(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Як не сприймати чужий негатив

  • 23 квітня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 479
  • Автор: admin
  • 0
Мабуть кожен з нас знає з власного досвіду, що після спілкування з розгніваною, негативно налаштованою чи наляканою людиною псується настрій, а інколи навіть починаєш відчувати ту ж саму емоцію, що й «доброзичливий» співбесідник, який щедро поділився негативом. Ви завжди можете «спіймати» таку негативну «енергію» навіть не усвідомлюючи цього. І якщо дехто навіть в оточенні негативу може почуватися без особливого дискомфорту, то декого це може довести навіть до самогубства. Деякі люди буквально «заряджають» нас негативом, псуючи нам таким чином життя, але ми не звертаємо на це уваги, воліючи шукати причини знервованості чи депресивних станів у самих собі. Насправді ж причиною того, що дехто сприймає чужі проблеми занадто близько до серця, є розвинена емпатія, тобто психологічна здатність перейматися почуттями та переживаннями іншої особи. До чого це призводить? Ви можете почати відчувати чужий біль як свій власний, «колективні» проблеми стають особисто вашими, а якщо ви до того ж не зможете контролювати чи вплинути на ситуацію, то це може стати причиною серйозної депресії. То що ж робити, щоб, як кажуть у народі, стати «товстошкірим» і перестати поглинати чужі негативні емоції?
1. Визначте, наскільки розвинена у вас емпатія і наскільки сильно це впливає на вас. Нижче наведено кілька характерних ознак, які притаманні емпатам, відмітьте риси, які притаманні і вам, і таким чином зможете дізнатися наскільки ви вразливі до чужого негативу.
Люди називають вас гіперчутливою чи занадто вразливою особистістю. Ви відчуваєте страх, занепокоєність чи стрес, який відчувають інші люди буквально фізично. Ви швидко стомлюєтесь і відчуваєте виснаження буквально через годину після початку веселої вечірки. Шум, сторонні запахи, потреба підтримувати розмову серйозно розхитують ваші нерви. Щоб «зарядитися» енергією вам потрібно побути в стані повного спокою. Ви постійно розмірковуєте про те, що переживаєте, намагаєтеся осмислити будь-який отриманий досвід. Ваші почуття легко «зачепити», але ви уникаєте конфліктів. Ви хороший співбесідник і незамінний слухач. Вас постійно просять комусь допомогти, щось підвезти чи перенести. Інтим лякає вас настільки сильно, що ви починаєте задихатися.
2. Шукайте джерело негативу. Запитайте себе, чиї емоції ви відчуваєте – свої чи чужі? Звідки прийшла ця емоція? Психологи схильні до думки, що страх і гнів майже ніколи не народжуються в головах емпатів, проте вони дуже добре їх «переносять». Спробуйте визначити, де чи в кому знаходиться «генератор» ваших хвилювань. Можливо, ви подивилися «цікаві» новини по телевізору? Уявіть, що ви перебуваєте в хорошому настрої, а потім зустрічаєте колегу (родича чи друга) і хороший настрій кудись зникає… Було з вами таке? Після відвідування торгового центру чи іншого людного місця ваш настрій різко погіршується. Можливо все це тому, що ви поглинаєте негативні емоції інших людей у натовпі?
3. Уникайте джерела хвилювань за будь-яку ціну. Спробуйте для початку розмовляти з неприємними для вас людьми з більш далекої відстані, ніж зазвичай. Відстороніться, стійте подалі і не бійтесь когось «зачепити». Не бійтесь пересісти на інше місце, якщо в метро до вас підсів бомж-смердючка чи поряд сидять депресивні люди. Просто вставайте і переходьте на інше місце. 
4. В неприємній ситуації сконцентруйтесь на диханні. Езотерики вважають, що дихання дозволяє об’єднувати тіло і душу, тому коли відчуваєте, що «набралися» негативних емоцій, просто сконцентруйтесь кілька хвилин на диханні. Уявіть, що разом з повітрям вдихаєте спокій, а видихаєте негатив. Це допоможе вам усвідомити себе в часі і просторі і очистити розум від тривоги та інших важких емоцій. Уявіть негатив як сірий туман, який ви видихаєте з вашого тіла, а позитив вдихайте, як чисте сонячне або золоте повітря, що проникає до всіх клітин вашого тіла. Ця проста психологічна практика дає швидкі і хороші результати.
5. Користуйтесь «щитом». Можна користуватися такою психологічною формою захисту як «щит», тобто коли ви знаходитеся в оточенні неприємних людей, уявіть, що між вами і ними знаходиться металевий «щит», який не пропускає до вас негатив, але не чинить перешкод для позитиву.
6. Керуйте емоційними перенавантаженнями. Навчіться розпізнавати людей, які «смокчуть» з інших енергію. Просто уникайте таких «емоційних вампірів» і будь-якого спілкування з ними. Після того, як ви «відшили» (інколи не зайвим буде використати ненормативну лексику) такого «вампіра», бажано з’їсти щось солодке. Це покращить вам настрій і додасть сил. 
 Переконайтеся, що в будь-якій компанії ви не залежите від інших людей. Залишайте гроші на таксі, для того щоб не залежати від чужого транспорту і мати змогу завжди самотужки добратися до дому. Це додасть вам впевненості. Вам також знадобиться своє місце в будинку, те, де ви матимете змогу побути на самоті. Це може бути куточок для читання чи стіл з комп’ютером.
7. Шукайте позитивних людей і позитивні ситуації. Зателефонуйте друзям, з якими приємно проводити час. Підіть до бару з колегою, з яким приємно спілкуватися за обідом чи на перерві. «Втягуйте» позитив і впевненість оточуючих в себе, але уникайте стресових ситуацій. 
8. Вибирайтеся на природу. Походи на природу навіть на самоті сприяють збільшенню позитиву у вашому житті. Знайдіть місце, де ви могли б «перезаряджатися», якщо відчуваєте тривогу чи роздратовані оточуючими. Можна і потрібно відвідувати такі місця перед робочим днем і після нього.
Володимир Петренко
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.