(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Олег Осуховський: «Я і далі інформуватиму суспільство про факти корупції в уряді»

  • 15 травня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 289
  • Автор: admin
  • 0
Народний депутат України від ВО «Свобода» Олег Осуховський скерував депутатський запит до керівництва уряду, Генпрокуратури, СБУ, МВС щодо розслідування зловживань в аграрній царині. Про це він заявив на брифінгу у Верховній Раді 8 травня 2015 року.
«На вчорашньому засіданні робочої групи, яке зірвали нардепи від коаліції, планувалося розглянути факти багатомільярдних зловживань у фінансовому та аграрному секторах. Серед багатьох порушень у Мінфіні найбільш гострим є незаконне надання державної гарантії щодо «Повітряного експресу» на 372, 3 млн дол. та зайва сплата відсотків і комісій за запозиченнями — 17, 9 млн. дол. Загалом це — понад 9 млрд грн.
Незважаючи на це, ні міністр фінансів Яресько, ні представники Мінфіну не з’явилися на засідання. Ба більше, Мінфін зараз у судах оскаржує ці порушення, які відбувалися в часи Януковича. І якщо суди виправдають злочинні дії урядовців Януковича, він спокійно може повертатися в Україну.
В аграрній галузі зафіксовано збитки в Державній продовольчо-зерновій корпорації в сумі майже 700 млн грн, з них 529, 9 млн грн — це кошти за непоставлену продукцію, які переказали в передостанній день свого перебування на посаді колишні керівники ДПЗКУ Якубович та Бровді (останній — очільник закарпатського «Народного Фронту»).
Крім порушень, оприлюднених Миколою Гордієнком, є інформація про багатомільярдні зловживання вже новим керівництвом ДПЗКУ, оприлюднені інтернет-виданням «Главком».
Зокрема, це закупівля 55 тис. т. кукурудзи за завищеною ціною, що призвело до збитку у 852 тис дол.; зменшення ціни кукурудзи з 400$ до 300$ за тонну в китайському контракті без погодження з урядом, внаслідок чого втрати за 13 років контракту можуть становити 4-5 млрд дол.; кредитування приватних компаній (більше 160 млн грн.), до яких причетні сьогоднішні менеджери ДПЗКУ.
Таким чином, є всі підстави стверджувати, що сьогоднішнє керівництво аграрної галузі свідомо доводить Державну продовольчо-зернову корпорацію до банкрутства. Головна мета — це підготувати державні підприємства до приватизації. Я як народний депутат скерував депутатський запит до керівництва уряду, Генпрокуратури, СБУ, МВС щодо розслідування цих зловживань», — повідомив парламентар.
Олег Осуховський також навів инші факти зловживань, які вдалося зафіксувати за час його головування в робочій групі.
«В енергетичному секторі підтвердилася інформація про корупцію та виявлено нові зловживання. Зокрема, в «Укргазвидобуванні» зафіксовано збитки на суму 358 млн грн, які підтверджує і Гордієнко, і Держфінінспекція. В «Укртрансгазі», окрім задекларованих Гордієнком порушень на 219 млн грн, додатково виявлено зловживання ще на 151 млн грн, а загалом на 370 млн грн. В «Енергоатомі» триває перевірка, але вже з’ясовано, що зловживання там можуть сягнути суми 1, 5 млрд грн, яка так само не входить до заявлених Гордієнком. Щодо більшости фактів Генпрокуратура здійснює досудове розслідування. Відкрито щонайменше 12 кримінальних проваджень.
Левова частина порушень у галузі транспорту та зв’язку припадає на січень-вересень 2014 року — в основному на період діяльности уряду Яценюка. Щодо «Укрзалізниці» — це надання безпідставних пільг, що призвело до збитків державі у сумі 295, 7 млн грн., щодо «Укрзалізничпостачу» — це порушення тендерних процедур на 300 млн. грн., стосовно «Укрпошти» — це нецільове використання кредитних коштів, в сумі 112, 6 млн грн., стосовно «Украероруху» — 60, 4 млн грн.
На сьогодні є всі підстави розпочати процес повернення в державну власність «Укртелекому» відповідно ст. 27 Закону України «Про приватизацію державного майна», оскільки покупець акцій ТОВ «ЕСУ» не виконав приватизаційних умов, а саме: не передав Держспецзв’язку обладнання телекомунікаційної мережі спеціального призначення. Наслідком цього стало незаконне витрачання 220 млн грн з державного бюджету», — зазначив він.
Олег Осуховський наголосив, що попри все, залишається членом робочої групи та обов’язково інформуватиме представників ЗМІ та все суспільство про факти корупції, озвучені під час засідань, і не тільки.

Прес-служба ВО «Свобода»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.