування». Оцінка громадської думки про відкритість діяльності органів місцевого самоврядування та їхню співпрацю з громадськістю — така була мета дослідження, зазначеного у цьому Звіті і проведеного на замовлення Всеукраїнського об’єднання органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» в рамках спільного українсько-норвезького проекту «Формування політики, ґрунтованої на фактах, в сфері місцевого самоврядування в Україні», фінансованого МЗС Норвегії. Участь у цій програмі взяли 15 міст України, в тому числі й наше місто. Ці міста були розділені на дві групи. До першої увійшли Бердянськ, Бориспіль, Кам’янець-Подільський, Коростень, Кривий Ріг, Павлоград, Первомайськ, Чугуїв. До другої — Вінниця, Івано-Франківськ, Луцьк, Львів, Рівне, Черкаси, Чернігів.
Міський голова А. С. Федорчук ознайомив слухачів з основними результатами зазначеного вище опитування. За рівнем довіри до міського голови та до депутатів міських рад Бориспіль, згідно з наведеними результатами, отримав найвищі бали. Частка людей, які не стикалися із жодними труднощами при зверненні до органів місцевого самоврядування становить 54 %. Здивувало: 67 % населення нашого міста вважають, що представники органів місцевої влади дослухаються до думки громадян. А опитування невідомих «експертів» з цього питання дало всі 100 відсотків!!!
Тут варто зазначити, що автор цієї статті є постійним учасником громадських слухань останні чотири роки, і в більшості принципових та важливих питань, винесених на обговорення, думка громадськості та дії влади після обговорення не збігаються. Це і тарифи на комунальні послуги та проїзд у міському транспорті, і незаконне будівництво «БГЦ» у міському парку тощо.
Можна пригадати й ще одну багаторічну проблему міста. Багато хто має досвід звернень до міської влади з метою отримання земельної ділянки під забудову. Влада тут демонструє «відкритість» і надає одну й ту саму відповідь: земельні ділянки відсутні. Крім того, люди ще й отримують пораду знайти вільну ділянку самому і повідомити про це владу. Тим часом у місті з’являються рекламні щити з продажу земельних ділянок по кілька гектарів!?
Підсумовуючи, доходжу висновку, що влада у місті проводить громадські слухання обговорюючи питання, які зовсім не стосуються повсякденних проблем бориспільців. Такі зібрання в актовій залі, як громадська рада, робляться тільки для окозамилювання та «звіту» міської влади «що ось ми, мовляв, консультуємось з громадою». Насправді ж усе це «показуха» і ніяких СПРАВДІ проблемні питання не вирішуються.
На останньому засіданні громадської ради все ж домовилися зібратися ще перед початком нового року і винести на обговорення питання, які турбують населення міста. На мою думку, це теплопостачання, якість води, якість інших комунальних послуг, робота служб, будівництво доріг, благоустрій територій міста (крім території біля міської ради). Також необхідно визначитися по тим питаннях, де міськвиконком не дослухався до рішень громадської ради за останні роки. Бо складається таке враження, що громадська рада при міськвиконкомі — це муляж, до думки якої ніхто не дослухається. То ж навіщо тоді таке дійство, показуха від влади?..

Олег ВЕРЕС,
громадський активіст

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.