Якою буде наступна громадська рада?
- 16 січня 2015
- Відгуків: 0
- Переглядів: 294
Порядок денний був запланований наступний:
1. Про хід проведення опалювального сезону 2014-2015 років у місті Борисполі та виконання заходів по зниженню споживання електроенергії у місті Борисполі під час введення надзвичайного стану в об’єктивній енергетичній системі України (доповідач: Корнійчук Микола Петрович, перший заступник міського голови).
2. Про погодження проекту плану проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики на 2015 рік (доповідач: Петруша Тамара Василівна, начальник відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету Бориспільської міської ради).
3. Про погодження проекту плану роботи виконавчого комітету міської ради на 2015 рік (доповідач: Передерей Людмила Леонідівна, керуючий справами виконавчого комітету Бориспільської міської ради).
4. Звіт про роботу громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради за 2013–2014 рік (доповідач: Кузьменко Валерій Олексійович, голова громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради).
5. Про Постанову Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 № 688 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996» (доповідач: Пасенко Людмила Василівна, заступник міського голови).
6. Різне.
Як видно з порядку денного, це чергове засідання повинно було стати останнім для виконкомівської громадської ради своєї каденції 2012–2014 рр.. Активність учасників, як завжди за останні півроку, виявилася низькою. Хоча ще на початку року, у період Революції гідності, актова зала Бориспільської міської ради під час громадських слухань заповнювалась вщерть.
Деякого оптимізму додавала можливість поспілкуватися з представниками міської влади. На засіданні були присутні заступники міського голови М. П. Корнійчук, Л. В. Пасенко та секретар міської ради В. О. Пилипчук
Проте це засідання несподівано розпочалося із виступу Людмили Пасенко з інформацією по останньому питанню порядку денного та врученням квітів голові громадської ради Валерію Кузьменку Як виявилося, Кабінет міністрів України для реалізацій положень Закону України «Про очищення влади» прийняв рішення припинити діяльність всіх громадських рад, створених при різних органах влади до 22 лютого 2014 року. Тож головуючий поставив на голосування питання про саморозпуск.
Отже, після саморозпуску нинішня громадська рада мала б негайно припинити свою діяльність (а громадська рада наступної каденції стане нормально працювати лише через три-чотири місяці). Тому мені довелося запропонувати інший порядок дій. А саме. Провести роботу згідно з порядком денним цього засідання, підбити підсумки роботи громадської ради за 2013–14 роки, почути відповіді на нагальні запитання від представників міської влади. А вже потім, незалежно від постанови КМУ, можна і за саморозпуск голосувати. У результаті учасники дослухалися до моїх пропозицій і вирішили провести повноцінне засідання.
Перший доповідач, заступник міського голови Микола Корнійчук, розповів про ситуацію з відключенням електроенергії у місті та про хід опалювального сезону. Проблеми з електроенергією він пов’язує з ремонтом енергоблоків на атомних електростанціях країни і відсутністю запасів вугілля на теплових. У міській тепломережі теж кілька проблем. Це і доведення лімітів на газ та низький рівень оплати населенням за отримані послуги.
Звичайно, звинувачувати місцеву владу в тому, що уряд України став вирішувати вищезазначені проблеми лише взимку, не можна. Тому моє запитання полягало в іншому. Енерго- та теплопостачання в опалювальний сезон тісно пов’язані. При багаторазовому та кількагодинному відключенні електроенергії міські котельні відключаються надовго. Відповідно, послуга теплопостачання не надається. Проте плата ж за послугу населенню виставляється в повному обсязі. Чесним вирішенням цієї проблеми є встановлення загальнобудинкових лічильників тепла. Відомо, що мешканці тих будинків, які мають такі лічильники, сплачують на 20–40 % менше. Заступник міського голови пояснив, що перераховувати плату за тепло ніхто не буде, мотивуючи це значними витратами газу при повторних підключеннях котелень. Однак ця відповідь — щодо відмови у перерахунку громадянам міста за неотримані послуги з теплопостачання у зв’язку з відключенням електроенергії — я вважаю некоректною, адже, коли в магазині сплачуємо за повну хлібину, нам же не дають половину!
Було також почуто, що встановлення лічильників сьогодні теж неможливо у зв’язку з відсутністю коштів у бюджеті. Хоча, на мою думку, на ті кошти, які виділятимуться на фонтан перед міською радою, можна було б встановити не один десяток лічильників. Адже маємо фонтан в центрі міста… І цілком реально було би просто до 1000-ліття першої літописної згадки про наше місто провести реконструкцію діючого. Чи таки краще у вересні провести відкриття нового фонтану та отримати популістичний піар перед черговими виборами до місцевих органів влади? Ну що ж, тоді матимемо два фонтани й оцінюватимемо якість влади за наявність у новому «фонтанної» музики... Все ж доповідач не відкинув можливість розглянути питання встановлення лічильників за наявності ініціативних груп та дольової участі мешканців будинків. І на тому дяка.
Користуючись присутністю на засіданні керівників міста, я звернувся ще з однією проблемою, яка турбує містян. Усім відомо, як останній раз підвищувалися тарифи на проїзд у місцевому транспорті? Нагадаю. Спочатку влада у вересні 2013 року підтримувала підвищення тарифів. Громадська ж рада була категорично проти та поставила перевізникам кілька умов. Це наявність квитків, якість обслуговування. Однією з умов була також вимога вирішити проблему перевезення пільговиків. Уже на початку 2014 року перевізники несподівано та самовільно, без дозволу виконкому, підвищили тарифи до 2,5 грн.
Влада начебто відзразу виступила проти підвищення, проте згодом «по-тихому» санкціонувала. Жодного ж побажання громадськості до сьогодні не було виконано!
Чому порушив це питання знову? Тому що нині вже ходять чутки про чергове підвищення проїзду до 3,5 грн. Зараз важко дискутувати про вартість проїзду, враховуючи постійні зміни курсу долара та підвищення вартості бензину. Але ніхто не враховує, що громадяни стали ще бідніші, бо пенсії і зарплати ніхто не збільшував. Вважаю, що перевізники першочергово повинні враховувати думку громади і з інших порушених питань!!! На моє запитання перший заступник міського голови лише підтвердив необхідність підвищення тарифів. Тобто влада вкотре переймається лише турботою про перевізників, які постійно скаржаться на свої біди та негаразди. Недарма місцеві бізнесмени під час місцевих виборів підтримують різні виборчі проекти гречкою, лампочками та іншим необхідним у господарстві крамом!? Перевізники ж, тим часом, і далі нахабніють. І хоча уряд України має бажання змінити правила перевезення пільговиків лише з 1 червня, деякі водії місцевих маршрутів стали відмовляти у безкоштовному проїзді пільговикам уже з 1 січня. А незадоволених посилати до… виконкому! Певно, посилати найслабкішу частину суспільства зараз дуже легко…
Погодження плану роботи виконавчого комітету міської ради на 2015 рік не відбулося у зв’язку з його неготовністю на час проведення засідання ГР. З планом проведення консультацій з громадськістю, на мою думку, краще попрацювати вже громадській раді наступного «скликання».
Щоб підвести підсумки роботи за 2013–14 роки останнім взяв слово голова громадської ради Валерій Кузьменко. Він відмітив низьку відвідуваність засідань, особливо в кінці 2014 року. Також порадив представникам громадських організацій міста активніше виносити питання на обговорення. Вирішити проблему відвідування членами ГР засідань можна, на його думку, кількома способами. Це і позбавлення членства за пропуск засідань без поважних причин, й обмеження(?) кількості учасників при створенні нової громадської ради.
І все ж ГР у принципових питаннях намагалася відстоювати свою позицію. Так було, наприклад, у спробі вирішити проблему скандального будівництва «БГЦ» у міському парку. Але влада не завжди дослухалася до наших рішень. А у випадку з тим самим «БГЦ» громада міста програла ще й у суді. На уточнююче запитання, хто від імені громади Борисполя виступав проти забудовника у судовому процесі, ми дізналися, що представництво громади очолював працівник виконавчого комітету О. К. Жарий. Дивно, чому громада довірила представляти себе представнику того органу, який винний у виникненні всіх порушень при наданні дозволу на таке будівництво. А можливо, громаду ніхто і не питав? Тоді за такої пасивності громада може дочекатися не лише будівництва «БГЦ» чи автозаправки БРСМ під вікнами багатоповерхівок.
Отже, «стара» громадська рада 2013–14 років завершила свою роботу та створила організаційних комітет зі створення нової.
Олег ВЕРЕС,
громадський активіст