(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Наркотики доступні навіть шестикласнику

  • 27 листопад 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 683
  • Автор: admin
  • 0
За словами нарколога Бориспільської ЦРЛ Наталі Головіної, синтетичні наркотичні речовини несуть все більшу загрозу, адже стають доступними, їх може придбати навіть школяр. Статистичні дані про кількість наркоманів, зокрема тих, які користуються важкими наркотиками, — «за сімома печатями». Хоча зрозуміло, що реальні цифри і дані медичних закладів завжди співвідносилися 1:10.

— Найпоширеніший наркотик із синтетичних — ЛСД. Проте сьогодні наркомани використовують деякі медичні препарати або їхні суміші. Часто починається все із куріння «плану». А потім цього стає недостатньо, і діти (іноді й 6-класники!) шукають сильніший наркотик, — розповіла Наталя Сергіївна.
До звикання призводять і медичні препарати, якими лікують наркоманів, зокрема — метадон. У Борисполі цей препарат заборонено для використання — допомогу наркоманам «зіскочити» з голки.
Наркомани купують сьогодні навіть льодяники від кашлю, які містять наркотичні речовини. Тому такі препарати, як, наприклад, еуфілін, що застосовують для покращення дихання, тепер можна придбати лише за рецептами.
Частіше до Бориспільської районної лікарні звертаються з алкогольною залежністю. Адже лікування наркомана нині досить дороге — від 8 тисяч гривень.

Як батькам розпізнати наркомана?

— Звичайно, потрібно більше спілкуватися з дітьми, знаходити з ними спільну мову, підтримувати у скрутних ситуаціях, намагатися зрозуміти. Але, в першу чергу, треба спостерігати за поведінкою своїх дітей. Якщо дитина стає відчуженою, замкнутою, приходить пізно додому, стає нервовою, дратівливою без причини, то це велика вірогідність вживання наркотичних речовин, — порадила лікар. — Якщо підліток прийшов додому і в нього дуже великий апетит — значить накурився трави.
Зіниці очей у людей, які вживають наркотики, звужені.
За статистикою, батьки, зазвичай, дізнаються, що їхні діти вживають наркотичні речовини, найпізніше. Одні не хочуть у це вірити, інші — зовсім не займаються вихованням.
Тож коли у батьків є якісь підозри, то варто звернутися до кабінету нарколога для проведення тесту на виявлення вживання наркотичних речовин.
Практика показує, що подолати наркотичну залежність, навіть відвикнути від важких наркотиків — цілком реально. Та рідні мають навчитися спілкуватися із колишніми наркозалежними, допомогти їм пройти реабілітаційний період, подолати дуже болючий психологічний бар’єр.
Якщо людина вважає, що у тверезому житті її ніщо не чекає, — то майбутнього у неї немає. І найголовніше — людина має відчувати, що її люблять!

Лариса ГРОМАДСЬКА.
Фото автора

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.