Автор " /> Автор " />
(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Як боротися з діабетом

  • 29 квітня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 265
  • Автор: admin
  • 0
Діабет — одне з перших відомих людству захворювань. Вперше симптоми діабету були описані ще у 1550 році до н. е. у давньоєгипетському папірусі Еберса. За статистикою кожен рік захворюваність збільшується на 5-7%, а кожні 10 років подвоюється. Україна, де 7% населення страждає від цієї страшної хвороби, — не виняток. «Цукрова хвороба» входить до трійки захворювань, що найчастіше є причиною інвалідності та смерті, разом з раком та атеросклерозом.  Здавалося б, що страшного може бути в підвищеному рівні цукру? Але високі показники — не найстрашніше. Найстрашніше — це коли через порушення циркуляції крові доводиться ампутувати кінцівки, коли не заживають рани чи коли руйнується сітківка ока і людина сліпне без будь-якої надії на відновлення зору…
Звичайно ж з цим захворюванням можна і потрібно боротися! І звичайно ж обов’язково під наглядом лікаря-ендокринолога і з максимальним ступенем самоорганізації та відповідальності з боку самого пацієнта. І якщо діабет першого типу обумовлено генетичними причинами і його лікування потребує постійного введення інсуліну, то діабет другого типу, що в більшості випадків є набутим, можна «приструнити», а в деяких випадках і перемогти. Новітні дослідження в цій галузі доводять, що одним з найбільш ефективних способів боротьби з діабетом другого типу є схуднення. Як показує дослідження вчених з Ньюкаслського університету (Великобританія), різка втрата ваги може бути особливо ефективною для зниження рівня цукру в крові. Вперше неочікуваний вплив стрімкого схуднення на цукровий діабет було виявлено у пацієнтів, які перенесли хірургічне лікування ожиріння. Коли вони втрачали вагу — діабет відступав. Подібного ефекту можна досягти і без хірургічного втручання, та для цього потрібно притримуватися короткої, але дуже суворої дієти. 
Професор Рой Тейлор з Ньюкаслського університету задіяв МРТ (магнітно-резонансну томографію), щоб зрозуміти, які процеси відбуваються в організмі при різкому схудненні. Він відібрав групу з 11 добровольців, яким нещодавно було поставлено діагноз «цукровий діабет 2 типу». Учасники експерименту отримували рідке харчування — 600 ккал в день, крім того ще 200 ккал припадало на некрохмальні овочі (броколі та шпинат). Саме овочі забезпечували організм клітковиною, яка, зазвичай, міститься у багатій на вуглеводи їжі, але яку тимчасово виключили з дієти. Через тиждень МРТ показало, що кількість жиру навколо печінки зменшилося на 30 %, а рівень глюкози в крові прийшов у норму. В кінці восьмитижневого експерименту «розчинився» жир в підшлунковій залозі і вона знову почала виробляти інсулін. В середньому учасники дослідження втратили близько 15 кг ваги. Не дивлячись на те, що через три місяці вони повернулися до звичайного харчування і знову набрали кілька кілограмів, у більшості з них рівень глюкози в крові був нормальним. 
Чому напівголодна дієта дає такий ефект? Цукровий діабет може бути пов’язаний з поступовим накопиченням жиру в підшлунковій залозі та печінці, що аж ніяк не сприяє їх нормальній роботі. Під час дієти організм відчуває нестачу енергії, тому починає розщепляти жирові запаси. Коли жир зникає - органи починають знову повноцінно функціонувати. 
В повторному дослідженні приймали участь 29 чоловік. Дієта змогла зупинити цукровий діабет у 84 % пацієнтів, у яких нещодавно виявили захворювання,  і у 50 % пацієнтів, яким діагноз було поставлено більш ніж 8 років тому. Рівень цукру в крові піддослідних опустився до рівня нижче 7 ммоль/л. Сам же професор Тейлор приступив до нового 5-річного дослідження ціль якого — дослідити довгострокові ефекти малокалорійної дієти  і порівняти її з традиційним лікуванням цукрового діабету.
Як бачимо, медична наука не стоїть на місці, але безвідповідально використовувати на практиці її досягнення може бути вкрай небезпечно для здоров’я, тому перед втіленням будь-яких передових розробок у життя потрібно обов’язково проконсультуватися зі спеціалістом.
Володимир Петренко
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.