(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Чарівний світ об’ємів Юлії Петренко

  • 29 січня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 310
  • Автор: admin
  • 0
Дивовижна виставка художніх витворів нині триває у Бориспільському Державному історичному музеї. Тут експонуються роботи мисткині Юлії Петренко.
Авторку експонованих творів можна назвати і скульпторкою, і художницею одночасно, адже вона використовує унікальний прийом відтворення зображень на поверхні — біопластку та ліплення із солоного тіста.
Юлія Петренко родом з Козельця, що на Чернігівщині; спеціаліст вищої категорії, викладач-методист дитячої школи мистецтв при Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, відмінник освіти України, «Майстриня року – 2003». Творить в авторській техніці «Ліплення об’ємних картини-барельєфів із біомаси», які називають «об’ємним живописом» та «українським 3D». Виготовляє авторські ляльки, виконує дизайн і оформлення інтер’єру, вишивку та оздоблення одягу авторським малюнком і бісером. Проводить майстер-класи. Має нагороди від міністерств культури, освіти і науки України. Її учні — неодноразові переможці та лауреати різнорівневих міжнародних, всеукраїнських, реґіональних та міських конкурсів дитячого малюнка.
Мисткиня привезла показати бориспільцям 37 ориґінальних картин-шедеврів. Провідною тематикою її творів є Україна й український народ. 
«Про техніку біопластки я дізналася з книги про український побут і звичаї, — розповідає про себе пані Юлія, — де йшлося про археологічні знахідки. Вчені з’ясували матеріал, з якого були виготовлені древні скульптурки. Це були сіль і борошно. Скульптурка слугувала оберегом, символом достатку і своєрідним замовлянням врожаю на наступний рік. Її робили з першого помелу зерна. Господиня ліпила з першого тіста зображення Богині Берегині, яке зберігалося протягом року у хаті на покуті. Берегиня мала приносити родині родючість, достаток. Люди в це вірили. І це, напевне, допомагало. Через рік, навесні, цю фігурку закопували в землю для того, щоб був гарний врожай і в наступному році. Отак я й дізналася про древню техніку ліплення.
А надихнуло мене на першу роботу відвідання музею у Пироговому, — вела далі майстриня. — І з того часу стала застосовувати свою техніку у ліпленні картин із солоного тіста.»
Авторка спочатку наносить на поверхню майбутньої картини рисунок, потім виліплює об’ємну деталь зображення і клеїть сире ліплення клеєм «ПВА». Потім, коли підсохне, розфарбовує аквареллю і покриває відповідною лаковою рідиною.
У творчому доробку Ю. Петренко налічується близько 200 робіт. Є й роботи із синтетичної маси, основу якої складає синтетична глина. З нею працювати легше. Майстриня застосовує її і у виготовленні авторської ляльки, і в створенні картин. Трапляються випадки, коли творить на замовлення.
Творчість Юлії Петренко є справді унікальною. Її виставка триватиме у музеї до 8 лютого. Тож раджу всім прийти і насолодитися побаченим.
Вадим ШАПОШНІКОВ
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.