(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Що робити туристові, якщо у нього за кордоном вкрали документи

  • 28 липня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 316
  • Автор: admin
  • 0
Не лише у країнах Азії, але і у благополучній Європі почастішали випадки, коли туристи стають жертвами злодіїв.
«У Європі крадійство поширене. Це може статися і серед білого дня. Слід бути обережними туристам в таких країнах як Іспанія, Італія, Нідерланди. Безпечні країни для туристів це Швейцарія, Фінляндія, Швеція. Якщо в Азії, то це країни Індія, В"єтнам, Камбоджа, острів Шри-Ланка. Крадуть навіть мавпи, у тому числі гаманці і телефони», — розповів менеджер туристичної компанії Мирослава Смертюк.
Як правило, в літній сезон потік людей, які промишляють крадійством у великих курортних містах, посилюється. Проблема в тому, що повернути вкрадене у такому разі практично нереально. Гірше, якщо разом з грошима у туриста вкрали ще і документи, а саме закордонний паспорт з візою.
У такому разі потерпілий перетворюється на нелегала і не може залишити країну. Вихід — написати заяви в місцеву поліцію і відправиться в найближче дипломатичне представництво України. Там йому повинні видати посвідчення на право повернення в Україну.
«Є одна обставина: ви маєте бути готові до того, що ніхто вам безкоштовно це не зробить. Ви будете зобов"язані заплатити консульський збір, який в різних країнах нараховується по-різному, але дорівнює десь 50 євро. Тільки після сплати, так званого держмита, ви можете претендувати, що ваші документи будуть оформлені», — розповіла адвокат Леся Задесенець.
Проте є випадки, коли надавати допомогу своїм громадянам посольства і консульства України зобов"язані безкоштовно, тобто за державний рахунок.
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.