(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Діти Київщини — українським воїнам

  • 25 вересня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1546
  • Автор: admin
  • 0
«Повертайтесь живими!», «Слава Україні! Героям слава!», «Пусть всегда будет мир» — старанно виведено нерівним дитячим почерком на барвистих малюнках різних форм і розмірів, розставлених на центральній площі Борисполя. «Хай, дітки, вас почує Господь», — промовляє стиха бабуся, що стоїть біля одного стенду, й потай витирає непрохану сльозу. За кілька метрів далі тато фотографує біля малюнка юну художницю — біляву дівчинку в вишитому платтячку й віночку на голові. По центру цієї зворушливої експозиції – великий малюнок з жовто-блакитним прапором і надписом «Діти Борисполя — українським воїнам».

Народний депутат Сергій Міщенко, який власне й ініціював конкурс дитячого малюнку на Бориспільщині та Яготинщині на підтримку українських вояків, розповідає про те, як у нього виникла ця ідея: «Знайомий поділився однією історією. Батьки попросили свою доньку намалювати малюнок для українських солдатів. Малеча побігла до себе в кімнату і через певний час принесла малюнок, на якому було зображено державний прапор. Малюнок через волонтерів відправили на Схід. Він потрапив до водія БТРа. Солдат вклав його у файл і почепив у себе в машині. Знайомі розповіли, що ця бронемашина з дитячим малюнком не раз неймовірним чином виходила неушкодженою з поля бою. Малюнок став оберегом. Не знаю правда це чи ні, але саме після цієї розповіді з’явилася ідея провести конкурс «Діти — українським воїнам», підсумки якого підвели на день міст Борисполя та Яготина».
Ця дивовижна історія не єдина. Волонтери постійно просять маленьких українців надсилати для наших захисників свої твори й листи. Вони давно помітили, що ніщо так сильно не підтримує солдатів на фронті, як ці наївні малюнки а також листи, написані дитячими руками. Один із волонтерів розповідав, як на початку антитерористичної операції побачив зворушливу картину: молодий солдатик стояв зі сльозами на очах біля розкладених дитячих малюнків, які передали його бригаді волонтери разом із продуктами й бронежилетами. «До теперішнього часу я не знав, за що я тут воюю, за що ризикую своїм життям. А тепер знаю», — твердо сказав солдат.
Дітлахи Бориспільського та Яготинського районів радо відгукнулись на заклик Сергія Міщенка підтримати наших воїнів.
«Якщо чесно, я не очікував такої кількості малюнків. Ми зібрали їх майже 3000. На виставці, яку ми організували на День міста в Борисполі та Яготині, вмістилася лише частина робіт. Усі вони разом із потрібними нашій армії речами вже поїхали в зону АТО», — каже він.
Тож 20 вересня ці 3000 щирих привітів і доброзичливих побажань української малечі попрямували на Схід разом із тепловізорами, кевларовими касками, взуттям, бронежилетами – наступною чергою допомоги для захисників України від народного депутата Сергія Міщенка. Щоб кожен український герой мав біля серця свій оберіг від української дитини.

Валентина Ільченко

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.