(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Герої не вмирають

  • 30 травня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 317
  • Автор: admin
  • 0
У травні в рамках відзначення Дня Героїв вшановуємо пам"ять трьох видатних діячів національно визвольного руху. Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець — всі вони пішли з життя саме цього місяця. Усіх трьох спіткала насильницька смерть. М. Міхновський загинув за нез’ясований обставин у Києві 3 травня 1924 року. С. Петлюру й Є Коновальця було вбито в еміграції. Першого — в Парижі 25 травня 1925 року, другого — в Роттердамі 23 травня 1938 року. Всі троє прожили дуже мало, хоч встигли зробити для волі України надзвичайно багато: Міхновський — 51 рік, Петлюра — 47 років, Коновалець — 46 років.
 Свято Героїв встановлене ще 1941 року рішенням Другого Великого Збору ОУН до дня вбивства Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця. Цього дня вшановуються такожвсі українські вояки — борці за волю України всіх часів: лицарі Київської Русі, козаки Гетьманської доби, учасники гайдамацького руху, опришки, Січові стрільці, вояки УНР та УПА, учасники антибільшовицького повстанського руху.
За смертю Міхновського, Петлюри й Коновальця їхні сучасники чітко бачили руку Москви, яка була завжди й залишається нині одним із центрів світового тероризму. Якщо вбивця Міхновського, автора гасла «Самостійна Україна — від Сяну по Кавказ», який покликав до боротьби за незалежність тисячі українців, залишається невідомим, то імена виконавців терористичних актів проти Петлюри й Коновальця встановлені.
Петлюру застрелив якийсь Шварцбард нібито з метою помсти за антиєврейські погроми, що мали місце в Україні під час національно-визвольних змагань. Відомо, що під час згаданих подій творилося багато безчинств, спрямованих проти представників усіх національних груп. Не стала винятком і українська єврейська спільнота, яка нараховувала в ті часи майже чотири мільйони осіб. Проте сам С. Петлюра ніколи не був ворогом жодного народу і своїми наказами забороняв війську чинити будь-які насильства проти мирного населення. Крім того, він мав друзів серед видатних діячів сіоністського руху і поділяв їхні ідеї відродити в Палестині єврейську державу.
За свідченням очевидців та учасників тих подій, масштабні єврейські погроми цілеспрямовано збійснювали білогвардійці, зокрема денікінці. Не відставали від них і червоноармійці, особливо будьонівці. Тому найвірогіднішою версією причини вбивства Головного отамана стала розправа кремлівського керівництвув. До того ж на суді Шварцбард повідомив, що сам свідком погромів не був, лише чув про них від інших своїх одновірців.
Якщо Міхновський більш відомий як теоретик українського самостійництва, то Петлюра і Коновалець були практиками збройної боротьби за незалежну Україну, організаторами і керівниками українського війська.
Зокрема Петлюру характеризують такі слова: « Українці самі не знають, кого вони мають серед себе. Вони гадають, що Петлюра — видатний редактор, патріот, громадський діяч тощо. Це все правда, але не ціла правда. Петлюра — безмірно вищий за те, що про нього думають. Він — з породи вождів, людина із того тіста, що колись, у старовину, закладали династії, а за нашого демократичного часу стають національними героями... Буде він вождем народу українського. Така його доля ». Недарма згодом увесь визвольний рух 1917–1921 рр. стали повязувати саме з іменем Петлюри (Генеральний секретар з військових справ, Головний отаман військ УНР, Голова Директорії УНР), а не з іменами Грушевського чи Винниченка — двох інших чільних діячів Центральної Ради.
У найвідповідальніший період діяльності Української Центральної Ради Січові стрільці на чолі з Коновальцем фактично виконували функції національної гвардії, забезпечуючи роботу уряду в найскладніші часи української державності. 1-2 березня 1918 р. стрілецькі частини під командуванням Коновальця спільно з Запорізьким Корпусом та Гайдамацьким Кошем Слобідської України визволили від більшовиків Київ.

У листопаді 1918 р. Січові стрільці під командуванням Коновальця підтримали Директорію УНР у повстанні проти влади гетьмана П.Скоропадського і в Мотовилівському бою 1918 розбили його частини. Коновалець брав активну участь у зміцненні боєздатності республіканської армії. В 1918–1919 рр. він командував дивізією, корпусом і групою Січових стрільців під час бойових операцій проти більшовицьких і денікінських військ.
Поразка національно-визвольних змагань 1917–1921 рр. та чотиристороння окупація України спонукали Коновальця до пошуку нових методів боротьби за незалежність України. У липні 1920 Коновалець здійснює заходи щодо створення принципово нової організації, яка б в умовах підпілля могла ефективно боротися проти окупаційних режимів. У серпні 1920 р. за безпосередньою участю Коновальця було створено Українську Військову Організацію..
У листопаді 1927 р. за ініціативою Коновальця на базі УВО було створено єдину революційно-політичну організацію, діяльність якої ґрунтувалася на націоналістичній ідеології та поширювалась на всі українські землі. 28 січня — 3 лютого 1929 р. на першому Конгресі українських націоналістів у Відні було створено Організацію Українських Націоналістів, головою проводу якої було обрано Коновальця. Він залучив до співпраці з ОУН широкі кола української еміграції. З метою підготовки до майбутньої збройної боротьби за незалежність України за дорученням Коновальця було сформовано військовий штаб та укомплектовано школи з підготовки старшинських кадрів для української армії.
23 травня 1938 р. Євген Коновалець загинув у Роттердамі (Голландія) в результаті спецоперації проведеної органами НКВД. Вбивство провідника ОУН виконав П. Судоплатов (згодом — керівник розвідувально-диверсійного управління НКВД СРСР, генерал КДБ). Він зумів увійти в довіру до Коновальця, видавши себе за представника підпільної організації, що буцімто існувала в СРСР. На схилі свого життя цей терорист, безпосередньо причетний до вбивств багатьох відомих людей, видав книгу спогадів, в якій розктив завісу секретності над багатьма фактами розвідувальної, диверсійної і терористично-бандитської діяльності НКВД.
Нема жодних сумнівів: промине небагато часу і сучасні судоплатови теж поділяться спогадами про диверсійно-терористичну діяльність проти України путінської ФСБ — прямої спвдкоємниці ВЧК-ГПУ-НКВД-МГБ-КГБ.
Нині у зв’язку з революційними подіями і захистом України від московського агресора ми з повним правом вважаємо нашими новітніми героями всіх загиблих учасників боротьби за звільнення Батьківщини від бандитсько-корупційного режиму Януковича і тих, хто поліг від рук бандитів під час захисту територіальної цілісності і конституційного ладу нашої держави.
Герої не вмирають! Вічна їм Слава!

Анатолій КОВАЛЬЧУК,
голова Бориспільського об’єднання  Всеукраїнського товариства  «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.