(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Як перемогти старість

  • 19 червня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 319
  • Автор: admin
  • 0
Філософи і мудреці кажуть, що старість є одним з природних ворогів людини, перемогти якого неможливо, але можна суттєво відстрочити свою поразку. І справді, старість — неминуче біологічне явище, яке визначається не лише фізичним станом, а й розумовою та соціальною активністю. Якщо ви правильно харчуєтеся, ведете активний спосіб життя, займаєтеся спортом, то зможете зберегти молодість впродовж довгого часу. Ранкова зарядка, прогулянки на свіжому повітрі, повноцінний відпочинок і здоровий сон можуть відстрочити старість і забезпечити здоров’я.

Надійним засобом боротьби зі старістю є рух, тобто фізична активність. Мудрі казали, що рух – це життя. Навіть найпростіша ранкова зарядка здатна суттєво вплинути на стан здоров’я. Особливо рух потрібен людям, вік яких більше сорока років. Для них це єдина можливість зберегти організм працездатним і здоровим. Потрібно зазначити, що таким людям варто збільшувати не фізичні навантаження, а час виконання вправ. Бажано багато ходити, займатися плаванням, кататися на лижах чи велосипеді. Фізичні вправи збільшують кількість гемоглобіну у крові, забезпечують краще насичення клітин тіла киснем, сприяють зміцненню імунітету. Літні люди, що ведуть активний спосіб життя, мають хімічно якісний склад крові і тому хворіють менше. Не варто, звичайно ж, забувати, що старість визначається не лише за фізичним, а й за розумовим станом здоров’я людини. Регулярне відмирання нервових клітин призводить до швидкого старіння.
Щоденно в мозку людини гине близько десяти тисяч нейронів, щоб запобігти цьому, потрібно щоденно тренувати мозок. Корисно виконувати логічні вправи, вчити напам’ять вірші, розгадувати кросворди. Якщо цього не робити, то з віком нейрони почнуть відмирати активніше, результатом чого стане шаркаюча хода, уповільненість та інші зовнішні ознаки старості.
Важливу роль у процесах старіння тіла і розуму відіграють емоції. Як доводить практика, у емоційно здорової людини інтелект продовжує розвиватися навіть після восьмидесяти років. Тому вчені рекомендують займатися тими видами діяльності, які забезпечать позитивні враження і хороший настрій. Корисним буде читання книжок, різноманітна творчість, вивчення іноземних мов, освоєння нових спеціальностей.
Найнебезпечнішим періодом в житті людини, на думку вчених, є перехід на пенсію після активної трудової діяльності. Дуже часто на цьому етапі більшість новітніх пенсіонерів перебуває в депресії. Різка зміна способу життя супроводжується нервовими переживаннями і стресами, що призводять до пришвидшення процесу старіння. Тому, по можливості, краще не припиняти свою трудову діяльність і не зменшувати фізичні навантаження. Якщо працювати на старому місці роботи не виходить, то варто підшукати нове.
Крім вище сказаного, не варто забувати про збалансоване харчування. Як відомо, для молодості організму нам необхідний вітамін «С». Саме він є одним з найефективніших антиоксидантів, а літня пора — найкращий час для омолодження, адже влітку вдосталь продуктів, що містять вітамін С. Беззаперечним лідером у списку літніх корисних продуктів є свіжа чорна смородина, що багата не лише згаданим вище вітаміном, а й вітамінами групи «В» та «Р», провітаміном «А», органічними кислотами, глюкозою та фруктозою.
Наступним у списку ворогів старості йде кріп. Він є джерелом пектинів та мінеральних солей: заліза, калію, кальцію, фосфору і т.п. Також у пригоді вам стане червона смородина, яка за своїми властивостями майже не поступається чорній і допомагає виводити з організму шлаки та токсини. Ну а про користь полуниці для омолодження організму говорити можна дуже довго. Полуниця містить у своєму складі каротин, вітамін «С», пектини й органічні кислоти. Також вона може бути використана як компонент омолоджуючих косметичних масок для обличчя.
Ну і на останок варто згадати про броколі. Цей вид капусти особливо багатий на вітаміни «А», «С» та «К». Унікальність його полягає в тому, що цей овоч містить антиоксиданти, що, на думку лікарів, ефективно борються не лише зі старінням, а й з раковими захворюваннями.
Тож знайдіть трохи часу для себе, щоб скористатися вище згаданими порадами, й у вас з’являться непогані шанси зберегти молодість і бадьорість духу на довгий час.

Володимир ПЕТРЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.