(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Хто кого дослухАється?

  • 12 березня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 292
  • Автор: admin
  • 0
4 березня 2015 року приступила до роботи нова громадська рада при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради на 2015-2016 роки. Засідання розпочалося із виконання учасниками зборів Державного гімну України.
 
Привітальне слово взяла заступник міського голови Л. В. Пасенко. Вона повідомила, що новий склад громадської ради у кількості 27-ми представників громадських організацій був затверджений виконавчим комітетом міської ради на своєму засіданні від 23 березня 2015 року. 
Основним питанням цього засідання було обрання голови громадської ради. На цю посаду громадівці висунули чотири кандидатури: В. І. Мартишко, Г. П. Михайлюк, А. А. Поліщук, О. О. Верес. Кожен кандидат коротко висвітлив своє бачення роботи громадської ради. Окрім того, бралися до уваги і досвід роботи у громадських радах попередніх скликань і політична незалежність. Дехто з кандидатів навіть підтримав думку представників влади про те, що виконавчий комітет Бориспільської міськради завжди дослухається до думки громади. На моє ж переконання, громадська рада повинна менше зазнавати «зовнішнього впливу» і має стати рівноправним партнером у стосунках з виконавчим комітетом МР. Прикладами ж «тісної» співпраці між громадською радою і виконавчим комітетом за останні роки є і збільшення тарифів на комунальні послуги та проїзд у міському транспорті, і сумнозвісне будівництво «БГЦ» у міському парку. Ці питання були винесені на обговорення, але в подальшому все вирішилося без урахування зауважень та заперечень з боку громадівців. 
Рейтинговим голосуванням головою громадської ради було обрано Ганну Павлівну Михайлюк. Секретарем громадської ради було одноголосно затверджено Тамару Василівну Петрушу. 
Нова голова ГР у своєму першому зверненні запропонувала кожному члену громадської ради протягом тижня запропонувати важливі на їхню думку теми для обговорення. Мною для обговорення на наступному ж засіданні було одразу ж арґументовно запропоновано наступні важливі питання.
Перше — це ще одне скандальне будівництво у нашому місті — автозаправна станція «БРСМ» в районі вулиці Глібова. Тому що не зрозуміло, чим керувалися міські депутати, коли виділяли землю АЗС майже під самими вікнами багатоповерхівок. Крім того, ті ж самі депутати через рік після надання дозволу стали жваво «піаритися» на забороні будівництва цього об’єкту. Та й міський голова у своїх виступах підтверджував, що це будівництво незаконне… У результаті всі раптом затихли, а АЗС стала працювати.
Друге питання: все ж таки винести на громадське обговорення чергове підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті. Адже це планувалося зробити в І-му кварталі поточного року. І хоча підвищення тарифів виконавчим комітетом вже схвалене та й нинішня економічна ситуація в країні сприяє цьому, хочеться бачити основні принципи ціноутворення плати за проїзд і висунути вимоги перевізникам щодо покращення обслуговування пасажирів. Окрім того, наявність та видавання пасажирам квитків на проїзд, забезпечення проїзду пільговиків тощо.
Представники деяких громадських організацій запропонували до обговорення питання про забудову міста. Виявляється, в районі залізничного вокзалу планується будівництво трьох 24-поверхових будинків, і наші обранці з міської ради цілком підтримують це. Але чи буде вирішено питання розширення інфраструктури міста поряд з такими будовами? А це і школа, і дитячий садок… Чи не виникне проблем у комунальників з подачею води, відведенням каналізаційних стоків? Як бути з пожежною безпекою?
Цього дня громадську раду не залишили поза увагою й інші міські чиновники. Заступник міського голови Л. О. Ковальова підтвердила можливість винесення на обговорення громадської ради питання про розмір тарифів на проїзд в міському транспорті. Виявляється, нещодавнє підвищення може бути не останнім. Враховуючи нинішній економічний стан в Україні, перевізники пасажирів на місцевих маршрутах знову звернулися до виконавчого комітету міської ради про підвищення тарифів на проїзд.
Також заступник міського голови довела до відома присутніх основні показники місцевого бюджету на 2015 рік. Ми почули, які будинки, які дороги підлягатимуть ремонту протягом року. Було повідомлено, що на реконструкцію центральної площі буде виділено понад півмільйона гривень. Надане Л. О. Ковальовою уточнення, що це кошти без будівництва фонтану, спровокувало мене на прохання прояснити суму і джерело фінансування будівництва цього об’єкту. А ось відповідь про те, що грошей зараз нема і зараз нинішнім будівництвом займається один місцевий бізнесмен-«благодійник», мене не задовольнила. Отже, відповіді на те, чи буде побудовано цей «важливий» на сьогодні об’єкт, а також — ким і за які кошти, я не отримав. 
Останнім взяв слово секретар Бориспільської міської ради В. О. Пилипчук. Він ще раз привітав громадську раду з початком роботи, подякував її учасникам за ту небайдужість, яку вони проявляють в такий складний час, та побажав усім плідної роботи.
Олег ВЕРЕС,
громадський активіст 
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.