(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Проект «БГЦ-2» уже запущено?

  • 03 квітня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 269
  • Автор: admin
  • 0
Революцію задумують романтики, здійснюють прагматики, а її плодами користаються... Саме таке явище нині можна спостерігати по всій країні загалом і в нашому місті зокрема, де представники умовно колишньої влади не лише потихеньку повертаються на керівні посади, а й нікуди з них і не дівалися.
 
Чи не у повному складі пережила Революцію гідності і нинішня екс-реґіональна міська влада. Свідченням тому — паркан на центральній площі Борисполя, за яким у чітко розрахованому темпі ведеться будівництво фонтану і завершення якого передбачається ближче до місцевих виборів.
Ще не так давно вирували пристрасті навколо незаконного будівництва сумнозвісного «БГЦ». Здається, їх трохи пригасили події на Майдані. Але варто нагадати, що громада Борисполя в особі юридичного відділу міськвиконкому (яка потребувала не «БГЦ», замість якого постали супермаркет «BILLA» і харчевня «McDonalds», а палацу культури) усі судові процеси, пов’язані з цим, успішно програла. А забудовник ТОВ «Біопром» знехтував навіть вимогами закласти у тому «БГЦ» бодай якусь концертну залу.
Й ось епопея незаконного будівництва, схоже, отримала своє продовження. Цього разу — на території соцмістечка, де без отримання містобудівних умов почалася підготовка до будівництва цілого кварталу. Йдеться про земельну ділянку, яка свого часу була виділена під будівництво будинку для працівників ПрАТ «ПентоПак», дочірнім підприємством якого колись було ТОВ «Біопром».
І невідомо, до якого рішення з цього питання дійшов би виконавчий комітет Бориспільської міської ради, засідання якого відбулося у понеділок 30 березня, якби туди не завітали представники Радикальної партії О. Ляшка, «Правого Сектору» та ВО «Свобода». Адже, схоже, певна налаштованість дати дозвіл на будівництво у міськвиконкомівців цілком могла бути. Інакше, як можна пояснити той факт: дозволу нема, а на місці підготовка вже іде повним ходом: обгороджується територія, викорчовуються дерева і кущі, вирівнюється дорога для підвезення будматеріалів? Звідки така впевненість у забудовника?
Були на засіданні виконавчого комітету й депутати міської ради — Володимир Пилипчук, Ярослав Годунок, Ігор Петренко, Вадим Шапошніков, Сергій Снєжко, Валерій Ксьонзенко… Проте, вочевидь, не всі вони мали однакову позицію щодо будівництва.
Зокрема, депутат Сергій Снєжко, гендиректор ПрАТ «ПентоПак», який на засіданні знаходився поруч з екс-реґіоналом Валерієм Ксьонзенком, про зазначену земельну ділянку і заплановане будівництво на ній повідомив наступне: «8 лет эта земля замусорена. Это подтвердят люди, потому что мы там регулярно убираем. И вопрос стоит о том, что рано или поздно там надо строить. Потому что это развитие города...». А ось на запитання, чому за цей час ПрАТ не спромігся все ж таки реалізувати цільове призначення цієї ділянки, він відповів, що їхня компанія виявилася не в змозі цього зробити (а навіщо тоді «хапалася» за цю землю?): «Строить дом мы не в состоянии. И поэтому ежегодно мы платим почти 300 тыс. гривен за аренду… Умножьте на 8 лет — вот сколько мы потратили…». Й ось тепер, мовляв, знайшовся забудовник, який усе прорахував (і майданчик для вигулу собак, і дитячий майданчик), щоб поставити там аж 8 будинків. А це понад 700 квартир, проте із чотирма сотнями автостоянкових місць.
Однак навіть у далекої від містобудування людини виникне ряд запитань: а яке навантаження покладеться на комунальні мережі, які і без того «на ладан дишуть», а дітей поведуть у який дитсадок, у яку школу і яка лікарня обслуговуватиме ще близько трьох тисяч мешканців міста?
Це і було почуто з вуст депутата міської ради від ВО «Свобода» Ігоря Петренка: «Якщо навіть не ставити запитання «будувати чи ні», зведімо арифметику, — наголосив депутат. — Якщо невдовзі тут постане 720 квартир, садок на 120 місць… Запитання: куди подіти ще 600 дітей, якщо припустити, що в кожній квартирі може проживати щонайменше одна дитина? Друге питання — школи. Третє питання — койко-місця у лікарні. Але ж виникатимуть ще й інші питання, пов’язані із працевлаштуванням мешканців нового мікрорайону, постанням нових магазинів, сервісом тощо. А що зараз намагатимуться побудувати? Місто, крім пайового внеску, отримає ще й навантаження на тепломережу і каналізацію. Скоріше за все, більшість з нових мешканців працюватиме у столиці, а у Бориспіль приїжджатиме, як у спальний район. І все соціальне навантаження ляже на місто, а це у майбутньому може призвести до суспільної напруги і потрясінь. Звичайно, той забудовник потім сяде в «Порш» і поїде собі, а ми тут начуватимемося! Але тут жили мої предки, і нам тут жити далі… І я не хочу, щоб у нас виникала морока з тим, куди дитину повести і де машину поставити! Я хочу нагадати: «Біопром» теж не спромігся побудувати Будинок культури — отримали генделик!».
Суперечка завершилася голосуванням: члени міськвиконкому вирішили відкласти питання будівництва у соцмістечку на довивчення.
Звісно, далі буде. Наступного дня під час сесії міськради, коли міський голова визнав вказане будівництво незаконним, підготовка до будівництва не припинялася… І що з того, що комісією з питань благоустрою був складений протокол? Невже матимемо справу з проектом «БГЦ-2»?
Мстислав КУТАЛО
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.