(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Податок на нерухомість: міська громада полегшено переводить подих

  • 05 лютого 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 274
  • Автор: admin
  • 0
Нуль відсотків за житлові і 0,4 % за комерційні приміщення — таке рішення прийняли депутати Бориспільської міської ради під час сесійного засідання 30 січня. Саме так обкладатимуться податком «зайва» квадратура площ житла та господарських будівель (хати, гаражі, сараї…), що перевищують 120 м кв., і квартир, розмір яких перевищує 60 м кв.
Власне, та площа, яка становить до 120 м кв. у хатах і до 60 м кв. у квартирах, називається досить цікаво — пільговою і податком не обкладається. Попередньо на погоджувальній раді депутати схилялися проголосувати за 0,4105 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, що становить 5 грн. за квадратний метр для всіх приміщень, що перебувають у власності громадян.
Однак вже на сесії цю думку довелося підкорегувати, оскільки такий податок стосувався б лише чесних людей, у яких житлове майно оформлене й зареєстроване. А ось ті, що не зареєстрували свою нерухомість, й надалі не оформляли б її, щоб не сплачувати цього податку. По-друге, у цивілізованих країнах податок на нерухомість визначається не з квадратури приміщень, а з їхньої вартості. Тож виглядала б абсурдною рівність величини податку у того, хто нещодавно «повимахував» дво- триповерхові вілли по 500 м кв., і в сучасних власників звичайних хат, побудованих за типовими проектами ще їхніми батьками, які складали копійку до копійки за місце під сонцем. Більше того, це було б несправедливо. Коли наші батьки купували за свої гроші сякі-такі будматеріали, бо на добрі бракувало коштів, самі ж і будували, своїми руками.., а тут — на тобі: ще й платіть за це все!
Неважко зрозуміти, що держава, наділивши органи місцевого самоврядування визначенням такого податку, вирішила перетворити їх на такого собі «цапа-відбувайла», щоб потім їх народ і «підняв на вила». Але ж так само думаймо, кого ми обираємо і до парламенту. Бо йому, наприклад, загадав МВФ провести таку реформу, а він стрілки із себе й перевів... 
Під час сесії міської ради деякі депутати, як от від парії «Свобода», категорично відмовлялися голосувати навіть і за 5 грн./м кв. Тож було прийнято встановити для житлової нерухомості 0, а за площі комерційного призначення 0, 4105 %. За це проголосували всі. 
Депутати також затвердили величину й порядок обчислення податків на землю, транспортний податок, збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір.
Вадим ШАПОШНІКОВ
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.