(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

У Києві відбувся фестиваль «Мистецьке коло»

  • 12 лютого 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 304
  • Автор: admin
  • 0
На минулих вихідних у музеї Івана Гончара відбулася спільна благодійна культурна акція «Мистецьке коло», співорганізаторами якого виступили Міжнародний Благодійний Фонд «Либідь», Історичний факультет Київського Національного університету мені Тараса Шевченка і Українська асоціація видавців та книго розповсюджувачів.

У рамках фестивалю була організована виставка-ярмарок народних майстрів. Бажаючі мали можливість придбати гончарні вироби і жіночі прикраси, стародавній український одяг і дитячі іграшки, вироби з дерева і бісеру, книги з історії та етнографії. Два дні поспіль до культурного центру приходили цілими родинами, аби долучитися до прекрасного, поспілкуватися з народними умільцями, видавцями, акторами, письменниками, істориками, політичними експертами. Кожен мав нагоду послухати цікаві лекції вчених і дослідників, взяти участь у дискусіях на мистецькі і політичні теми, послухати про українські звичаї і традиції.
Приємно, що серед майстрів з різних куточків України свої ляльки-мотанки представляла наша землячка з Борисполя Олена Іванівна Кравчун (на фото). Окрім того, на фестивалі кожен бажаючий зміг долучитися до благодійності і пожертвувати кошти на лікування хворих дітей. Додатково, учасники ініціювали збір коштів для лікування поранених українських солдат, що перебувають у шпиталях.
«Мистецьке коло» — це справді унікальна подія в культурному житті не лише Києва, а, сподіваюсь, і країни, — розповідає організатор, історик Олена Осмоловська. — Зараз дуже непрості часи для нашої країни. «Мистецьке коло» — це не розважальний захід, а приклад творчого єднання. Акція покликана зібрати та об’єднати творчих людей, які прагнуть розвивати свою власну культуру. А розвиваючи власну культуру, можна захистити національну безпеку», — зазначила вона.
Ідея фестивалю — зібрати українських видавців, авторів, художників, науковців, майстрів, культурних діячів в одному мистецькому просторі з метою багатокультурного спілкування, знайомства з молодими авторами, популяризації власного культурного продукту, — організаторам вдалася на славу.
Вибір місця проведення фестивалю — невипадковий. Музей Івана Гончара — це особливе місце в українському мистецькому середовищі, передусім, через те, що він не є та ніколи не був площиною, де зберігаються мертві музейні експонати. Ця легендарна скарбниця, утворена звитягою однієї Людини, завжди залишається живою та рухливою. І цей живий творчий організм розбудовується за дороговказами свого Засновника: надбання української культури мають бути відкритими для суспільства, висвітлюватися вповні, віднаходити своє спадкоємництво й розвиток у всіх сферах життя нації. Сьогодні, коли в масштабах країни виходять з темряви люди-творці, котрі воліють примножити красу та велич рідної землі, ці слова мають особливе значення. Саме творчі люди мають надавати приклад багатокультурного спілкування задля розвитку кожної людини, виходячи з власного історичного коріння та творчих уподобань.
Запропонований мистецький фестиваль став своєрідним містком між досвідченими діячами культури й мистецтва та молодими невідомими митцями, відкритим діалогом в умовах комфортної творчої атмосфери музею Івана Гончара.

Лариса ГРОМАДСЬКА

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.