(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Сеньківські депутати не виконали рішення суду?

  • 17 квітня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 268
  • Автор: admin
  • 0
Мешканці Сеньківки розділилися на два табори: прихильники сільського голови Любові Желевської і її опоненти. Перші підтримують Любов Іванівну в усіх її починаннях. Інші доводять, що голова села — виборна посада, тому вона має служити громаді і чинити у відповідності до Конституції і законів України. Про конфлікти у селі з приводу земельних питань і поневіряння мешканців «гостинки», про благоустрій і розбиті дороги, екологічні і культурні проблеми неодноразово висвітлювалися у місцевих ЗМІ.

10 квітня відбулася сесія Сеньківської сільської ради на вимогу Бориспільської міжрайонної прокуратури. Місцеві депутати розглядали лише одне питання на основі листа прокурора до «сесії Сеньківської сільської ради з вимогою у найкоротший строк розглянути питання щодо звільнення сеньківського сільського голови Л. І. Желевської із займаної посади на підставі рішення Бориспільського міськрайонного суду від 28.09.12 у справі 1005/8953/12, яким визнано Л. І. Желевську винною у вчиненні корупційного правопорушення.»
На засідання сесії, яке проходило у сільському Будинку культури, прийшли не тільки небайдужі сеньківці, а й приїхали представники депутатів різних рівнів та народні обранці з району. Гарячі суперечки, що часом переходили у сварку, точилися під час короткого засідання. На захист очільника села виступив місцевий священик, який закликав до любові і добра, а не до виконання законів, говорив, що не потрібно цькувати Любов Іванівну, бо всі люди не без гріха...
Віктор Прошкін, помічник народного депутата ВР України Сергія Міщенка, роз’яснив, що для винесення правильного рішення на сесію потрібно запросити судового виконавця і представника прокуратури, а також зачитати рішення суду. «Депутати мають понести повну відповідальність за невиконання рішення суду», — додав він.
За словами Давида Ціклаурі, помічника депутата Київської облради від ВО «Свобода» Сергія Калішука, незрозуміло, як може таке бути, що депутати сільської ради можуть іґнорувати рішення суду і не брати до уваги листи від прокуратури? «Рішення місцевих депутатів про відсторонення від обов’язків сільського голови є чисто формальною процедурою, — наголосив він. — Тому обранці мають вчинити по закону: виконати рішення суду.»
Незважаючи ні на що, сільські депутати вже втретє своєю більшістю прийняли рішення залишити Любов Желевську на займаній посаді. Подібні рішення вже виносилися восени 2012 року і навесні 2013.
«Тож виходить, що рішення сесії є незаконним? Тоді запитання: чи законні рішення сільського голови Любові Желевської протягом останніх півтора року?.. Чи можуть вони бути скасовані?.. І яка відповідальність, згідно із законом, лежить на депутатах?» — поставив у підсумкові запитання Олексій Корніяка, помічник депутата Бориспільської районної ради від ВО «Свобода» Валерія Андрощука.
Присутні вирішили детальніше у цьому розібратися.

Лариса ГРОМАДСЬКА

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.