(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Вишите слово Кобзаря» — дивовижна виставка робіт Івана Рябчука

  • 18 грудня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 328
  • Автор: admin
  • 0
Незавичайна виставка відкрилася у Бориспільському музеї минулого четверга. Досі, коли ми чули про демонстрацію вишиваних робіт, у нашій уяві поставали вишиті сорочки та рушники… А щоб побачити таке… та ще й вишите чоловічими руками…
Іван Іванович Рябчук — майстер з Ірпеня, відомий тим, що вишиває на полотні поезії Тараса Шевченка. Народився у 1942 році у селі Петрівському Таращанського району на Київщині. За фахом — вчитель музики. Відмінник народної освіти. У 2002 році став займатися вишиванням. На сьогодні ним уже виготовлені 32 твори на тему «Вишитий Кобзар». У творчих доробках також рушники, вишиті серветки, сорочки, рушники, краватки. Його роботи експонувалися в Ірпені, в етнографічному музеї Києва, а під час обласних заходів — у містах Бориспіль та Біла Церква.
У 2014 році під час святкування 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка кінорежисер Петро Олар започаткував на найвищій горі України Говерлі новий проект «Вишивання рушника українсько-європейської єдності». Іван Рябчук взяв участь у цьому проекті й організував виставки «Вишитий Кобзар» у містах західних областей України — Чернівцях (обласний художній музей), Верховині (музей «Гуцульщина»), Стороженцях (районний музей) та селі Криворівня (музей І. Я. Франка). Цього ж року участь у вказаному проекті продовжилася у прибалтійських містах — Вільнюсі, Таураге, Тракаї.
Відкриття виставки І. І. Рябчука у Бориспільському музеї супроводжувалося виступами працівників музею Тетяни Гойди й Володимира Литвина, а також спеціаліста Київського обласного центру народної творчості Ніни Михайлишин. Твори Т. Г. Шевченка декламували учні Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива»» Таня Петренко та Марійка Михайлова. А органічно доповнювала захід гра на бандурі вихованки Бориспільської музичної школи Вікторії Олексієнко.

Вадим ШАПОШНІКОВ
Фото автора

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.