Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє
- 10 квітня 2015
- Відгуків: 0
- Переглядів: 828
Нещодавно начальник податкової провів прес-конференцію із засобами масової інформації м. Борисполя.
Начальник Бориспільської ОДПІ Володимир Свириденко, обговорив із журналістами основні нововведення у податковому законодавстві,зокрема, застосування реєстраторів розрахункових операцій, застосування податкового компромісу тощо.
За словами Володимира Вікторовича, суб‘єкти господарювання мають законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов‘язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.
Керівник податкової зауважив, що часу залишилось не так багато, адже скористатися податковим компромісом можна до 16 квітня 2015 року.
Також, Володимир Свириденко звернув увагу журналістів, що наразі проходить кампанія декларування-2015, повідомивши, хто зобов‘язаний, а хто має право подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.
День відкритих дверей для учнів проведено у Бориспільській ОДПІ!
Черговим кроком на шляху виховання сумлінних платників майбутнього стало проведення Дня відкритих дверей у Бориспільській ОДПІ.Днями в приміщенні податкової інспекції було проведено захід для учнів Бориспільської ЗОШ № 1.
У ході зустрічі начальник податкової Володимир Свириденко особисто розповів школярам про роботу структурних підрозділів інспекції та про основні нововведення у податковому законодавстві.
Учнів було поінформовано про роботу Центру обслуговування платників Бориспільської ОДПІ, зокрема, про порядок отримання адміністративних послуг, гарячу лінію «Пульс» тощо.
Особливо зацікавила учнів кампанія декларування – 2015 оскільки серед школярів були такі, які отримали майно у спадок.
Правом на податковий компроміс скористалися 19 підприємств Бориспільщини!
З початку набрання чинності Закону України від 25.12.14 № 63 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» до Бориспільської ОДПІ звернулось із заявами щодо застосування податкового компромісу 19 підприємств на загальну заявлену суму 1443,0 тис.грн.
Нагадуємо, що податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств і податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014-го з урахуванням строків позовної давності.
Платники податків, які прийняли рішення скористатися процедурою податкового компромісу, оплачують 5% від суми занижених раніше податкових зобов‘язань. Решта зобов‘язань вважається погашеною. Штрафні санкції та пеня при цьому не нараховуються.
Шановні представники бізнесу, ви маєте можливість скористатися податковим компромісом до 16 квітня 2015 року
Сільгосппідприємствам про звітність з ПДВ
Платникам податку, які застосовують спеціальний режим оподаткування, визначений статтею 209 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VIзі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), у системі електронного адміністрування податку відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку як в межах діяльності, визначеної статтею 209 ПКУ, так і у межах іншої діяльності.
Для кожного платника податку Казначейством відкрито один електронний рахунок.
Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі платники податку самостійно зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, відкритих у банківських установах, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов"язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.
З 1 липня 2015 року (або з дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України про скорочення перехідного періоду) на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують також кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу та надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування.
Поповнення електронного рахунка платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
Кошти з електронного рахунку платника ПДВ перераховуються Казначейством в автоматичному режимі до бюджету та/або на рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства сільськогосподарськими підприємствами – суб’єктами спеціального режиму оподаткування, визначений статтею 209 ПКУ (далі – спецрежим), для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених ними сільськогосподарських товарів (послуг), у порядку, передбаченому статтею 209 ПКУ (далі – спеціальні рахунки). Таке перерахування коштів здійснюється на підставі реєстрів платників ПДВ, який автоматично формується ДФС та надсилається Казначейству.
Відповідно до пункт 22 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 із змінами і доповненнями (далі – Порядок №569), у випадку, якщо платником податку, який застосовує спеціальний режим, за результатами звітного періоду задекларовано суми податку, які підлягають сплаті як до бюджету, так і на його спеціальний рахунок, кошти з його електронного рахунку, у першу чергу, перераховуються до бюджету, а у разі повного розрахунку з бюджетом - на спеціальний рахунок такого платника.
Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС України на підставі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ та надсилається Казначейству. Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку № 569).
Для забезпечення в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ спрямування сум ПДВ на підтримку власного виробництва суб"єкти спеціального - платники ПДВ повинні надати контролюючому органу за місцем своєї реєстрації платником ПДВ інформацію про реквізити поточного рахунку, на який має бути перерахована відповідна сума з електронного рахунку такого платника, та актуалізувати такі дані у разі зміни реквізитів поточного рахунку.
Крім того, відповідно до пп.10 п. 5 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 23 вересня 2014 року № 966 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року № 13) у рядку 25.1 та/або у р.25.2 розділу III декларацій з ПДВ вказується сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду та:
- сплачується до загального фонду державного бюджету - рядок 25.1 декларації 0110;
- спрямовується на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства, - рядок 25.2 декларації 0121 - 0123;
- залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства - рядок 25.2 декларації 0130.
При заповненні рядка 25.2 декларації 0121 - 0123, 0130 обов"язковим є заповнення поля декларації "**** Реквізити спеціального рахунку" (№ рахунку, дані банку/органу, в якому відкрито рахунок, ЄДРПОУ та МФО банку/органу, в якому відкрито рахунок,) для забезпечення перерахування на цей рахунок коштів з електронного рахунку платника.
На Київській митниці ДФС упереджена спроба незаконного переміщення через кордон коштовних годинників
Працівниками Київської митниці ДФС у взаємодії з правоохоронними органами, зупинена спроба незаконного переміщення через митний кордон України, в пункті пропуску «Бориспіль», коштовних аксесуарів: шість наручних годинників швейцарського виробництва «FRANCK MULLER», «Brequet Morine 3046» та «Brequet Time Zone 276», шкіряні ремінці різних торгових марок, кольорів та моделей, частини до годинникових механізмів.
Коштовні аксесуари намагався незаконно ввезти на митну територію України наш співвітчизник, приватний підприємець, який повертався на батьківщину авіарейсом зі Швейцарії. Пасажир для проходження митного контролю обрав «зелений коридор», тим самим заявивши, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України. Після закінчення проходження зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”, під час проведення вибіркового митного контролю, у громадянина виявили годинники в кишенях одягу та на руках. Ремінці та частини до механізмів знаходилися в відділеннях його сумки та портфеля.
Нагадуємо, що товари, які ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску відкриті для повітряного сполучення, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1 000 євро, але загальна фактурна вартість не перевищує еквівалент 10 000 євро, підлягають письмовому декларуванню та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 % і податком на додану вартість в частині, що перевищує еквівалент 1 000 євро.
Складено протокол про порушення митних правил. Два годинника «Brequet» пропущено пасажиру, як особисті речі. Інші годинники «FRANCK MULLER», ремінці та частини до годинникових механізмів вилучено до винесення судом рішення у справі.