(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

У РФ значно більше неофашизму, ніж в Україні — Amnesty International

  • 05 травня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 293
  • Автор: admin
  • 0
У Росії проблема неофашистських угруповань значно актуальніша, ніж в Україні. В Україні не зафіксовано жодного факту утиску російськомовного населення. Так само ніхто з громадян не звертався зі скаргами на «Правий сектор».

Про це в інтерв"ю РБК-Україна заявила виконавчий директор представництва міжнародної правозахисної організації Amnesty International («Міжнародна амністія») в Україні Тетяна Мазур.
«Ми дуже уважно ставимося до будь-якої інформації, що стосується прав людини, — наголосила правозахисник. — Ми чули звинувачення України в утиску прав російськомовного населення, але не зафіксували таких фактів».
За словами Мазур, до організації жодного разу на зверталися ті, хто «був би жертвою дискримінації за мовною ознакою». Правозахисник нагадала, що народні депутати у лютому 2014 року проголосували за скасування закону про мови національних меншин, але це рішення ВР було заветоване в.о. президента Олександром Турчиновим.
«Поклавши руку на серце, скажу, що є неофашистські угруповання [в Україні], — зазначила Мазур. — Вони були до Євромайдану і вони існують зараз. Наскільки вони є активними — складне питання. Але в Росії ця проблема куди більш актуальна, ніж у нас».
Стверджувати, що в Україні прояви неофазиму є масовими, немає підстав, — підкреслила вона.
Також, за словами правозахисника, «Міжнародна Амністія» не отримала жодної скарги від людей, які б постраждали від дій організації «Правий сектор».
«Не виключено, що ми не володіємо повною інформацією, і такі випадки десь є, але поки ми їх не бачимо, — сказала Мазур. — Ми намагаємося ретельно моніторити їхню діяльність, але поки нам до кінця не зрозуміло, що собою являє «Правий сектор».
Як відомо, у квітні 2014 року повідомлялося про організовані сепаратистами у Слов"янську (Донецька область) погроми циганського населення. Тоді ж лідер місцевих сепаратистів оголосив про полювання на людей, які розмовляють українською.
Amnesty International («Міжнародна амністія») — неурядова організація, заснована у Великобританії в 1961 році, що має на меті «проведення досліджень та дій, спрямованих на попередження та припинення грубих порушень прав людини, а також допомогу тим, чиї права вуже були порушені».
У 2010 році кількість активістів та прихильників Amnesty International перевищила 3 млн людей у більш ніж 150 країнах. За свою роботу організація удостоєна Нобелівської премії миру, а також премії ООН в області прав людини.

www.istpravda.com.ua

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.