(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Бориспільсько-Баришівський військовий комісар про стан мобілізації

  • 19 лютого 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 172
  • Автор: admin
  • 0
11 лютого у Бориспільсько-Баришівському військовому комісаріаті відбулася прес-конференція, присвячена питанням мобілізаційних заходів, які проводяться нині в державі. На запитання журналістів місцевих ЗМІ відповідав Бориспільсько-Баришівський військовий комісар, підполковник Володимир МОЙСЕЄНКО.
 
— Володимире Сергійовичу, 20 січня цього року розпочалася часткова мобілізація військовозобов’язаних громадян до лав Української армії. Яка ситуація, пов’язана з цими заходами, склалася нині на Бориспільщині?
— З моменту оголошення мобілізації з Бориспільського і Баришівського районів виписано 352 повістки. На Бориспільщині, за станом на 9 годину понеділка, 9 лютого, було вручено 76 повісток. З них 32 повістки були вручені мешканцям Борисполя. Решту — жителям Бориспільського району. Всього на район було виписано 152 повістки. Проте ситуація може змінюватися залежно від військових потреб і ситуації в зоні антитерористичної операції.
— Хто розносить повістки?
— У місті повістки розносять групи з трьох осіб, до кожної з яких входить представник військового комісаріату, працівник комунальної служби та дільничний міліціонер. У районі передаємо повістки головам сільських рад.
— З якими труднощами доводиться стикатися під час оповіщення?
— Певні труднощі виникають під час вручення повісток громадянам, що проживають у приватних помешканнях. Аби наблизитися до самої хати і подзвонити чи постукати в двері, потрібно якось проникнути через огорожу і замкнену хвіртку. Іноді це унеможливлює пес, який бігає у дворі.
— Чи є такі, що ухиляються? Яка причина?
— Є такі військовозобов’язані, яким не вдається вручити повістки через їхню відсутність за місцем проживання. Ми їх розшукуємо. Є такі, що після вручення не з’являються до військового комісаріату. Можливо, це через певний страх перед армією. А можливо, думаючи, що ми нібито не маємо нині чітких механізмів щодо притягнення їх до відповідальності. А взагалі причини можуть бути різні…
— Кого мобілізують насамперед?
— Насамперед мобілізації підлягають фахівці, які проходили службу десантниками, танкістами, артилеристами, зенітниками, розвідниками, зв’язківцями. Ми керуємося тим, що цих військовозобов’язаних не потрібно вчити тривалий час, — їм достатньо буде лише загадати свої навички.
— Хто підлягає бронюванню?
— Маємо цілу інструкцію про тих, хто підлягає тимчасовому бронюванню. Згідно з першою постановою міжвідомчої комісії, підлягають бронюванню працівники підприємств, що мають мобілізаційні завдання для забезпечення потреб Збройних сил. Наприклад, деякі з тих, хто працює в аеропорту «Бориспіль», в сільгосппідприємствах, хто належить до певних категорій комунальних служб. На кожному підприємстві є свій перелік посад, хто може підлягати бронюванню. Проте воно не стосується працівників приватних підприємств, охоронних фірм, окрім державних... Під час мобілізації ми керуємося чинним законодавством про мобілізацію, де, окрім тих, хто підпадає під бронювання, зазначено, що мобілізації не підлягають військовозобов’язані, на утриманні яких перебуває троє і більше дітей, народні депутати України, студенти й аспіранти денної форми навчання. До цієї категорії входять і священнослужителі — ми перевіряємо наявність державної реєстрації статуту релігійної громади, яку вони очолюють, та інші документи, які підтверджують легітимну діяльність релігійної організації, передбачену чинним законодавством України та офіційну відповідність займаної посади священнослужителя.
У нас були випадки, коли до нас приходили чоловіки, які добровільно виявляли бажання служити у Збройних силах, проте мали броньовану відстрочку. Відповідно до закону, ми не могли задовольнити їхнє бажання.
Записав
Вадим ШАПОШНІКОВ
Далі буде
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.