(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Бориспільці обговорили реформу місцевого самоврядування

  • 19 червня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 272
  • Автор: admin
  • 0

17 червня 2014 року Бориспільська міська бібліотека стала місцем проведення круглого столу з питань ініційованої в Україні конституційної реформи. Організатором виступив виконавчий комітет Бориспільської міської ради. На зустріч були запрошені місцеві депутати, представники громадських організацій, державних установ та організацій міста.

Для обговорення був запропонований документ «Концепція реформи місцевого самоврядування та проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», підготовлений Володимиром Гройсманом, віце-прем’єр-міністром України — міністром реґіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Основна ідея Концепції — децентралізація влади в країні і суттєве розширення повноважень територіальних громад. Має відбутися зміна системи управління на обласному й районному рівнях. Передбачено утворення виконавчих комітетів та обрання голів, які очолять ці органи, відповідними районними та обласними радами. Пропонується закріпити право місцевого самоврядування на частку загальнонаціональних податків. Контрольні функції покладатимуться на державні представництва (префектури). Крім того державні представники координуватимуть роботу державних інспекцій та територіальних органів центральної влади на місцевому рівні. Весь процес підготовки законодавчої бази реформи планується завершити у 2014 році.
Під час обговорення виявилося, що ця концепція не в повній мірі розкриває конкретні зміни місцевого самоврядування та не всі положення концепції задовольняють учасників круглого столу. Загалом же виступаючі мали більше запитань, ніж пропозицій. Незрозумілими є контролюючі функції держави: хто, в якій мірі, з яким апаратом. Чи не буде створено фактично паралельні структури влади? Які податки і в якій кількості залишатимуться місцевій громаді
Микола Боровко згадав, що на його пам’яті вже відбувалися кілька різних реформ, але всі вони закінчувалися лише кількакратним збільшенням чиновників.
Додав трохи популізму у своєму виступі радикально налаштований місцевий депутат Ярослав Годунок, який взагалі не бажає бачити в місцевому самоврядуванні жодного, нав’язаного «згори» контролера-чиновника. На його думку, це намагання прилаштувати на «тепле містечко» чергового «кума, брата, свата» або «свого» партійця. Хоча, на мою думку, таке кумівство можна легко розвести і без чиновників «згори». Депутат також вважає, що місцеві депутати та місцева громада повинна призначати та контролювати чиновників державних установ та інших організацій. Для прикладу наводилося небажання підприємства газового господарства працювати на благо місцевої громади. Та чи є необхідність втручатися в діяльність кожної приватної комерційної структури (можна дійти до абсурду, коли депутати почнуть призначати або виганяти керівника кожної приватної крамниці).
До обговорення долучилися й інші учасники, але у їхніх виступах також було більше запитань, ніж пропозицій.
Отже, на обговорення було винесено лише деякі політичні аспекти майбутньої реформи. Якщо ж до цього додати економіку, освіту, медицину то запитань буде ще більше. У цілому ж учасники обговорення дійшли висновку про необхідність реформування місцевого самоврядування і децентралізації влади.

Олег ВЕРЕС

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.