(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Золотий фонд Вороньківської школи

  • 22 травня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 331
  • Автор: admin
  • 0
19 травня у Вороньківській школі відбулася презентація унікальної книги «Історія Вороньківської школи в особистостях. Нариси, спогади, есе», до якої ввійшло близько 30 імен, які відомі далеко за межами Бориспільського району, а то й за кордоном. До збірника ввійшли відомості про вчителів та випускників навчального закладу, які у свій час створювали і розвивали освіту у рідному селі, а також учні школи, які досягли великих здобутків у галузі науки, культури, будівництва. 
 
Видання укладене у хронологічній послідовності. Тож першим на сторінках постає побратим Михайла Коцюбинського, педагог Вороньківської школи 90-х років ХІХ ст. Іван Коновал. В українській літературі він відомий як поет Іван Вороньківський. Книга містить цікаві розповіді про династії вчителів Вербицьких, Медчуків, Рожденських.
У Воронькові навчалися і всесвітньо відома актриса, режисер, педагог Катерина Бранка-Кривуцька, Герой України, начальник ВАТ «Київметробуд» Володимир Іванович Петренко, Герой Соціалістичної праці Софія Степанівна Вербицька, поети Микола Карпенко і Борис Мамайсур, кандидат економічних наук Марія Мамайсур, соліст ансамблю пісні і танцю ЗСУ Анатолій Ісай, художник, професор Київського національного університету архітектури і будівництва Михайло Якович Куленко, доктор філологічних наук Надія Бойко, відомий художник-орнітолог Ігор Землянських.
Великий поштовх у розвитку освітньо-виховного процесу внесли директори шкіл Микола Кривенко (керував школою з 1949 по 1976 рік) і заслужений вчитель України Віктор Пихтін (очолював освітній заклад з 1976 по 2005 рік), організатор позакласної роботи (1970–90 рр.) Микола Тимошин, заслужений вчитель України Надія Гриценко, педагоги Ольга Сніжко, Ольга Черпак, Валентина Діхтяр. 
Книга вийшла за ініціативи вчителя української мови та літератури Надії Гриценко, за фінансової підтримки Софії Вербицької. Дизайнерську роботу книги виконав нинішній директор Вороньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Сергій Марченко. Колектив учителів під його умілим керівництвом гідно перейняв навчально-виховну естафету від своїх попередників.
На презентації, яка відбулася у Світлиці рідної мови, були присутні педагоги — слухачі курсів підвищення кваліфікації з різних районів Київщини, автори і герої видання «Історія Вороньківської школи в особистостях». Книга може слугувати зразком для інших освітніх закладів, адже це прекрасна нагода зберегти пам’ять про відомих земляків.
Лариса ГРОМАДСЬКА
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.