(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

У Борисполі відзначили Міжнародний день музеїв

  • 22 травня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 298
  • Автор: admin
  • 0
Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums — Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно у понад 150 країнах. 
 
У нашому місті урочистості з нагоди професійного свята музейників відбулися у справжньому храмі української духовності — Бориспільському Державному історичному музеї, де, окрім працівників цього закладу, зібралися представники громадськості міста — депутати, працівники виконавчого комітету міської ради, журналісти, волонтери, освітяни, митці, музиканти та й просто шанувальники рідної історії.
Захід відкрила директор музею Наталія Йова. Вона повідомила, що цього дня усі музеї у світі впускають до себе відвідувачів безкоштовно.
«Наш музей відкрив свої двері для відвідувачів у 1967 році — нагадала пані Наталія. —  Незабаром відзначатимемо уже піввіковий ювілей нашого закладу… А тоді це була невеличка хатинка. І коли музей переїжджав у сучасне приміщення, то люди, що допомагали перебиратися, дивувалися, як ця хатинка могла вміщувати таку кількість експонатів».
Звісно, говорячи про наш музей, завжди потрібно пам’ятати тих, хто стояв біля витоків його створення. Це насамперед його засновник Віктор Іванович Йова, який був директором музею протягом 30 років. З 350 перших експонатів вже на кінець 1970-х років музейна колекція зросла до 2 тисяч, і з роками їх кількість постійно зростала. У тодішньому маленькому приміщенні розмістити їх було просто неможливо, тому постало питання про розширення музею. Цю ідею підтримало керівництво району та міста: тодішні голова міськвиконкому Лідія Юріївна Мазур та перший секретар міськкому компартії Анатолій Петрович Зозуля. У кінці 1980 року міськвиконкомом було виділено двоповерхове приміщення, перебудоване під вимоги музею архітекторами С. Йожиковим та С. Власюком. Побудову експозиції і художнє оформлення в шести залах розробив директор В. Йова. Музей будувався на кошти багатьох підприємств міста і став справді народною будовою. Будівельні роботи були виконані ПМК-10 тресту «Бориспільсільбуд» (керівник — Наум Михайлович Приятель). Багато людей доклало чималих сил і енергії, щоб новий музей став справжньою окрасою міста. 
Його підтримували у цьому інші люди, які в нелегкі для української культури часи присвятили себе невдячній справі — просвітництву свого народу. Це й Микола Петлицький, Юрій Марченко та інші.
Уже стало доброю традицією презентувати в цей день якісь нові видання, до якого причетні працівники Бориспільського музею. Ось і цього разу заступник директора музею з наукової роботи Володимир Литвин презентував альбом картин відомої художниці Ганни Каленченко «Дивосвіт». У цьому альбомі опублікована 61 робота мисткині. 29 її робіт нині зберігаються у Бориспільському Державному історичному музеї, 20 з них постійно експонуються у музеї «Сучасний Бориспіль», що на вул. Головатого, 3. Видавцем альбому став директор видавництва ПП «Люксар» Віталій Вашецький, передмову написала художниця Олена Гур’єва. До редакційної колегії увійшли міський голова Анатолій Федорчук, заступник міського голови Людмила Пасенко, начальник управління культури,  сім’ї, молоді та спору Наталія Погребна, працівники музею Тетяна Гойда, Людмила Литвин, Лідія Новосад та Ярослав Костін. Серед упорядників альбому — директор музею Наталія Йова, Володимир Литвин, Тетяна Костюк та згаданий уже Віталій Вашецький.
На заході були презентовані й інші видання, як от збірник матеріалів всеукраїнської науково-практичної конференції, присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, «Тарас Шевченко й українська національна ідея», яку проводили управління освіти і науки, управління культури, сім’ї, молоді та спорту в особі Бориспільського музею спільно із Міжнародним фондом ім. Т. Шевченка, що функціонує при Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. Цей збірник представив В. Литвин. Був також презентований збірник «Володимир Литвин. Бібліографічний покажчик», про який розповіла донька пана Володимира — Людмила Литвин.
Сьогодні, коли на сході країни йде війна, працівники музею переймаються і волонтерством. Так, під керівництвом досвідченого зберігача фондів музею Наталії Петренко у музеї плетуться маскувальні сітки, виготовляється інше маскувальне вбрання для наших воїнів та збирається будь-яка допомога, яка нині необхідна захисникам України.
Справжньою окрасою заходу став виступ викладачів Бориспільської дитячої музичної школи Надії Завалій і Дани Григор’євої. Тож усі присутні у залі отримали прекрасну можливість насолодитися українським класичним вокалом у супроводі бандури.
Привітали музейників з їхнім професійним Днем депутати Бориспільської міської ради Ярослав Годунок та Ігор Петренко, головний спеціаліст Київського обласного центру народної творчості Ніна Михайлишин, а також співавтор Акту проголошення незалежності України, доктор медичних наук, професор Леонтій Сандуляк. А начальник управління культури, сім’ї, молоді та спорту Наталія Погребна вручила квіти директору музею Наталії Йові та працівнику музею, керівнику етноклубу «Передзвін» Ганні Кобзар, яка виявилася цього дня іменницею.
Вадим ШАПОШНІКОВ
Фото автора
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.