Ігор Мірошниченко став на захист заказника «Хутір Чубинського», де ведуться незаконні забудови
- 10 червня 2015
- Відгуків: 0
- Переглядів: 334
Земельний конфлікт в селі Чубинське Бориспільського району дійшов свого апогею. Безпосередньо на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Хутір Чубинського» почалися підготовчі роботи з будівництва 9-поверхового будинку з мансардою, що є суровим порушенням законодавства! Адже цей заказник має унікальну історико-культурну цінність, і був створений з метою збереження мальовничої ділянки дубового рідколісся.
Попри це, забудовник, такий собі громадянин Володимир Вашето, має намір знищити 14 багатовікових дубів, вік яких 180–220 років. Але в актах на видалення зелених насаджень, виданих виконкомом Великоолександрівської сільради, у віданні якої перебуває заказник, зазначено, що вік дубів становить всього 90 років. Таким чином, вік дубів умисно занижується з метою спрощення процедури їх видалення. Ба більше, прямо серед дубів деякі мешканці вирощують собі городину, на території заказника випасають худобу. Місцеві стверджують, що під дуби підсипають сіль, аби пришвидшити їх знищення. Слід зазначити, що будівництво на земельній ділянці по вулиці Погребняка у селі Чубинське є самовільним, оскільки будівельні роботи здійснюються без належно затвердженого проекту та з істотним порушенням містобудівного законодавства.
Мешканці села Чубинське стверджують, що межі заказника було неодноразово самовільно змінено Великоолександрівською сільською радою, а земельні ділянки, розташовані на території Заказника, сільрада почала відводити під забудову. Жодних громадських слухань чи бодай обговорень з громадою не проводилося.
Цікаво й те, що згідно з науковою характеристикою заказника навколо його території повинна бути охоронна зона (до 50 м), в якій заборонено вирубування дубів, видобуток копалин, закладання глибоких котлованів, що порушують гідрологічний режим. Проте під час надання земельних ділянок заказника в натурі та встановлення меж Великоолександрівська сільська рада на чолі з головою Г. М. Шевченко умисно не передбачили цю охоронну зону з метою подальшого відведення цих ділянок під будівництво. Більше того, державний акт на земельні ділянки заказника був підроблений, бо був підписаний головою сільради Горленком, повноваження якого вже більше року як припинені.
Так, ресторанний комплекс «Кидев» огородив свою територію та встановив паркан прямо перед стовбурами вікових дубів. Так само зробив і забудовник В. М. Вашето, його паркан встановлений впритул до стовбурів дубів.
На жаль, чиновники Великоолександрівської сільської ради на чолі з головою усі факти та вимоги законодавства ігнорують, охоронні зобов’язання щодо заказника не виконуються, не здійснюється жодних заходів щодо збереження об’єкту природно-заповідного фонду, в б’юджеті сільської ради не передбачено коштів на утримання цієї території.
Дії посадовців свідчать про умисне знищення ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Хутір Чубинського» з метою подальшого продажу земельних ділянок суб’єктам господарювання під забудову з метою власного збагачення.
Символічно ще й те, що багато років тому геніальний Павло Чубинський, який приїздив на цей хутір у свій заміський будинок, написав такі слова до гімну України: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу». Схоже, чиновники Великоолександрівської сільради готові покласти і душу, і тіло лише з однією метою — добре збагатитися. Прикро, що навіть після Майдану на місцях працюють старі корупційні схеми, які не так легко зруйнувати.
Мешканці села Чубинське неспроможні самотужки боротися із забудовником та свавіллям сільради, тому вирішили звернутися до народного депутата України VII скликання Ігоря Мірошниченка, який скерував низку звернень у контролюючі органи з вимогою негайно припинити будівництво на території заказника.
Безпосередній юридичний супровід здійснює місцева мешканка, відома правозахисниця та юрист Дарина Маєвська. З будь-яких додаткових питань можна звертатися за телефоном: (044) 585-97-06 або писати на пошту: grompryimalnya@gmail.cоm.
Прес-служба ВО «Свобода»