Блок новин
- 28 липня 2014
- Відгуків: 0
- Переглядів: 320
Армія Росії готова до вторгнення, чекає лише рішення Кремля — експерт
Росія до збройного конфлікту готова вже сьогодні, але, ймовірно, остаточного рішення в Кремлі ще не прийняли. Так вважає військовий експерт Валентин Бадрак, повідомляє «Спецкор». Директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак впевнений, що успіх України в АТО дратує Путіна дедалі більше. «Чому Путін підійшов до критичної точки? Тому що він відчуває те, як він втрачає вплив на Україну. Він бачить суттєве збільшення можливостей антитерористичних підрозділів, суттєве зростання оборонного потенціалу України, зростання злагодження», — наголошує Бадрак. Силові відомства та військові експерти свідчать про те, що Росія продовжує накопичувати військову техніку біля українських кордонів, і не тільки біля Донецької та Луганської областей. Хоча у РНБО й не підтверджують можливого вторгнення військ РФ на територію України найближчим часом, однак прориви бойовиків через державний кордон, скупчення бронетехніки та можливе застосування штатних спецпризначенців свідчать про протилежне. Агонія терористів на Донбасі змушує російську владу шукати інші шляхи ескалації конфлікту. До слова, під загрозою можуть опинитися не тільки східні регіони нашої країни. Рух підрозділів та військової техніки бачили вже і біля сумського прикордонного загону. Нагадаємо, керівник групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук заявляв, що професійні російські диверсанти можуть прорватись на територію України вже 15 липня...expres.ua
РНБО: Україна стоїть на порозі широкомасштабної війни з РФ
Україна стоїть на порозі широкомасштабної агресії з боку Росії. Про це повідомив заступник секретаря РНБО, колишній міністр оборони Михайло Коваль в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV, пише Українська правда.«На жаль, Україна, як ніколи, стоїть на порозі широкомасштабної агресії з боку нашого північного сусіда. Дійсно зараз на кордонах України розташовані російські війська, найбільш потужне угрупування розташоване в анексованому Криму — 22 тисячі військових Збройних сил Росії», — сказав він.
«На наших кордонах, починаючи від Чернігова до Новоазовська, також на чотирьох напрямах розташовані російські з’єднання та частини», — додав Коваль.
Коваль також заявив, що одна з ділянок українсько-російського кордону залишається неконтрольованою.
«Є така ділянка кордону на рубежі від Сіверського Дінця, який не прикритий нашими військовими», — заявив Коваль.
За словами чиновника, українські військовослужбовці роблять все можливе, щоб закрити кордон.
Нагадаємо, у НАТО повідомили, що Росія нарощує війська на кордоні з Україною. За даними альянсу, зараз біля кордону перебуває 10-12 тис. військовослужбовців РФ.
Як повідомлялося, очевидці повідомили про те, що в Луганській області в Краснодонському районі 14 липня, близько 12.30, проросійськими бойовиками був збитий український літак, льотчик катапультувався.
Згодом радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко підтвердив, що в Луганській області терористи збили військово-транспортний літак Ан-26. Він також додав: «У мене є інформація тільки про те, що два члени екіпажа викинулися з парашутами».
«Про деталі знають в Збройних силах. Це їх літак», — зазначив Геращенко.
На брифінгу речник інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко у свою чергу повідомив, що збитий сьогодні у Луганській області військово-транспортний літак Ан-26 не міг бути уражений із переносного зенітно-ракетного комплексу, які є на озброєнні терористів. За його словами, літак було підбито на висоті 6,5 тис. м.
«Жоден переносний зенітно-ракетний комплекс, який є сьогодні на озброєнні у терористів, на цій висоті не може уразити літак», — зазначив Лисенко і пояснив, Ан-26 був збитий іншою, більш потужною зброєю, яка була застосована, вірогідно, з території РФ.
З огляду на дані, передані українськими льотчиками, що вийшли на зв’язок, розглядаються дві версії: постріл було здійснено із сучасного наземного ракетно-гарматного комплексу «Панцир» або самонавідною ракетою Х-24 класу «повітря-повітря» з російського літака, який міг бути піднятий у повітря з аеродрому Мілерове у Ростовській області Росії.
Відповідаючи на запитання, Лисенко зазначив, що в літаку, крім 7 членів екіпажу, пасажирів не було, була лише одна супроводжуюча вантаж особа. Станом на 18.15 відомо про долю двох членів екіпажу збитого сьогодні літака Повітряних Сил Збройних Сил України Ан-26.
Заступник секретаря РНБО Михайло Коваль не поділяє впевненість деяких українських політиків, про необхідність введення воєнного стану.
«Як військова людина, я повинен сказати, що воєнний стан не потрібен. Я просив би тих політиків, які закликають до введення воєнного стану, нехай вони відкриють всю законодавчу базу, яка відноситься до цього важливого питання. Тоді вони побачать, що нам треба визнати багато моментів, про які ми зараз мовчимо», — заявив Коваль.
За його словами, політикам спочатку треба розібратися, чи вистачає в Україні сил і засобів, для виконання всіх заходів, які записані в законодавчих актах, що передбачають усі положення про воєнному стані.
На думку Коваля, якщо політик хоче бути популістом, то він кричить про воєнний стан, а якщо він патріот, то повинен подумати, як допомогти людям у зоні АТО.
newsru.ua
Українці забирають гроші з російських банків
В цілому відтік депозитів сповільнився.Банки з російським капіталом в Україні втратили понад 50 % депозитів. Причому, відтік капіталу з банківської системи України січні-травні 2014 склав 20 %, говориться в дослідженні агентства Standard & Poor’s (S & P).
«Темпи вилучення депозитів знизилися в центральних і західних областях України, але зросли на сході країни. На кінець травня відтік депозитів з банківської системи перевищив 20 % роздрібних депозитів. Російські банки втратили більше 50% депозитів», — відзначили аналітики.
Експерти агентства відзначають, що ситуація у фінансовому секторі залишається нестійкою, ймовірність стабілізації низька. Згідно з прогнозами експертів S & P в наступні роки борг країни буде збільшуватися і в 2015 р. складе 62,7% від ВВП, а в 2016 р. — 62,9 % від ВВП.
«Росія може зажадати дострокового погашення дворічних єврооблігацій України обсягом 3 млрд доларів, викуплених в грудні 2013 року, якщо частка боргу України у ВВП країни перевищить 60%», — додають аналітики.