(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Олег Тягнибок про дострокові вибори та відповідальність перед Україною

  • 31 липня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 295
  • Автор: admin
  • 0

Розпад коаліції — шлях до перевиборів парламенту

Фракція «Свободи» ухвалила рішення про вихід із коаліції з єдиною метою —створити правові підстави для проведення дострокових виборів парламенту.
Згідно зі ст. 90 Конституції України, припинення діяльності парламентської коаліції та її неутворення в парламенті впродовж місяця є правовою підставою для дострокового припинення повноважень Верховної Ради та проведення дострокових парламентських виборів.
Ми детально пояснили це рішення в нашій заяві. Перевибори цього парламенту — це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов’язані виконати цю вимогу.
Нинішній парламент, у якому більшість голосів належить колишнім «регіоналам» і поплічникам Януковича, є головною загрозою в Україні, яка може призвести до реваншу минулого корупційно-олігархічного режиму та капітуляції перед вимогами Путіна.
Перевибори дозволять очистити парламент від колишніх поплічників Януковича, ставлеників олігархів і аґентів Кремля, комуністів та «реґіоналів», які саботують ухвалення законів у царині протидії російській агресії та проведення люстрації влади.
Зокрема, цей парламент провалив ухвалення таких законопроектів:
- Про люстрацію влади та правоохоронних органів — №4570, №4828,
- Про відкриття реєстрів прав власності на нерухоме майно — №4728,
- Про цивільну зброю та боєприпаси,
- Про заборону комуністичної ідеології — №3530,
- Про повернення капіталів з офшорів — № 1248,
- Про ліквідацію приватних монополій — №1250.
А також цей парламент не притягнув до кримінальної відповідальності низку народних депутатів, які стали посібниками російського агресора.
Дострокові вибори парламенту — це єдиний спосіб для українців делегувати у Верховну Раду сильну проукраїнську більшість, спроможну захистити національні інтереси та ухвалити реформи, необхідні для розвитку держави.

Про відставку та відповідальність уряду

Конституція і закони України не передбачають відставки уряду у разі припинення діяльності парламентської коаліції.
Ба більше, «Свобода» не ставила в парламенті питання про недовіру нинішньому Кабінету Міністрів, розуміючи, що в умовах війни, економічної кризи та необхідності здійснення реформ Україна, як ніколи, потребує дієвого уряду.
Заява Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка про відставку уряду є політичним рішенням. Це право політика, а не обов’язок. Окрім того, до обрання нового Прем’єра він зобов’язаний виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну.
Фракція «Свободи» не підтримує рішення Яценюка про відставку уряду і вважає його невчасним.

Про урядові законопроекти, які не підтримав парламент

Незважаючи на суттєві зауваження, «Свобода» підтримала включення в порядок денний урядовий законопроект №4309а щодо залучення додаткових коштів доДержавного бюджету на потреби української армії («за» — 34 голоси членів фракції ВО «Свобода» плюс голос Кошулинського із 206-х, відданих за законопроект). Проте ця важлива для національної оборони законодавча ініціатива не отримала підтримки більшості депутатів парламенту. А це ще раз доводить необхідність його якнайшвидшого переобрання.
Водночас ми не голосували за урядовий проект № 4116а про реформування «Нафтогазу», адже Кабмін повністю проігнорував пропозиції фракції «Свобода» до цього законопроекту, спрямовані на недопущення європейських компаній-сателітів російського «Газпрому» до управління українською газотранспортною системою.
Необхідно зазначити, що уряд не використав усіх можливостей для пошуку спільного рішення та здобуття підтримки своїх законопроектів у коаліції, яка обрала Яценюка Прем’єром.

Як діяти далі

«Свобода» не допустить формування нової коаліції в нинішній Верховній Раді, тим паче створення так званої широкої коаліції з колишніми «реґіоналами», оскільки в такому разі дострокові вибори не можна буде провести аж до 2017 року. Вихід «Свободи» з коаліції якраз і унеможливлює створення кремлівсько-«регіоналівської» ширки у цьому парламенті.
Припинення діяльності коаліції та відставка уряду не звільняє нікого з політиків від відповідальності перед Україною.
До часу обрання нового парламенту усі проукраїнські фракції та групи нинішнього парламенту, Президент та чинний склад уряду зобов’язані спільно працювати на користь України і ухвалювати усі необхідні закони та рішення. Це принципова позиція «Свободи».
Згідно зі ст.17 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», Прем’єр-міністр А. Яценюк та уряд після заяви голови уряду про відставку мають продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового Кабінету Міністрів.
До часу ухвалення Верховною Радою рішення про відставку уряду Прем’єр-міністр не може бути звільнений від своїх повноважень та передавати свої обов"язки будь-кому іншому.
Новий уряд України буде сформує новий парламент, обраний за результатами голосування українців на дострокових парламентських виборів.
В умовах загрози національній безпеці чинний парламент зобов"язаний продовжити свою роботу до часу обрання нового складу Верховної Ради.

Зміна виборчої системи

«Свобода» вимагає провести дострокові вибори парламенту за пропорційною системою з відкритими партійними списками.
Ми внесли на розгляд парламенту відповідний законопроект № 4906-2 і звертаємося до всіх депутатів парламенту з проханням його підтримати.
Відкриті виборчі списки дозволять українцям безпосередньо впливати на формування персонального складу народних депутатів і значно зменшити корупційні та адміністративні ризики, які притаманні змішаній системі виборів.
У разі збереження чинної змішаної системи виборів, впровадженої під вигоду режиму Януковича, радикальне якісне оновлення парламенту зреалізувати буде практично неможливо.

Дострокові вибори і воєнний стан

Проведення дострокових виборів парламенту не має бути перешкодою для протидії російській агресії на Донбасі. Ми виступаємо і за дострокові вибори, і за воєнний стан.
«Свобода» і далі наполягає на запровадженні воєнного стану на території Донецької та Луганської областей — там, де відбуваються воєнні дії.
Ми переконані, що в нинішніх умовах воєнний стан — це найбільш короткий шлях до перемоги над ворогом та до відновлення миру в Україні.
«Свобода» пропонує президенту і парламенту реалізувати такий план дій:
1. Запровадити воєнний стан і впродовж місяця звільнити територію країни від окупантів.
2. Після того оголосити дострокові парламентські вибори, які провести в жовтні-листопаді цього року вже в мирній Україні.

svoboda.org.ua

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.