(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

З днем фотографії!

  • 28 липня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 287
  • Автор: admin
  • 0
Наприклад, в середині ХХ століття, коли фотографія вже перестала бути чимось дивним і новим, і стала цілком звичним, навіть побутовим елементом життя, багато хто заговорив про те, що процес фотографування ніяк не можна назвати мистецтвом. Існувала думка, що художники набагато талановитіші, ніж фотографи, їх картини — ось свідчення справжнього мистецтва та пряме втілення натхнення і дару небес. Тоді людей, що займаються фотографією професійно, поважали тільки на рівні клерків компаній, які займалися виготовленням фотографій для всієї необхідної документації.
На жаль, не так швидко, але люди усвідомили свою помилку, і світ визнав фотографію великим мистецтвом, тому що вона, поза всяких сумнівів, цього варта, так само як і майстри-фотографи, які віддають своє життя освоєнню, розвитку, розуміння та удосконаленню процесу створення фотографії.
Ще більше ми усвідомлюємо помилку невизнання фотографії як мистецтва, якщо звернемося до історії. Напевно, сьогодні мало хто з нас знає, що день фотографії, який відзначається у всьому світі 12 липня, має релігійне походження! Адже 12 липня по біблійному календарем це день Святої Вероніки.
Легенда Святого писання говорить наступне: цього дня Ісус Христос піднімався на Голгофу, і було неймовірно спекотно. Тоді Свята Вероніка подала Йому тканину, щоб він міг утерти піт з обличчя. І чудотворним чином на цьому шматочку тканини закарбувався образ Ісуса.
Дуже довго ця легенда зараховувалася до заступництва художнього мистецтва та іконопису, але ж картину крок за кроком створює людина, вкладаючи в неї те, що бачить саме вона, що вона сама відчуває, чого хоче і про що думає. А фотографія, вона чесніша, вона несе в собі істину, тому що зображує те, що є насправді.
Саме тому в рік винаходу першої фотографії Папа Римської запропонував День Святої Вероніки вважати днем ​​покровительства фотографічному мистецтву.
Перша фотографія, до речі, була зроблена в 1826 році Ж. Н. Ньепсом. Француз першим здогадався, як створити такий механізм, який зміг би з точністю передати дійсність, без спотворень і авторських домислів, яких, на жаль чи на щастя, зовсім неможливо позбутися, якщо писати картину від руки.
Свою першу фотографію, яка називається «Вид з вікна» згаданий вище французький фотограф знімав майже вісім годин, та й про її високу якість, якщо чесно, говорити не доводиться. Але, як би там не було, саме «Вид з вікна» став початком світовго фотографічного мистецтва — так, сьогодні ми з чистою совістю називаємо фотографію мистецтвом і визнаємо різні напрямки та особливості її створення та обробки.
Фотографи усього світу, до речі, так і не прийшли до одностайного рішення з приводу того, як краще знімати і виконувати обробку фотографії —на плівці або в цифровому форматі, так само як багато з них до цих пір сперечаються про те, яким саме способом краще переносити фотографії на папір. Втім, творчі дискусії фотографів, як і у випадку художників, дарують нам задоволення споглядати нові шедеври.
Сьогодні ми не мислимо свого життя без фотографії не тільки в побутовому аспекті, а й в культурному — фотомистецтво давно стало постійним розділом багатьох виставок, на міжнародному рівні проводяться фестивалі і конкурси для фотографів різноманітних напрямків.

Ірина Шевченко

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.