(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Олег Махніцький: «Генпрокуратура виключає будь-яку можливість політичного реваншу при розслідуванні масових убивств на Майдані»

  • 28 березня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 429
  • Автор: admin
  • 0
Ухвалення нового закону про прокуратуру, який готують до ухвалення Верховною Радою за найкращими європейськими зразками, дасть можливість вибудувати модель прокурорського нагляду, відповідного сучасному етапу розвитку української держави. На цьому наголосив виконувач обов’язків Генерального прокурора України Олег Махніцький під час зустрічі зі співдоповідачем моніторингового комітету ПАРЄ Марієттою де Пурбе-Лундін.

Як наголосила представниця ПАРЕ, ухвалення цього та інших законів залежить від конституційної реформи в Україні та ухвалення нової Конституції. На думку Марієтти де Пурбе-Лундін, цей процес потрібно максимально пришвидшити, у необхідності чого делегація Парламентської асамблеї Ради Європи пересвідчилася під час останньої поїздки в Україну та відвідання її реґіонів (міст Донецька та Львова).
Представники делегації висловили сподівання, що розслідування Генеральної прокуратури України фактів масових убивств на Майдані в січні цього року відбувається максимально об’єктивно, враховуючи наявність потерпілих з обох сторін. За словами очільниці делегації ПАРЄ, «світ не повинен сумніватися, що розслідування відбувається без політичного тиску, як реванш політичних опонентів».
В. о. Генерального прокурора підтвердив, що кримінальне провадження у цій справі враховує інтереси як загиблих цивільних, так і представників правоохоронних органів. З цією метою відпрацьовують необхідну доказову базу для висунення обвинувачень. За словами Олега Махніцького, прокурори виходитимуть не з політичних позицій, а з принципу верховенства права: «Будь-яка особа може бути переслідувана не за свої політичні переконання, а винятково за вчинення протиправних дій».
Керівник ГПУ також підтвердив, що прокуратура готова співпрацювати з представниками Ради Європи в рамках спеціальної дорадчої комісії, метою якої стане спостереження за розслідуванням масових злочинів останніх місяців в Україні. Ідею створення такої комісії висловив Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд, який відвідав Київ раніше.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.