(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Останній день декларування доходів – 30 квітня 2015 року!

  • 14 квітня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 240
  • Автор: admin
  • 0
Як подати річну декларацію про майновий стан і доходи у режимі он-лайн?
Щоб подавати декларацію в електронній формі платник податків має отримати безкоштовний електронний цифровий підпис, що видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.
Після того, як ключ буде отримано, платник може завантажити із сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення під назвою «Програмний комплекс користувача ЦСК». Потім потрібно буде встановити його на свій власний комп’ютер, авторизувати через особистий електронний ключ та за лічені хвилини відправити декларацію до контролюючого органу.

Чи декларують доходи громадяни, які отримали заробітну плату від двох або більше податкових агентів?
Фізичні особи, які у 2014 році отримували заробітну плату у зв"язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів, загальна сума якої перевищила 146160 гривень (120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року), повинні обов’язково до 1 травня 2014 року подати декларацію про майновий стан і доходи за місцем реєстрації (згідно з паспортними даними).

Чи підлягають декларуванню іноземні доходи?
Громадяни, які отримали іноземні доходи в 2014 році, зобов"язані їх задекларувати до 1 травня 2015 року.
У разі, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Якщо у платника податку відсутні підтверджуючі документи щодо суми отримуваного ним доходу та суми сплаченого податку в іноземній юрисдикції, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, наступного за звітним.
    
Чи підлягає декларуванню дохід у вигляді спадщини або подарунка?
Згідно Податкового кодексу України спадщина та подарунки, якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти) або ж отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини–сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною–інвалідом, оподатковуються за нульовою ставкою (річна податкова декларацію про майновий стан і доходи не подається). У інших випадках ставка оподаткування становить 5%.
Якщо ж спадщину чи подарунок отримує резидент від нерезидента або навпаки, ставка податку буде становити 15 або 17% (з січня 2015 року 20%) в залежності від вартості таких доходів. Громадяни, які отримали спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня наступного року за тим, у якому отримано дохід у вигляді спадщини-подарунка та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

Чи необхідно декларувати дохід від продажу власної продукції тваринництва?
Дохід від продажу власної продукції тваринництва не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2014 -121 800 грн.). До цієї продукції належать живі тварини, м’ясо, їстівні субпродукти, риба, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, жири та олії рослинного або тваринного походження, готові харчові продукти, шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена.
Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.
У разі, коли сума отриманого доходу від продажу продукції тваринництва перевищує 121 800 грн. за минулий рік, фізична особа зобов’язана надати податковому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 121 800 грн.
А коли таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.
Оподатковується такий дохід за ставкою 15% (або 17% – у випадку перевищення суми доходу десятикратного розміру мінімальної заробітної плати).
Таким чином, при наявності оподатковуваних доходів, вказаних вище, продавці продукції тваринництва зобов’язані до 1 травня 2015 року подати до податкового органу декларацію про майновий стан і доходи.

Яку відповідальність передбачено за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи фізичною особою?
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення від неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).
Чи має право фізична особа включити до податкової знижки суму коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу
Відповідно до Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку в зв’язку з переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
Для отримання податкової знижки платник подає до податкового органу документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Які документи, необхідно подати платником з метою отримання права на податкову знижку щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом?
Отримання права платника на податкову знижку щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом, необхідні такі документи (копії):
- кредитний договір та нотаріально завірений договір іпотеки;
- відповідні платіжні документи, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);
- паспорт платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.
Крім цього, платник податків надає до податкового органу оригінал довідки з місця своєї роботи.

Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.