(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Бидлізм по-бориспільcьки

  • 08 травня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 296
  • Автор: admin
  • 0

Бидлізм — кращого терміну й не вигадаєш у його застосуванні до вуличної торгівлі у не відведених для цього місцях. І термін цей у даному випадку стосуватиметься, скоріше, не причин, а наслідків.

Причини виникнення стихійної торгівлі у нашому місті зрозумілі: бориспільська людина, яка вирощує городину і має її надлишок, хоче її продати, щоб уторгувати якусь копійчину до своєї малої пенсії чи й заробітної плати. Вона бере городину з собою і тягне у візочку до центральних вулиць, де ходить багато людей, які можуть побачити її домашню продукцію. А де найкраще розміститися? Та на відрізку Київського шляху між «Сільпо» і входом у центральний ринок. І це чи не єдине найжвавіше місце у Борисполі, де проходить найбільше потенційних покупців.
Наслідки цього явища для міста такі: погіршується санітарний стан території, де відбувається вулична торгівля, псується привабливий вигляд центральної вулиці. Тож для наведення порядку залучається міліція.
Так, доморощеним продавцям не хочеться йти торгувати на територію приватного ринку — у павільйон заходить менше покупців, невідомо, чи щось продаси, а «місцьове» «здеруть», та ще й виженуть після 18 години, бо ринок зачиняється. Ну нема, куди бідному селянину бориспільському подітися! І він знову йде до фонтану, що біля споруди «Бориспільсільбуду». А там міліція… Тож ці бориспільці мимоволі починають почуватися у своєму рідному місті звичайнісіньким бидлом, якого ганяють туди-сюди.
Міська влада, зі свого боку, йти назустріч задоволенню потреб цієї торгуючої частини бориспільської територіальної громади не бажає. А це ж таки наші люди! Навпаки, міський голова готовий тут і надалі «закручувати гайки», адже — жодних податків, і користі місту ніякої! Так що, куди тому «БГЦ» братися разом з «BILLA» й «McDonalds» — отакі наші торгові люди «злочинці»!
А ось з тильного боку того ж центрального ринку, де торгують розсадою, все ніби тихо. Тут, на тротуарі між вулицями Воровського і Радянська міліція нікого не чіпає. Чому? Адже умови ті ж. Точніше — ніяких умов! Одна гола труба, дивно пофарбована у два кольори (чорний і білий), яка відгороджує той тротуар від автостоянки. І все! І ніхто нікого не ганяє…
Можливо, цей феномен так і залишився б загадковим, якби не став ще загадковішим. Днями до депутата Бориспільської міської ради від ВО «Свобода» Вадима Шапошнікова звернулися люди, які тут торгують з одним єдиним запитанням: за що з них беруть «місцьове» (платня за місце, де торгівець здійснює торгівлю)?
А й справді, за що? — перейнявся запитанням депутат і завітав на цю стихійну торгівельну точку. Туалету тут немає, ні умивальника, баків для сміття теж не було видно... Так, місце справді не облаштоване для торгівлі. Люди, щоб не пектися під палючим сонцем і не мокнути під дощем, ховаються під широкі торгівельні парасольки, яких беруть сюди із собою. Та спілкуються з газетярем все ж таки з острахом — а раптом потім і звідси поженуть!
— Та звісно, поженуть. Адже ваша торгівля тут незаконна! — наголосив депутат.
— Якщо незаконна, то чому і за що ми платимо тут «місцьове»? Ми ж перебуваємо не на території ринку… — не вгавали продавці розсади.
— А хто з вас бере цю плату? Мабуть, місто? Замість податків… За те, що стоїте на цьому тротуарі… — спробував зіронізувати представник місцевого самоврядування, ще не вірячи почутому.
— Приходить сюди якась жіночка з ринку, бере з нас по 5 гривень і навіть квитанцію видає… Дехто з нас за два місця на місяць вперед по 300 гривень сплачує, щоб ніхто його вигідних місць не займав… — загомоніли торгівці і простягнули якусь квитанцію.
Депутат не повірив ще й своїм очам. Справді, це був чек (та чи за «місцьове»?) від загадкового підприємства «ЛІМ і КОМПАНІ». Невже і цей тротуар уже місту не належить? — засумнівався. Тож за роз’ясненням вирішив звернутися до першого заступника міського голови Миколи Корнійчука.
Посадовець повідомив депутату, що «ЛІМ і КОМПАНІ» — це підприємство, яке й утримує центральний ринок. До того ж воно орендує ще й автостоянку, розташовану у трикутнику між згаданим тротуаром та вулицями Воровського й Радянська. А ось тротуар, де торгують розсадою, належить Бориспільській міській раді, і ніякого відношення до цього тротуару «ЛІМ і КОМПАНІ» не має. А отже, й у збиранні з людей якихось коштів законних підстав теж немає. Вулиці міста прибираються комунальниками...
Втім, між міською виконавчою владою і керівником згаданого підприємства неодноразово виникали з цього приводу конфліктні ситуації. Проте «віз і нині там». Окрім того, від цього стихійного ринку страждають і господарі, під парканами яких туляться продавці розсади: як повідомив Микола Корнійчук, до виконавчого комітету неодноразово зверталися зі скаргою мешканці, чиї двори межують з цим «торгівельним» тротуаром. Проте він запевнив, що у наступному році ніякої торгівлі тут уже не буде…
Так, людей, немов бидло, можуть знову розігнати, але ж проблема залишиться — проблема відсутності комфортних умов для такого виду торгівлі. І чи не факт, що стихійна торгівля вигулькне ще деінде, а наших людей знову спонукатимуть відчувати себе бидлом.
У нас же все для людей! Чи не так? Тож не сплачуйте, люди добрі, того «місцьового», не давайте ставитися до себе, як до «лохів», яких новітні «господарі життя» «розводять» на голому місці!

Мстислав КУТАЛО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.