(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Руслан Марцінків: «Узбережжя водойм мають бути відкритими для громадян»

  • 28 березня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 522
  • Автор: admin
  • 0
25 березня 2014 року Верховна Рада України не підтримала законодавчу ініціативу народного депутата від ВО «Свобода» Руслана Марцінківа, яка передбачає безперешкодний доступ громадян до прибережних зон. За проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування» проголосували лише 188 депутатів.

Арґументуючи необхідність затвердження вказаного законопроекту, його автор Руслан Марцінків наголосив, що це дозволить припинити незаконне обмеження доступу українців до узбережжя водних об’єктів і зокрема пляжних зон не лише в окупованому українському Криму.
Парламентар зазначив, що законодавчу ініціативу було підготовано ще до окупації Криму, однак попередня влада свідомо іґнорувала цей документ, не виносячи його на розгляд парламенту.
«Цей законопроект — виконання програми ВО «Свобода» та очікування українських громадян, а саме: забезпечення державою рівних прав для усіх громадян та однакового дотримання закону усіма громадянами, незалежно від рівня їхніх статків чи належності до влади. Не в останню чергу це стосується такого чутливого питання, як вільний доступ громадян до узбережжя водойм, права, яке впродовж багатьох років нахабно і безкарно порушується місцевими самозваними феодалами, за ганебної бездіяльності правоохоронних органів», — зауважив «свободівець».
За словами націоналіста, ця проблема набула соціальної гостроти, особливо у місцях масового відпочинку громадян на узбережжях Чорного й Азовського морів, на берегах Дніпра, Десни та інших водних об’єктів.
Руслан Марцінків повідомив, що самовільне влаштування огорож, справляння плати за вхід до пляжних зон суперечать статті 13 Конституції України та статті 47 Водного кодексу України, які ґарантують право безперешкодного та безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів.
Депутат також наголосив, що запропонований законопроєкт забороняє обмеження загального водокористування у зв’язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) у користування юридичним або фізичним особам, а також передбачає, що перешкоджання в такому доступі є підставою для припинення права користування цими смугами.
«Документ забороняє влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів. Також встановлено механізм демонтажу таких огорож або інших конструкцій за рахунок їхніх власників (осіб, що їх встановили).
Проект надає виконавчим органам місцевих рад та місцевим держаним адміністраціям повноваження із забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування.
Законопроект передбачає, що огорожі або інші конструкції, які встановлені до набрання чинності Законом та перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів, підлягають демонтажу протягом двох місяців з дня набрання чинності Законом», — заявив парламентар.

Прес-служба ВО «Свобода»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.