(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«З Шевченком у серці»

  • 28 травня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 377
  • Автор: admin
  • 0
В переддень 154-річниці перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій Горі у Каневі в Бориспільській центральній міській бібліотеці відбулася презентація персональної виставки самобутнього українського художника, ілюстратора, педагога - Володимира Івановича Кальненка.
Чільне місце в творчості Володимира Кальненка займає Шевченкіана, адже художник тонко відчуває душевні страждання Шевченка на чужині. Особливим ліризмом відзначені роботи художника, створені під впливом шевченкової поезії ("Не кидай матері, казали...", "Колись там весело було", "Я на сторожі коло їх..."). Він, як і заповідав Великий Кобзар, всіляко прагне нести в душі незламну вірність своєму народові, його віковічним культурним надбанням. 
Душу майбутнього мистця формувало село. На все життя Володимир Іванович закарбував у пам"яті образ рідної бабусі Катрі, котра вклала у дитяче серце любовдо Шевченка. Артистичний, відвертий, талановитий та часом епатажний персонаж, він не завжди вписувався і сприймався традиційним художнім простором України. Не випадково свою останню виставку в Бориспільській центральній міській бібліотеці, Кальненко називає «Contr amnesia», в Україні щодня він боляче переживає наше повсякчасне «зречення свого родовіду, етнічної приналежності, ментальності». 
Надія Завалій, педагог, викладач Бориспільської дитячої музичної школи, заспівала під бандуру пісні на вірші Т.Г.Шевченка.
На зустріч завітала молодий режисер Галина Лаврінець, яка 2014р. зняла документальний фільм про долю митця - дипломну роботу «Сповідь». Кіно вийшло сміливе, новаторське, трагікомічне, як і сама постать художника. Фільм представляв українські студентські фільми на Міжнародних фестивалях «Молодість» у Києві. Присутня на заході Галина розповіла, як саме створювався фільм та свої враження від спілкування з Володимиром Кальненком.
В теплій, затишній атмосфері відбувалось спілкування  митців, художників та творчих особистостей з майстром.
Запрошуємо до бібліотеки відвідати виставку картин Володимира Кальненка, яка експонуватиметься до 23 червня 2015р.

 Наталія Кирик
Методист Бориспільської МЦБС

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.